43 658 €64 m²

Piippuhylly 2, Vuosaari, Helsinki2h+kt+s

Velaton hinta
43 658 €
Hoitovastike
1 001,13 € / kk
Asuinpinta-ala
64 m²
Huoneita
2
Kerroksia
2
Rakennusvuosi
2014
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Kaupunginosa
Vuosaari
Kaupunki
Helsinki

Viihtyisä ja tilava saunallinen rivitalokaksio kahdessa tasossa!

Yläkerrassa on tilava makuuhuone, jossa runsaasti kaappitilaa sekä kylpyhuone, sauna ja parveke. Alakerrassa keittiö ja olohuone yhdistyvät kodikkaasti. Keittiön puolella on myös tilava komero. Alakerrassa lisäksi suihkullinen wc. Sisäänkäynnin yhteydessä terassi. Upeat ulkoilumaastot ovat aivan lähietäisyydellä. Autokatospaikka varattavissa.

Viihtyisä rivitalokohde luonnonläheisessä Vuosaaren Kurkimoisiossa

Vuosaaren Kurkimoisiossa sijaitseva rivitaloyhtiö, jossa on kaikkiaan 41 rivitaloasuntoa. Asukkaiden käytössä ovat A-talon kellarikerroksessa sijaitsevat ulkoiluvälinevarasto, kuivaushuone ja kertotila sekä asuntokohtaiset irtainvarastot. Piha-alueella on lasten leikkipaikka sekä autopaikat, joista osa on katospaikkoja.

Kurkimoision alueella luonto on vahvasti läsnä. Lähistöltä löytyy idyllisiä puistoja ja merenranta. Sympaattinen Kangaslampi, merenrantaan asti ulottuva Kurkimoisionpuisto, ja laaja Mustavuoren ulkoilualue luovat upeat puitteet ulkoiluun. Lähialueen ympäristön kruunaa Vuosaaren Huipun näköalapaikka. Lähistöllä on myös runsaasti muita merenrannan ulkoilualueita.

Erinomaiset bussiyhteydet vievät nopeasti Vuosaaren ja Mellunmäen metroasemille sekä Vuosaaren kauppakeskus Columbukseen. Omalla autolla liikkuminen on myös vaivatonta. Vuosaari on alueena kehittyvä, ja siellä on omat kattavat palvelut. Lähialueen palvelut ovat keskittyneet Vuosaaren metroaseman tuntumassa sijaitsevan kauppakeskus Columbuksen läheisyyteen. Läheltä löydät kauppoja, ravintoloita, kahviloita ja paljon muuta.

Kurkimoisio tarjoaa myös loistavat koulu- ja liikuntamahdollisuudet. Lapsiperheille on monipuolisesti päiväkoteja ja kouluja. Asuntojen vierestä löytyy kattava liikuntapuisto jäähalleineen, tekonurmikenttineen ja golf-ratoineen. Lisäksi Itäkeskukseen ajaa noin 10 minuuttia.

Vuosaaren Kurkimoisiossa on hyväksytty asemakaavan muutos. Kurkimoision alueella on hyväksytty asemakaavamuutos, joka mahdollistaa uutta rakentamista alueelle tulevaisuudessa. Alueen kehittäminen ja mahdolliset hankkeet etenevät kaupungin päätösten mukaisesti.

Kiinteistö on savuton. Savuttomuus tarkoittaa, että tupakointi on kielletty koko kiinteistössä, sen huoneistoissa, parvekkeilla, piha-alueilla ja yhteisissä tiloissa.

Perustiedot

Sijainti
Piippuhylly 2, 00960 Helsinki
Kaupunginosa
Vuosaari
Kerroksien lukumäärä
2
Asuinpinta-ala
64 m²
Kokonaispinta-ala
64 m²
Huoneiston kokoonpano
2h+kt+s
Huoneita
2
Lisätiedot
Alkup. asomaksu: 34 588,72 € indeksikorotus: 9 069,13 €
Postitoimipaikka
HELSINKI

Hinta

Velaton hinta
43 657,85 €
Neliöhinta
682,15 € / m²

Vastikkeet

Hoitovastike
1 001,13 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Vesimaksu 21,50 €/kk/hlö
Muut kustannukset
Vakuus: 250,00 €

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Rakennusvuosi
2014
Kerroksia
2
Taloyhtiössä on sauna
Ei
Energialuokka
C2013