53 455 €81,5 m²

Permanto 1, Vuosaari, Helsinki3h+kt+s

Velaton hinta
53 455 €
Hoitovastike
1 223,10 € / kk
Asuinpinta-ala
81,5 m²
Huoneita
3
Kerroksia
2
Rakennusvuosi
2014
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Kaupunginosa
Vuosaari
Kaupunki
Helsinki

Kaksitasoinen rivitalokolmio tarjoaa erinomaiset puitteet mukavaan asumiseen. Viihtyisän terassin kautta on sisäänkäynti alakerran eteiseen, josta pääsee suoraan tilavaan olohuoneeseen ja toisessa päässä on kodikas keittiö ruokailutilalla. Alakerrassa on myös erillinen suihkullinen wc, joka lisää arjen toimivuutta. Yläkerrassa on kaksi makuuhuonetta, joista pienemmässä on lisänä tilava vaatehuone. Suuremmasta makuuhuoneesta on pääsy omalle lasitetulle parvekkeelle. Yläkerrassa sijaitsevat myös kylpyhuone sekä oma sauna.

Viihtyisä rivitalokohde luonnonläheisessä Vuosaaren Kurkimoisiossa

Vuosaaren Kurkimoisiossa sijaitseva rivitaloyhtiö, jossa on kaikkiaan 41 rivitaloasuntoa. Asukkaiden käytössä ovat A-talon kellarikerroksessa sijaitsevat ulkoiluvälinevarasto, kuivaushuone ja kertotila sekä asuntokohtaiset irtainvarastot. Piha-alueella on lasten leikkipaikka sekä autopaikat, joista osa on katospaikkoja.

Kurkimoision alueella luonto on vahvasti läsnä. Lähistöltä löytyy idyllisiä puistoja ja merenranta. Sympaattinen Kangaslampi, merenrantaan asti ulottuva Kurkimoisionpuisto, ja laaja Mustavuoren ulkoilualue luovat upeat puitteet ulkoiluun. Lähialueen ympäristön kruunaa Vuosaaren Huipun näköalapaikka. Lähistöllä on myös runsaasti muita merenrannan ulkoilualueita.

Erinomaiset bussiyhteydet vievät nopeasti Vuosaaren ja Mellunmäen metroasemille sekä Vuosaaren kauppakeskus Columbukseen. Omalla autolla liikkuminen on myös vaivatonta. Vuosaari on alueena kehittyvä, ja siellä on omat kattavat palvelut. Lähialueen palvelut ovat keskittyneet Vuosaaren metroaseman tuntumassa sijaitsevan kauppakeskus Columbuksen läheisyyteen. Läheltä löydät kauppoja, ravintoloita, kahviloita ja paljon muuta.

Kurkimoisio tarjoaa myös loistavat koulu- ja liikuntamahdollisuudet. Lapsiperheille on monipuolisesti päiväkoteja ja kouluja. Asuntojen vierestä löytyy kattava liikuntapuisto jäähalleineen, tekonurmikenttineen ja golf-ratoineen. Lisäksi Itäkeskukseen ajaa noin 10 minuuttia.

Vuosaaren Kurkimoisiossa on hyväksytty asemakaavan muutos. Kurkimoision alueella on hyväksytty asemakaavamuutos, joka mahdollistaa uutta rakentamista alueelle tulevaisuudessa. Alueen kehittäminen ja mahdolliset hankkeet etenevät kaupungin päätösten mukaisesti.

Kiinteistö on savuton. Savuttomuus tarkoittaa, että tupakointi on kielletty koko kiinteistössä, sen huoneistoissa, parvekkeilla, piha-alueilla ja yhteisissä tiloissa.

Perustiedot

Sijainti
Permanto 1, 00960 Helsinki
Kaupunginosa
Vuosaari
Kerroksien lukumäärä
2
Asuinpinta-ala
81,5 m²
Kokonaispinta-ala
81,5 m²
Huoneiston kokoonpano
3h+kt+s
Huoneita
3
Vapautuu
01.06.2026
Lisätiedot
Alkup. asomaksu: 42 257,71 € indeksikorotus: 11 197,19 €
Postitoimipaikka
HELSINKI

Hinta

Velaton hinta
53 454,90 €
Neliöhinta
655,89 € / m²

Vastikkeet

Hoitovastike
1 223,10 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Vesimaksu 21,50 €/kk/hlö
Muut kustannukset
Vakuus: 250,00 €

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Rakennusvuosi
2014
Kerroksia
2
Taloyhtiössä on sauna
Ei
Energialuokka
C2013