33 993 €93,5 m²

Pohjavedenportti 2, Vuosaari, Helsinki4H+K+S

Velaton hinta
33 993 €
Asuinpinta-ala
93,5 m²
Huoneita
4
Kerros
3 / 6
Rakennusvuosi
1999
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Vuosaari
Kaupunki
Helsinki

Asunnossa on tilava ja monipuolinen pohjaratkaisu, jossa huoneet jakautuvat selkeästi omiin toimintoihinsa. Olohuone on reilun kokoinen ja tarjoaa hyvin tilaa oleskelulle ja kalustamiselle. Keittiö sijaitsee omassa selkeästi rajatussa tilassaan olohuoneen läheisyydessä, mikä tekee arjesta sujuvaa. Asuntoon kuuluu lasitettu parveke.

Asunnossa on useampi erillinen huone, jotka soveltuvat makuuhuoneiksi, työtiloiksi tai vierashuoneiksi. Huoneiden sijoittelu tuo rauhaa ja yksityisyyttä oleskelutiloihin. Sisäänkäynnin yhteydessä on eteistila, jonka läheisyyteen sijoittuvat kylpyhuone ja sauna. Eteisessä on myös erillis-wc. Säilytystilaa on käytännöllisesti eri puolilla asuntoa.

Täytä hakemus ja sovi esittelystä asuntomyyjän kanssabertta.gylden@asuntosaatio.fi.

Pohjavedenportti 2 on kerrostalokohde keskeisellä paikalla Vuosaaressa. Kohteessa on 60 asuntoa, joiden koot vaihtelevat kaksioista viiden huoneen asuntoihin, 45,5–106,5 m². Asukkailla on käytössään pyykkitupa, kuivaushuone sekä kerhotila. Kohteessa on kaukolämmitys.

Koulut, päiväkodit ja palvelut ovat kohteessa lähellä. Kauppakeskus Columbuksen päivittäispalvelut sekä Vuosaaren metro sijaitsevat alle kilometrin päässä kohteesta. Alue tarjoaa myös mahdollisuudet ulkoiluun ja liikuntaan, sillä kohteen lähettyvillä on useita urheilukenttiä, liikuntahalleja sekä ulkoilureittejä.

Tupakointi asunnoissamme: Kaikki uudet asuinkiinteistömme ovat olleet jo pitkään täysin savuttomia heti valmistumisestaan lähtien. Muutumme vähitellen savuttomiksi kaikkien asuntojemme osalta: uusien asukkaiden sopimukset kieltävät tupakoinnin huoneistoissa ja parvekkeilla 1.1.2021 alkaen. Kiinteistö ei ole välttämättä savuton muiden huoneistojen osalta, koska niissä voi olla vanhoja sopimuksia, joissa ei ole tupakointikieltoa.

Perustiedot

Kaupunginosa
Vuosaari
Kerros
3 / 6
Asuinpinta-ala
93,5 m²
Huoneiston kokoonpano
4H+K+S
Huoneita
4
Kunto
Hyvä
Vapautuu
26.05.2026

Velaton hinta
33 993,08 €
Myyntihinta
33 993,08 €
Neliöhinta
363,56 € / m²

Muut maksut

Vesimaksu
25 € / kk
Muut kustannukset
Asumisoikeusmaksu: 17820,02 €, Indeksikorotus: 14180,26 €, Muutostyöt: 1992,80 €, Yhteensä: 33993,08 €.
Käyttövastike
1 353,56 € / kk

Talon ja tontin tiedot

Taloyhtiön nimi
Pohjavedenportti 2
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
1999
Rakennusvuoden lisätiedot
1999
Kerroksia
6