54 855 €88,5 m²

Isonpellontie 4, Pukinmäki Savela, Helsinki4h+kt+s

Velaton hinta
54 855 €
Asuinpinta-ala
88,5 m²
Huoneita
4
Kerros
4 / 5
Rakennusvuosi
2019
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Pukinmäki Savela
Kaupunki
Helsinki

Tilava neliö luonnonläheisissä maisemissa!

Asunnon lasitetulta parvekkeelta avautuu näkymä Pukinmäen rantapuistoon ja Vantaanjoelle. Pukinmäen juna-asemalle on noin 15 minuutin kävelymatka.

Asunnon lattiamateriaalina on laminaatti, ja märkätiloissa on keraaminen laatta.

Yhteistiloina ullakkokerroksessa ovat kerhohuoneet, talosauna sekä irtaimistovarasto. Pesula, kuivaushuoneet sekä lastenvaunu- ja ulkoiluvälinevarastot sijaitsevat maantasokerroksessa ja piharakennuksessa.

Perustiedot

Kaupunginosa
Pukinmäki Savela
Kerros
4 / 5
Asuinpinta-ala
88,5 m²
Huoneiston kokoonpano
4h+kt+s
Huoneita
4
Tietoliikennepalvelut
10 Mbit/s
Linkit

Hinta

Velaton hinta
54 854,74 €
Myyntihinta
54 854,74 €
Neliöhinta
619,83 € / m²

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Vesimaksulaskutus kulutuksen mukaan.
Muut kustannukset
Asumisoikeusmaksu: 44243,00 €, Indeksikorotus: 10318,96 €, Muutostyöt: 292,78 €, Yhteensä: 54854,74 €.
Käyttövastike
1 179,14 € / kk

Talon ja tontin tiedot

Taloyhtiön nimi
Isonpellontie 4
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
2019
Rakennusvuoden lisätiedot
2019
Kerroksia
5

Pysäköintitilan kuvaus
Autopaikkoja kohteessa: 53.