47 515 €70,5 m²

Mellinintie 3, Kruunuvuorenranta, Helsinki3H+KT

Velaton hinta
47 515 €
Asuinpinta-ala
70,5 m²
Huoneita
3
Kerros
1 / 4
Rakennusvuosi
2017
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Kruunuvuorenranta
Kaupunki
Helsinki

Vapautumassa valoisa ja toimiva kolmio Kruunuvuorenrannasta. Asunto sijaitsee ensimmäisessä kerroksessa, hieman katu­tason yläpuolella.

Asunnossa on selkeä ja käytännöllinen pohjaratkaisu - avara olohuone toimii arjen oleskelupisteenä sekä sen suuret ikkunat tuovat runsaasti luonnonvaloa ja tekevät tilasta erityisen valoisan. Asunnon keittiö tarjoaa hyvin kaappi- sekä laskutilaa ruuanlaittoon.

Olohuoneesta kulku asunnon parvekkeelle.

Molemmat makuuhuoneet ovat tilavia ja niissä on mukavasti kaappitilaa. Kylpyhuone on siisti ja sen yhteydessä on kätevä paikka pyykinpesukoneelle.

Täytä hakemus sivuillamme: www.asuntosaatio.fi

Kohteeseen kuuluu kaksi 5-kerroksista asuinrakennusta. Kaikki asunnot ovat parvekkeellisia ja osa saunallisia. Pyykit peset kätevästi talopesulassa ja kuivaat kuivaushuoneessa. Kohteessa on omatoimiviherhoito.

Valon ja meren kaupunginosasta Kruunuvuorenrannasta avautuvat upeat näkymät meren yli kantakaupunkiin ja Suomenlinnaan. Tulevaisuudessa matka Helsingin keskustaan taittuu raitiovaunun kyydissä vartissa, kun Kruunusillat yhdistävät alueen osaksi kantakaupunkia. Sitä ennen kulkemista helpottaa HSL:n lauttaliikenne Kruunuvuorenrannan ja Kruununhaan Meritullintorin välillä.

Alueen monipuolinen rakennuskanta muodostuu kaupunkivilloista ja rivitaloista moderneihin kerrostaloihin. Alueen rantaraitti, saaristoluonto ja kartanopuistot houkuttelevat nauttimaan ulkoilusta kaikkina vuodenaikoina. Päiväkoti, päivittäistavarakauppa ja kauppakeskus Saari palvelevat jo alueen asukkaita, ja matka Herttoniemeen tai Itäkeskukseen taittuu hetkessä myös bussilla.

Me huolehdimme ammattitaidolla asuntojen ja kiinteistöjen ylläpidosta, korjauksista ja remonteista. Asukkaana voit ottaa aina tarvittaessa yhteyttä Palvelukeskukseemme, joka palvelee vuoden jokaisena tuntina. Lisäksi voit halutessasi hyödyntää esimerkiksi asumiseen ja vapaa-aikaan liittyviä asiakasetuja. Tervetuloa kotiin!

Tupakointi asunnoissamme: Kaikki uudet asuinkiinteistömme ovat olleet jo pitkään täysin savuttomia heti valmistumisestaan lähtien. Muutumme vähitellen savuttomiksi kaikkien asuntojemme osalta: uusien asukkaiden sopimukset kieltävät tupakoinnin huoneistoissa ja parvekkeilla 1.1.2021 alkaen. Kiinteistö ei ole välttämättä savuton muiden huoneistojen osalta, koska niissä voi olla vanhoja sopimuksia, joissa ei ole tupakointikieltoa.

Perustiedot

Sijainti
Mellinintie 3, 00870 Helsinki
Kaupunginosa
Kruunuvuorenranta
Kerros
1 / 4
Asuinpinta-ala
70,5 m²
Huoneiston kokoonpano
3H+KT
Huoneita
3

Velaton hinta
47 514,64 €
Myyntihinta
47 514,64 €
Neliöhinta
673,97 € / m²

Muut maksut

Vesimaksu
18 € / kk
Muut kustannukset
Asumisoikeusmaksu: 38046,78 €, Indeksikorotus: 9180,52 €, Muutostyöt: 287,34 €, Yhteensä: 47514,64 €.
Käyttövastike
1 218,95 € / kk

Talon ja tontin tiedot

Taloyhtiön nimi
Mellinintie 3
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
2017
Rakennusvuoden lisätiedot
2017
Kerroksia
4