8 684 €28,5 m²

Punamäenpolku 1, Pikku Huopalahti, Helsinki1H+KK

Velaton hinta
8 684 €
Asuinpinta-ala
28,5 m²
Huoneita
1
Kerros
9 / 14
Rakennusvuosi
1994
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Pikku Huopalahti
Kaupunki
Helsinki

HYÖDYNNÄ ETU: ILMAINEN MUUTTO! Kun muutat uuteen kotiin, haluamme tehdä siitä mahdollisimman helppoa. Siksi tarjoamme tähän asuntoon asumisoikeus- tai vuokrasopimuksen tehneille ilmaisen muuton. Etuun sisältyy kanto- ja kuljetustyö yhdestä osoitteesta Uudenmaan sisällä (muutettavat tavarat enintään 150 kg/kpl). Etu ei sisällä muuttolaatikoita. Saat tarkemmat pakkaus- ja toimintaohjeet sopimuksen yhteydessä. Etu on voimassa toistaiseksi.

Vapautumassa valoisa ja selkeälinjainen asunto kahdeksannessa kerroksessa Pikku Huopalahdessa.

Asunnon huonetilat avautuvat yhtenäiseksi kokonaisuudeksi, ja sisäänkäynnin yhteydessä on säilytystilaa. Kylpyhuone sijaitsee eteisen läheisyydessä. Olohuoneen yhteydessä on tilavahko lasitettu parveke, josta avautuvat avarat näkymät Pikku Huopalahden ylle aina merelle asti.

Ennen uuden asukkaan sopimuksen alkua asunnossa tehdään remontti: kylpyhuone uusitaan, kaikkiin kuiviin tiloihin asennetaan uusi laminaattilattia ja seinäpinnat maalataan.

Pikku Huopalahti on viihtyisä ja vehreä alue, joka tunnetaan puistoistaan, rantareiteistään ja hyvistä ulkoilumahdollisuuksistaan. Alueelta on sujuvat liikenneyhteydet niin keskustaan kuin muualle pääkaupunkiseudulle, ja arjen palvelut löytyvät läheltä.

Täytä hakemus sivuillamme www.asuntosaatio.fi ja sovi esittely myyjän kanssa: ruut.linnavuori@asuntosaatio.fi.

Pikku-Huopalahdessa sijaitseva hieman erilaisempi kerrostalo, ns. terassitalo. Kysytty sijainti, loistavat julkiset yhteydet, lähistöllä runsaasti ulkoilumaastoja.

Tupakointi asunnoissamme: Kaikki uudet asuinkiinteistömme ovat olleet jo pitkään täysin savuttomia heti valmistumisestaan lähtien. Muutumme vähitellen savuttomiksi kaikkien asuntojemme osalta: uusien asukkaiden sopimukset kieltävät tupakoinnin huoneistoissa ja parvekkeilla 1.1.2021 alkaen. Kiinteistö ei ole välttämättä savuton muiden huoneistojen osalta, koska niissä voi olla vanhoja sopimuksia, joissa ei ole tupakointikieltoa.

Perustiedot

Kaupunginosa
Pikku Huopalahti
Kerros
9 / 14
Asuinpinta-ala
28,5 m²
Huoneiston kokoonpano
1H+KK
Huoneita
1

Velaton hinta
8 683,75 €
Myyntihinta
8 683,75 €
Neliöhinta
304,69 € / m²

Muut maksut

Muut kustannukset
Asumisoikeusmaksu: 4511,97 €, Indeksikorotus: 4171,78 €, Muutostyöt: 0,00 €, Yhteensä: 8683,75 €.
Käyttövastike
722,67 € / kk

Talon ja tontin tiedot

Taloyhtiön nimi
Punamäenpolku 1
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
1994
Rakennusvuoden lisätiedot
1994
Kerroksia
14