438 000 €83 m²

Hevossalmentie 17 D, Hevossalmi, Helsinki3-4h, k, kph, sauna, eril. wc, varasto, autotalli, patio

Velaton hinta
438 000 €
Hoitovastike
439,90 € / kk
Asuinpinta-ala
83 m²
Huoneita
3
Kerroksia
1
Rakennusvuosi
1990
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Kaupunginosa
Hevossalmi
Kaupunki
Helsinki

Huippukuntoinen huoneisto mitä on isolla rahalla päivitetty.

Huoneistoon on mahdollista saada kolme makuuhuonetta tarvittaesssa.

Huoneisto on neljän perheen yhtiön päätyasunto, jolla on rauhaisa piha-alue ja autopaikkojakin on vaikka kolmelle autolle ( myös sähköauton latauspiste), lisäksi huoneistoon kuuluu lämmin autotalli mihin saat pyörät, lastenvaunut, Golf mailat ja miksei autonkin säältä suojaan.

Huoneiston sijaitsee ja rauhallisella sivukadulla mistä loistavat ulkoilumaastot alkavat vierestä, kesällä uimarannalle on vain n. 500 metriä ja löytyy vierestä veneilijällekkin Kallioniemen venekerho missä on venepaikkoja vapaana ja lisäksi rantasauna jonka voi lämmittää niin halutessa.

Soita ja kysy lisää tai sovi oma esittely tähän ihanaan asuntoon.

markku.heinonen@kotikatulkv.fi / p. 0405479962

Perustiedot

Sijainti
Hevossalmentie 17 D, 00870 Helsinki
Kaupunginosa
Hevossalmi
Kohdenumero
21285048
Kerroksia
1
Asuinpinta-ala
83 m²
Tontin pinta-ala
1 594 m²
Kokonaispinta-ala
106 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Asuin pinta-ala 83 m2, autotalli ja kaksi varastoa n. 6 m2
Huoneiston kokoonpano
3-4h, k, kph, sauna, eril. wc, varasto, autotalli, patio
Huoneita
3
Kunto
Hyvä
Kunnon lisätiedot
Erinomainen
Lisätietoa vapautumisesta
sopimuksen mukaan
Keittiön varusteet
Liesi: induktio. Kylmäsäilytys: jääkaappi/pakastin. Varustus: astianpesukone, liesituuletin / hormi. Lisäksi jääpalakone ja kylmävesiautomaatti
Kylpyhuoneen varusteet
Pesutilojen kuvaus: Italiasta tilatut laatat. Varustus: suihkuseinä, pesukoneliitäntä, lattialämmitys, wc-istuin, suihku, kylpyhuonekaapisto. Varustus: lattialämmitys, peilikaappi.
Tulevat remontit
Kts. lista
Tehdyt remontit
Myyjä on tehnyt kattavat päivitykset asuntoon TALOYHTIÖSSÄ: Kts. lista
Asunnossa sauna
Kyllä
Saunan lisätiedot
sähkökiuas
Asumistyyppi
Omistus
Palvelut
Palvelut: Jollas, Laajasalo Koulut: Jollas, Santahamina Päiväkoti: Jollas, Santahamina Lisätietoa palveluista: Uimaranta ja ulkolumaastot alkavat vierestä
Kohde on
Osakehuoneisto

Hinta

Velaton hinta
438 000 €
Myyntihinta
438 000 €
Neliöhinta
5 277,11 € / m²

Vastikkeet

Hoitovastike
439,90 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
439,90 € / kk

Muut maksut

Vesimaksu
18 € / kk
Vesimaksun lisätiedot
henkilöluvun mukaan
Muut kustannukset
Muut maksut: Vesimaksu tasataan kerran vuodessa ( oma mittari). Sähköauton( hybridi) lataus sisältyy sähkönkulutukseen

Rakennusvuosi
1990
Huoneistojen lukumäärä
4
Kerroksia
1
Tontin koko
1 594 m²
Kiinteistönhoito
asukkaat
Isännöinti
Helsingin seudun isännöitsijät / Jukka Raumanni / p. 040 1494555

Pysäköintitilan kuvaus
autotalleja: 4. piha-autopaikkoja: 6.
Pintamateriaalit
Lattia: Keittiössä: parketti. Pesutiloissa: laatta. Erillisessä WC:ssä: laatta. Olohuoneessa: parketti. Makuuhuoneessa: parketti. Saunassa: laatta. Seinät: Keittiössä: maalattu. Pesutiloissa: kaakeli. Erillisessä WC:ssä: kaakeli. Olohuoneessa: maalattu. Makuuhuoneessa: maalattu. Saunassa: puu.
Olohuoneen varusteet
Olohuone avarrettu, ikkunat kolmeen ilmansuuntaan ja asennettu varaava kevyt takka.