53 758 €88,5 m²

Omenamäenkatu 5, Vuosaari, Helsinki4H+K+S

Velaton hinta
53 758 €
Asuinpinta-ala
88,5 m²
Huoneita
4
Kerros
3
Rakennusvuosi
2012
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Vuosaari
Kaupunki
Helsinki

Tässä kodissa sinun ei tarvitse odottaa tarjouskierrosta. Ole vain yhteydessä meihin ja sovitaan näyttö!

Tässä kolmannen kerroksen kodissa on lämmin ja kutsuva tunnelma, joka toivottaa perheen tervetulleeksi heti ovella. Tilat on suunniteltu niin, että arki sujuu mutkattomasti – jokaiselle löytyy oma paikka, ja yhteiset hetket mahtuvat luontevasti saman katon alle.

Olohuoneen ja keittiön yhdistelmä tarjoaa selkeän ja toimivan tilan, jossa ruoanlaitto, leikit ja yhdessäolo kulkevat käsi kädessä. Kolme makuuhuonetta antavat mahdollisuuden rakentaa juuri teidän perheellenne sopivan kokonaisuuden: lastenhuoneita, työtilaa tai rauhallisia lepopaikkoja. Lattioiden lautaparketti tuo kotiin luonnollista lämpöä, ja laatoitetut pesutilat tekevät arjen hoidosta helppoa ja huolettomampaa.

Saunassa on helppo ottaa oma hetki ja rauhoittua päivän kiireiden jälkeen. Parveke puolestaan tarjoaa pienen hengähdyspaikan arjen keskelle – vaikka lasittaminen ei ole mahdollista, se toimii silti mukavana ulkotilana, jossa voi nauttia raikkaasta ilmasta ja omasta rauhasta.

Omenamäenkatu on rauhallinen ja perheystävällinen paikka asua – täällä on helppo rakentaa koti, jossa arki tuntuu tasapainoiselta ja omannäköiseltä.

Perustiedot

Kaupunginosa
Vuosaari
Kerros
3
Asuinpinta-ala
88,5 m²
Huoneiston kokoonpano
4H+K+S
Huoneita
4
Lisätietoa vapautumisesta
heti vapaa
Parveke
Ei
Tehdyt remontit
v. 2017 jääkaappi vuotanut. Parketti jääkaapin alta uusitta ja rakenteet tarkastettu. v. 2018 olohuoneessa kukkaruukku kastellut parketin.
Tietoliikennepalvelut
100/100 Mbit/s
Linkit

Hinta

Velaton hinta
53 758,46 €
Myyntihinta
53 758,46 €
Neliöhinta
607,44 € / m²

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Vesimaksulaskutus kulutuksen mukaan.
Muut kustannukset
Asumisoikeusmaksu: 41261,00 €, Indeksikorotus: 12497,46 €, Muutostyöt: 0,00 €, Yhteensä: 53758,46 €.
Käyttövastike
1 328,41 € / kk

Talon ja tontin tiedot

Taloyhtiön nimi
Omenamäenkatu 5
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
2012
Rakennusvuoden lisätiedot
2012

Pysäköintitilan kuvaus
Autopaikkoja kohteessa: 64.