19 194 €53 m²

Myllypellontie 3, Veräjälaakso, Helsinki2H+K+S

Velaton hinta
19 194 €
Asuinpinta-ala
53 m²
Huoneita
2
Kerros
5 / 7
Rakennusvuosi
1998
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Veräjälaakso
Kaupunki
Helsinki

Saunallinen 5. kerroksen kaksio hissitalosta.

Jätä hakemus asuntoon osoitteessa asuntosaatio.fi.

Viihtyisällä Veräjälaakson alueella sijaitseva kerrostalo. Rauhallinen sijainti päättyvän tien päässä. Vieressä vehreä siirtolapuutarha-alue. Noin 15 min kävelymatka joko Oulunkylän tai Pukinmäen juna-asemalle. Bussin 65 päätepysäkki kivenheiton päässä kohteesta.

Tupakointi asunnoissamme: Kaikki uudet asuinkiinteistömme ovat olleet jo pitkään täysin savuttomia heti valmistumisestaan lähtien. Muutumme vähitellen savuttomiksi kaikkien asuntojemme osalta: uusien asukkaiden sopimukset kieltävät tupakoinnin huoneistoissa ja parvekkeilla 1.1.2021 alkaen. Kiinteistö ei ole välttämättä savuton muiden huoneistojen osalta, koska niissä voi olla vanhoja sopimuksia, joissa ei ole tupakointikieltoa.

Perustiedot

Kaupunginosa
Veräjälaakso
Kerros
5 / 7
Asuinpinta-ala
53 m²
Huoneiston kokoonpano
2H+K+S
Huoneita
2

Velaton hinta
19 193,94 €
Myyntihinta
19 193,94 €
Neliöhinta
362,15 € / m²

Muut maksut

Muut kustannukset
Asumisoikeusmaksu: 10675,39 €, Indeksikorotus: 8518,55 €, Muutostyöt: 0,00 €, Yhteensä: 19193,94 €.
Käyttövastike
928,43 € / kk

Talon ja tontin tiedot

Taloyhtiön nimi
Myllypellontie 3
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
1998
Rakennusvuoden lisätiedot
1998
Kerroksia
7