20 925 €57,5 m²

Laivalahdenkaari 9, Herttoniemenranta, Helsinki2H+K+S

Velaton hinta
20 925 €
Asuinpinta-ala
57,5 m²
Huoneita
2
Kerros
3 / 5
Rakennusvuosi
1997
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Herttoniemenranta
Kaupunki
Helsinki

Vapautumassa kolmannen kerroksen kaksio meren läheisyydessä!

Tilavassa keittiössä on hyvin kaappi- ja laskutilaa, ja se avautuu luontevasti avaraan olohuoneeseen. Olohuoneesta on kulku parvekkeelle, joka tuo asuntoon lisätilaa.

Makuuhuone sijaitsee erillään oleskelutiloista, ja säilytystilaa löytyy sekä eteisestä että makuuhuoneesta. Asunnossa on myös oma sauna sekä kylpyhuone, jossa on selkeä tilaratkaisu arjen toiminnoille.

Täytä hakemus sivuillamme: www.asuntosaatio.fi

Kerrostalokohde Herttoniemessä usean puiston keskellä. Lähellä Herttoniemen kartano puistoineen, jota pitkin vihreät ulkoilureitit jatkuvat Tammisaloon saakka. Keväisin lyhyt kävelymatka ihailemaan kirsikankukkia Roihuvuoren kirsikkapuistoon.

Herttoniemessä on monta erikokoista ruokakauppaa, kahviloita, ravintoloita ja oma uimaranta, jossa myös talviuintipaikka.

Tupakointi asunnoissamme: Kaikki uudet asuinkiinteistömme ovat olleet jo pitkään täysin savuttomia heti valmistumisestaan lähtien. Muutumme vähitellen savuttomiksi kaikkien asuntojemme osalta: uusien asukkaiden sopimukset kieltävät tupakoinnin huoneistoissa ja parvekkeilla 1.1.2021 alkaen. Kiinteistö ei ole välttämättä savuton muiden huoneistojen osalta, koska niissä voi olla vanhoja sopimuksia, joissa ei ole tupakointikieltoa.

Perustiedot

Kaupunginosa
Herttoniemenranta
Kerros
3 / 5
Asuinpinta-ala
57,5 m²
Huoneiston kokoonpano
2H+K+S
Huoneita
2

Velaton hinta
20 924,72 €
Myyntihinta
20 924,72 €
Neliöhinta
363,91 € / m²

Muut maksut

Vesimaksu
25 € / kk
Muut kustannukset
Asumisoikeusmaksu: 11260,52 €, Indeksikorotus: 9664,20 €, Muutostyöt: 0,00 €, Yhteensä: 20924,72 €.
Käyttövastike
1 039,59 € / kk

Talon ja tontin tiedot

Taloyhtiön nimi
Laivalahdenkaari 9
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
1997
Rakennusvuoden lisätiedot
1997
Kerroksia
5