35 216 €88 m²

Kirjokiventie 1 ja 2, Maununneva, Helsinki4H+K+S

Velaton hinta
35 216 €
Asuinpinta-ala
88 m²
Huoneita
4
Kerros
2 / 3
Rakennusvuosi
2002
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Maununneva
Kaupunki
Helsinki

Helsingin Maununnevalla vapautunut kompakti perheasunto.

Kauppakeskus Kaaren palvelut lähellä sekä Helsingin keskuspuistossa monipuoliset ulkoilureitit. Kolme makuuhuonetta joista jokaisessa kaappitilaa. Lasitetulla parvekkeella nautit ulkoilmasta pitkälle syksyyn.

Jätä hakemus asuntosaatio.fi ja tule tutustumaan asuntoon paikan päälle!

Kerrostalo kysytyllä Maununnevan alueella, lähellä mm. venäläinen koulu. Rauhallinen talo ja alue valtaväylien vierellä. Kohteessa on omatoimiviherhoito. Myös Kannelmäen palvelut kuten kauppakeskus Kaari, ovat lähettyvillä.

Tupakointi asunnoissamme: Kaikki uudet asuinkiinteistömme ovat olleet jo pitkään täysin savuttomia heti valmistumisestaan lähtien. Muutumme vähitellen savuttomiksi kaikkien asuntojemme osalta: uusien asukkaiden sopimukset kieltävät tupakoinnin huoneistoissa ja parvekkeilla 1.1.2021 alkaen. Kiinteistö ei ole välttämättä savuton muiden huoneistojen osalta, koska niissä voi olla vanhoja sopimuksia, joissa ei ole tupakointikieltoa.

Perustiedot

Kaupunginosa
Maununneva
Kerros
2 / 3
Asuinpinta-ala
88 m²
Huoneiston kokoonpano
4H+K+S
Huoneita
4

Velaton hinta
35 215,60 €
Myyntihinta
35 215,60 €
Neliöhinta
400,18 € / m²

Muut maksut

Vesimaksu
22 € / kk
Muut kustannukset
Asumisoikeusmaksu: 20962,10 €, Indeksikorotus: 14253,50 €, Muutostyöt: 0,00 €, Yhteensä: 35215,60 €.
Käyttövastike
1 468,70 € / kk

Talon ja tontin tiedot

Taloyhtiön nimi
Kirjokiventie 1 ja 2
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
2002
Rakennusvuoden lisätiedot
2002
Kerroksia
3