51 784 €88,5 m²

Alakiventie 9, Myllypuro, Helsinki4h+kt+s

Velaton hinta
51 784 €
Asuinpinta-ala
88,5 m²
Huoneita
4
Kerros
2 / 3
Rakennusvuosi
2018
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Myllypuro
Kaupunki
Helsinki

Tässä kodissa sinun ei tarvitse odottaa tarjouskierrosta. Ole vain yhteydessä meihin ja sovitaan näyttö!

Tässä hyvin suunnitellussa neljän huoneen kodissa arki sujuu mukavasti. Asunnon pohjaratkaisu tarjoaa runsaasti tilaa niin perheelle kuin etätyöhön, ja asumismukavuutta lisäävät oma sauna sekä lasitettu parveke, joka tuo lisätilaa ympäri vuoden.

Asuinhuoneissa on helppohoitoinen laminaattilattia ja kylpytilat on laatoitettu. Säilytystilaa löytyy huoneistokohtaisesta varastosta, ja talon yhteiskäytössä ovat myös pesutupa, kuivaushuone sekä kerhotila.

Sijainti Myllypurossa on erinomainen: metroasema ja Myllypuron ostoskeskus ovat vain muutaman sadan metrin päässä, ja Itäkeskuksen kattavat palvelut tavoitat alle kahden kilometrin kävelymatkalla. Alue tunnetaan myös monipuolisista liikunta- ja ulkoilumahdollisuuksistaan. Julkinen liikenne toimii sujuvasti ja Kehä I on nopeasti saavutettavissa.

Perustiedot

Sijainti
Alakiventie 9, 00920 Helsinki
Kaupunginosa
Myllypuro
Kerros
2 / 3
Asuinpinta-ala
88,5 m²
Huoneiston kokoonpano
4h+kt+s
Huoneita
4
Tietoliikennepalvelut
100/100 Mbit/s
Linkit

Hinta

Velaton hinta
51 783,82 €
Myyntihinta
51 783,82 €
Neliöhinta
585,13 € / m²

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Vesimaksulaskutus kulutuksen mukaan.
Muut kustannukset
Asumisoikeusmaksu: 41758,00 €, Indeksikorotus: 9687,43 €, Muutostyöt: 338,39 €, Yhteensä: 51783,82 €.
Käyttövastike
1 170,95 € / kk

Talon ja tontin tiedot

Taloyhtiön nimi
Alakiventie 9
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
2018
Rakennusvuoden lisätiedot
2018
Kerroksia
3

Pysäköintitilan kuvaus
Autopaikkoja kohteessa: 75.