329 000 €100,5 m²

Vanha Suutarinkyläntie 15, Tapaninkylä, Helsinki4h + s + p

Velaton hinta
329 000 €
Hoitovastike
538,20 € / kk
Asuinpinta-ala
100,5 m²
Huoneita
4
Kerroksia
2
Rakennusvuosi
1982
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Kaupunginosa
Tapaninkylä
Kaupunki
Helsinki

Remontoitu tilava rivitalokoti omalla pihalla ja saunalla

Hieno Rivitaloasunto hyvällä sijainnilla, sekä kulkuyhteyksillä, lapsiystävällisellä alueella helsingin suutarilassa.

Toimiva pohjaratkaisu Yläkerrasta löytyy aula, Wc ja 3 makuuhuonetta, joista yksi on isompi päämakuuhuone ja kaksi pienempää huonetta, joista toisen yhteydessä vaatehuone. Päämakuuhuoneen yhteydessä on tuuletusparveke. Pienin huone toimii kuntosalina ja se voidaan siistiä alkuperäiseen kuntoon uuden ostajan niin halutessa.

Alakerrassa: Eteinen, olohuone, avokeittiö jossa iso saarreke ja integroidut jääkaappipakastin sekä tiskikone, kylpyhuone kahdella sadesuihkulla ja sauna lasiseinällä ja ovella. Takapiha on suojaisa ja aidattu, josta löytyy marjapensaita ja nurmikkoa, sekä katettu terassi, jossa voi grillata.

Hyvällä maulla remontoitu tilava perheasunto vailla uusia asukkaita.

Taloyhtiöstä on pidetty hyvin huolta vuosien varrella, eikä suuria remontteja ole tulossa lähiaikoina, koska ne on jo tehty.

Tule tutustumaan tähän hienoon kokonaisuuteen ja varaa näyttöaika.

Perustiedot

Kaupunginosa
Tapaninkylä
Kohdenumero
24296338
Kerroksia
2
Asuinpinta-ala
100,5 m²
Tontin pinta-ala
6 387,1 m²
Huoneiston kokoonpano
4h + s + p
Huoneita
4
Kunto
Hyvä
Kunnon lisätiedot
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
sopimuksen mukaan
Keittiön varusteet
Laminaattitasot, Paljon työskentelytilaa, Paljon kaappitilaa, Lasikaapit, Pesukoneliitos, Astianpesukone, Integroidut koneet, Induktioliesi, Jää-pakastinkaappi, Liesikupu
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Ranskalainen parveke
Kylpyhuoneen varusteet
Suihkuseinä, Suihku, Useita suihkuja, Pesukonevalmius, Peilikaappi, Allaskaappi, Rättipatteri, Laattaseinä, Avattava ikkuna, Erillinen WC, Lattialämmitys
Säilytystilat
Vaatehuone, Säilytystilaa, Tilaa pyykeille
Ominaisuudet
Sälekaihtimet
Ikkunoiden suunta
Ikkunoita etelään, Ikkunoita länteen, Ikkunoita itään, Keittiö aamuaurinkoon
Tehdyt remontit
Selviää isännöitsijän todistuksesta jonka saa pyytämällä
Palvelut
Päiväkoti lähellä, Ala-aste lähellä, Yläaste lähellä, Koirapuisto lähellä, Puisto lähellä, Lääkäriasema lähellä, Terveyskeskus lähellä, Kirjasto lähellä
Kohde on
Osakehuoneisto

Hinta

Velaton hinta
329 000 €
Myyntihinta
322 500,31 €
Neliöhinta
3 273,63 € / m²
Velkaosuus
6 499 €

Vastikkeet

Hoitovastike
538,20 € / kk
Pääomavastike
26,04 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
564,24 € / kk

Muut maksut

Lämmityskustannukset
Kaukolämpö
Vesimaksu
19 € / kk

Talon ja tontin tiedot

Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Rakennusvuosi
1982
Kerroksia
2
Energialuokka
C2018
Ilmanvaihto
Koneellinen, poisto huippuimurilla
Tontin koko
6 387,1 m²
Harrastusmahdollisuudet
Kuntosali lähellä, Ulkoilureittejä, Uimahalli lähellä, Uimaranta lähellä
Liikenneyhteydet
Bussipysäkki lähellä, Yöbussin pysäkki lähellä, Sujuvat yhteydet omalla autolla, Paljon parkkitilaa
Lämmitys
Kaukolämpö
Lämmönjakelu
Sähköinen lattialämmitys, Vesikiertoinen patterilämmitys
Tontin vuokra
2045 vuoteen, helsingin kaupunki.Koko taloyhtiön osuus 14700€, joka sisältyy vastikkeeseen.