2 490 000 €227 m²

Eiranranta, Eira, HelsinkiOh, keittiö, rt, 3-4 mh, sauna, 2 kph, 2 wc, vh, khh, 2 terassia ja 1 parveke

Velaton hinta
2 490 000 €
Asuinpinta-ala
227 m²
Huoneita
6
Kerros
8 / 8
Rakennusvuosi
2008
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Eira
Kaupunki
Helsinki

Merellisessä Eiranrannassa upea arvohuoneisto.

Heti vapaa kattohuoneisto - koko ylin kerros omassa rauhassa!

Isot ja lasitetut kattoterassit. Avarat näkymät merelle ja ympäri kaupunkia.

Olohuoneessa hulppea huonekorkeus ja takka.

Suora hissiyhteys parkkihalliin, josta on mahdollisuus ostaa kaksi autohalliosaketta.

Taloyhtiössä oma kuntosali ja vierashuone.

Soita ja sovi esittelystä: Jaana Kariniemi 0400 800 377.

Myymässä asuntoasi? Varaa maksuton arviokäynti jaana@bo.fi.

Perustiedot

Kaupunginosa
Eira
Kohdenumero
21753047
Kerros
8 / 8
Asuinpinta-ala
227 m²
Tontin pinta-ala
4 105 m²
Kokonaispinta-ala
227 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Huoneiston kokoonpano
Oh, keittiö, rt, 3-4 mh, sauna, 2 kph, 2 wc, vh, khh, 2 terassia ja 1 parveke
Huoneita
6
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
heti
Keittiön varusteet
Keittiössä laadukkaat Poggenpohlin kaapistot.
Työtasot kiveä.
Kodinkoneet, mm. keraaminen kaasu- ja keittotaso, astianpesukone, korkea jääkaappi ja pakastin, mikroaaltouuni sekä kaapistoon sijoitettu viinikaappi lasiovilla.
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Tyyppi: lasitettu.
Kylpyhuoneen varusteet
Pesutilojen kuvaus: Kylpyhuoneessa amme ja wc

Saunan pesutilassa tuplasuihkut, wc ja käynti parvekkeelle.
.
Säilytystilat
Kuvaus: Huoneistolle kuuluu tilava kellarikomero.
Näkymät
Ikkunat neljään ilmansuuntaan, isoin lasitettu terassi aukeaa suoraan etelän suuntaan, toinen lasitettu terassi länsisuuntaan.
Tehdyt remontit
TALOYHTIÖSSÄ: Hallituksen selvitys suoritetuista kunnossapito -ja muutostöistä valmistumisajankohtineen
Asunnossa sauna
Kyllä
Saunan lisätiedot
Kuvaus: Saunan katto ja seinät kaunista tervaleppäpaneelia.
Ikkuna. sähkökiuas
Asumistyyppi
Omistus
Lisätiedot
Hyvän välitystavan mukaisesti, lähetämme asiakirjat vasta esittelyn jälkeen ostotarjousta harkitseville. Nettiportaalin tiedot ovat rajalliset.
Kohde on
Osakehuoneisto
Tietoliikennepalvelut
laajakaista

Hinta

Velaton hinta
2 490 000 €
Myyntihinta
2 490 000 €
Neliöhinta
10 969,16 € / m²

Vastikkeet

Yhtiövastike yhteensä
1 520,90 € / kk

Muut maksut

Vesimaksu
25 € / kk

Rakennusvuosi
2008
Huoneistojen lukumäärä
57
Kerroksia
8
Energialuokka
C2018
Energiatodistus
Kyllä
Tontin koko
4 105 m²
Kiinteistönhoito
huoltoyhtiö
Kaavoitustiedot
Helsingin kaupunki; kartta.hel.fi -> aineistot -> kaavoitus ja liikennesuunnittelu. P. 09-31001673

Pysäköintitilan kuvaus
autohallipaikkoja: 79.
Yhteiset tilat
kellarikomero, urheiluvälinevarasto, väestönsuoja, kaapeli-tv. Taloyhtiössä muuta: Taloyhtiössä on kaukojäähdytys, koneellinen tulo/poisto, pesutupa, kuntosali sekä vierashuone. DNA taloyhtiölaajakaista. .
Pintamateriaalit
Lattia: Olohuoneessa: parketti. Makuuhuoneessa: parketti. Seinät: Olohuoneessa: maalattu. Makuuhuoneessa: maalattu.