179 000 €53 m²

Suursuontie 4 A, Maunula, Helsinki2h, k, kph, lasit.parveke

Velaton hinta
179 000 €
Hoitovastike
524,40 € / kk
Asuinpinta-ala
53 m²
Huoneita
2
Kerros
2 / 4
Rakennusvuosi
1964
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Maunula
Kaupunki
Helsinki

Ihana kaksio Maunulassa!

Ihastuttava läpitalon asunto, jossa tilava keittiö ja kylpyhuone. Valoisa olohuone, josta käynti lasitetulle parvekkeelle. Isot ikkunat, jotka tuovat valoa ja avaruutta. Vaalea keittiö, jossa reilusti säilytys-ja laskutilaa. Makuuhuoneessa ja eteisessä on kaapistot.

// Sijainti // Hissi // Vehreä ympäristö // Heti Vapaa

Hyvä ja rauhaisa sijainti Maunulan pientaloalueen kupeessa. Palvelut: S-Market, kirjasto sekä terveysasema löytyvät kivenheiton päästä. Vierestä kulkee useampi bussilinja ja pikaraitiolinja Raide-Jokeri. Käpylän juna-asema nopeasti saavutettavissa. Keskuspuisto sekä Pirkkolan liikuntapuisto löytyvät läheltä ja tarjoavat hyvät ulkoilu-ja liikuntamahdollisuudet.

VIERAILE ASUNNOSSA ETUKÄTEEN ILMOITUKSESSA OLEVAN 3D-VIRTUAALIESITTELYN AVULLA! Suora linkki: https://my.matterport.com/show/?m=pQfnRJwsHEN

// Lisätiedot ja esittelyt:

SANTERI CARLSSON Kiinteistönvälittäjä, LKV, LVV Puh: 050-2106 (lyhyt numero) santeri.carlsson@roof.fi

Roof LKV "Get a Roof"

Etu tämän kohteen ostajalle

Tämän kohteen kauppoihin sisältyy täysin veloitukseton oikeusturvavakuutus, joka tuo mielenrauhaa ja turvaa uuden kodin hankintaan.

Lue lisää

Perustiedot

Sijainti
Suursuontie 4 A, 00630 Helsinki
Kaupunginosa
Maunula
Kohdenumero
80472044
Kerros
2 / 4
Asuinpinta-ala
53 m²
Tontin pinta-ala
2 762,3 m²
Kokonaispinta-ala
53 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Pinta-alan peruste: Yhtiöjärjestyksen mukainen ja isännöitsijäntodistuksen mukainen. Ei tarkistusmitattu. Pinta-alat saattavat tämän ikäisissä kohteissa (yhtiö rekisteröity ennen 01.01.1992) poiketa olennaisestikin asuinrakennusten nykyisten mittaustapojen ja standardien (SFS 5139) mukaan laskettavasta asuintilojen pinta-alasta. Pinta-ala voi siis olla edellä mainittua pienempi tai suurempi.
Huoneiston kokoonpano
2h, k, kph, lasit.parveke
Huoneita
2
Parvekkeen lisätiedot
Parvekkeen tyyppi: Lasitettu. Parvekkeen suunta: Länsi.
Tulevat remontit
2026-2029: - Autotallien edustan korjaus (kesken). - Vesikaton kunnostus ja huoltomaaJaus. - Ilmanvaihtokanavien nuohous. - Kaupungin tulovesiputken uusinta/ putken sujutus tonttialueella.
Tehdyt remontit
-- 2025: Uusi energiatodistus. -- 2024: Pakilantien puoleisen piha-alueen ja jalkakäytävän välinen betoninen sokkeli- ja tukikaide sekä teräskaide kunnostettu. Saunaosaston löylyhuone ja pesuhuone kunnostettu -- 2023: Pakilantien puoleinen piha-alue kunnostettu.. -- 2022: Piha-alueiden kunnostus ja käytävien levennys. Piha-alueiden valaistus uusittu. Vedenpoistojärjestelmät syöksytorville asennettu kulkuväylille. Kaapelivetojen uusinta sähköpääkeskukselta ulkojakojen rasioille. Taloyhtiön oman asuinhuoneiston kunnostus. -- 2020: Saunaosasto kunnostettu. Vesikatto kuntotarkastettu. -- 2019: Pergolan edusta ja lasten leikkialue piha-alueella kunnostettu. -- 2018: Vesikatto kuntotarkastettuja huoltomaalattu. -- 2016: Käyttöveden tuloputkeen asennettu bauer-vedenkäsittelylaite. Sokkeli ja piha-alue kunnostettu. -- 2015: Saunaosasto saneerattu. Pesutupaosasto saneerattu. Vesikatto kunnostettu ja maalattu. Patteri verkosto kunnostettu ja asennettu bauer-vedenkäsittely laite. Porrashuoneet maalattuja huoneistojen ovet lakattu. Lukitusjärjestelmäja lukot uusittu. Kellarikäytävä ja kellarikäytävän ovet kunnostettu ja maalattu. -- 2014 PUTKIREMONTTI: Käyttövesiputkisto saneerattu. Viemäriverkosto saneerattu. -- 2013: Pergola rakennettu piha-alueelle -- 2012: Ikkunat ja parvekeovet uusittu. Vesikatto kunnostettu ja maalattu. Roska-asema uusittu.

Velaton hinta
179 000 €
Myyntihinta
163 548,48 €
Neliöhinta
3 377,36 € / m²
Velkaosuus
15 451,52 €
Lunastuspykälä
Taloyhtiöllä ei lunastusoikeutta. Osakkailla ei lunastusoikeutta.

Vastikkeet

Hoitovastike
524,40 € / kk
Pääomavastike
175,95 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
700,35 € / kk

Muut maksut

Saunan kustannukset
14,00 € kuukaudessa
Vesimaksun lisätiedot
23 € / hlö / kk
Muut kustannukset
Taloyhtiön hallitukselle on annettu valtuutus periä (tai olla perimättä) ylimääräisiä vastikkeita yhtiön taloudellisen aseman tai maksuvalmiuden sitä vaatiessa Lisätietoja maksuista: - Autopaikka 14,00€/kk.
Autopaikan kustannukset
14 € / kk

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
Asunto Oy Suursuontie 4
Lisätietoa taloyhtiöstä
Taloyhtiön kiinnitykset: 1 117 731,56 €.
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
1964
Huoneistojen lukumäärä
24
Rakennuksen käyttöönottovuosi
1964
Kerroksia
4
Energialuokka
D2018
Energiatodistus
Kyllä
Ilmastointijärjestelmä
Painovoimainen ilmanvaihto
Tontin koko
2 762,3 m²
Tontin vuokra päättyy
31.12.2075

Yhteiset tilat
Kaapeli-tv, kellarikomero, väestönsuoja ja urheiluvälinevarasto
Lisätietoja makuuhuoneen varusteista
SEINÄT: Maali. LATTIA: Parketti.
Olohuoneen varusteet
SEINÄT: Maali. LATTIA: Parketti.