58 928 €84 m²

Soraharjuntie 20 F, Mellunkylä, Helsinki3h+kt+s

Velaton hinta
58 928 €
Asuinpinta-ala
84 m²
Huoneita
3
Rakennusvuosi
2023
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Kaupunginosa
Mellunkylä
Kaupunki
Helsinki

Tätä kotia sinun ei tarvitse odottaa. Mikäli olet kiinnostunut asunnosta, olethan yhteydessä myyntiimme sopiaksesi näyttöajan: myynti.haso@inna.fi.

Tilava ja moderni rivitalokolmio Mellunkylässä – luonnonläheistä asumista hyvien yhteyksien varrella

Tervetuloa tutustumaan tähän valoisaan ja toimivapohjaiseen kaksikerroksiseen rivitalokotiin Helsingin Mellunkylässä! Vuonna 2023 valmistunut 84 m² koti tarjoaa viihtyisää asumista rauhallisella alueella, jossa luonto ja arjen palvelut ovat lähellä.

Asunnon alakerrassa avautuu avara oleskelutila, jossa olohuone ja keittiö muodostavat sujuvan kokonaisuuden arkeen ja yhdessäoloon. Asunnon värimaailma on rauhallinen ja puunsävyiset ovimateriaalit tekevät yleisilmeestä seesteisen. Yläkerrassa sijaitsevat makuuhuoneet tarjoavat rauhalliset puitteet lepoon, ja oma sauna kruunaa asumismukavuuden.

Koti kuuluu moderniin ja viihtyisään asuinkokonaisuuteen, jossa panostetaan asumisen laatuun: käytössäsi ovat muun muassa yhteiset maksuttomat pesu- ja kuivaustilat sekä varastotilat. Maalämpö tuo energiatehokkuutta asumiseen.

Sijainti on erinomainen – alueelta on sujuvat yhteydet niin omalla autolla kuin julkisilla. Metroasemalle on noin kilometrin matka, ja bussiyhteydet kulkevat aivan läheltä. Myös Kehä I ja Itäväylä takaavat nopeat yhteydet eri puolille pääkaupunkiseutua.

Mellunkylässä yhdistyvät luonnonläheisyys ja kattavat palvelut: lähistöltä löytyvät koulut, päiväkodit, liikuntamahdollisuudet sekä Itäkeskuksen, Myllypuron ja Kontulan ostoskeskukset.

Tämä koti sopii erinomaisesti niin perheille kuin tilaa arvostaville – tervetuloa ihastumaan! Tervetuloa Haso-kotiin Virtarannankadulle!

Perustiedot

Sijainti
Soraharjuntie 20 F, 00920 Helsinki
Kaupunginosa
Mellunkylä
Asuinpinta-ala
84 m²
Huoneiston kokoonpano
3h+kt+s
Huoneita
3
Tietoliikennepalvelut
100/100 Mbit/s
Linkit

Hinta

Velaton hinta
58 927,86 €
Myyntihinta
58 927,86 €
Neliöhinta
701,52 € / m²

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Vesimaksulaskutus kulutuksen mukaan.
Muut kustannukset
Asumisoikeusmaksu: 54590,00 €, Indeksikorotus: 4035,84 €, Muutostyöt: 302,02 €, Yhteensä: 58927,86 €.
Käyttövastike
1 212,19 € / kk

Talon ja tontin tiedot

Taloyhtiön nimi
Virtarannankatu 1
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Rakennusvuosi
2023
Rakennusvuoden lisätiedot
2023

Pysäköintitilan kuvaus
Autopaikkoja kohteessa: 35.