28 526 €71 m²

Pohjavedenportti 2, Vuosaari, Helsinki3H+K+S

Velaton hinta
28 526 €
Asuinpinta-ala
71 m²
Huoneita
3
Kerros
5 / 6
Rakennusvuosi
1999
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Vuosaari
Kaupunki
Helsinki

Valoisa ja toimivapohjainen 71 m²:n kolmio tarjoaa viihtyisää asumista selkeällä tilajaolla.

Asunnon keskiössä on avara olohuone–keittiöyhdistelmä, jossa keittiö sijoittuu kahdelle seinustalle. Ratkaisu tuo hyvin työskentely- ja säilytystilaa sekä jäsentää keittiön ja oleskelutilan luontevasti.

Asunnossa on kaksi erillistä makuuhuonetta, jotka sijaitsevat rauhallisesti omalla puolellaan asuntoa. Säilytystilaa löytyy makuuhuoneiden yhteydestä sekä eteisestä. Kylpyhuone ja oma sauna muodostavat toimivan kokonaisuuden. Eteinen on tilava ja tarjoaa käytännöllisen vastaanoton asuntoon saavuttaessa. Selkeä ja helposti kalustettava pohjaratkaisu tekee asunnosta sopivan monenlaisiin elämäntilanteisiin.

Tutustu asuntoon ja jätä hakemus osoitteessa www.asuntosaatio.fi sekä sovi esittelystä sähköpostitse bertta.gylden@asuntosaatio.fi tai puhelimitse p. 020 161 2403

Pohjavedenportti 2 on kerrostalokohde keskeisellä paikalla Vuosaaressa. Kohteessa on 60 asuntoa, joiden koot vaihtelevat kaksioista viiden huoneen asuntoihin, 45,5–106,5 m². Asukkailla on käytössään pyykkitupa, kuivaushuone sekä kerhotila. Kohteessa on kaukolämmitys.

Koulut, päiväkodit ja palvelut ovat kohteessa lähellä. Kauppakeskus Columbuksen päivittäispalvelut sekä Vuosaaren metro sijaitsevat alle kilometrin päässä kohteesta. Alue tarjoaa myös mahdollisuudet ulkoiluun ja liikuntaan, sillä kohteen lähettyvillä on useita urheilukenttiä, liikuntahalleja sekä ulkoilureittejä.

Tupakointi asunnoissamme: Kaikki uudet asuinkiinteistömme ovat olleet jo pitkään täysin savuttomia heti valmistumisestaan lähtien. Muutumme vähitellen savuttomiksi kaikkien asuntojemme osalta: uusien asukkaiden sopimukset kieltävät tupakoinnin huoneistoissa ja parvekkeilla 1.1.2021 alkaen. Kiinteistö ei ole välttämättä savuton muiden huoneistojen osalta, koska niissä voi olla vanhoja sopimuksia, joissa ei ole tupakointikieltoa.

Perustiedot

Kaupunginosa
Vuosaari
Kerros
5 / 6
Asuinpinta-ala
71 m²
Huoneiston kokoonpano
3H+K+S
Huoneita
3

Velaton hinta
28 525,67 €
Myyntihinta
28 525,67 €
Neliöhinta
401,77 € / m²

Muut maksut

Vesimaksu
25 € / kk
Muut kustannukset
Asumisoikeusmaksu: 14389,82 €, Indeksikorotus: 11200,94 €, Muutostyöt: 2934,91 €, Yhteensä: 28525,67 €.
Käyttövastike
1 092,62 € / kk

Talon ja tontin tiedot

Taloyhtiön nimi
Pohjavedenportti 2
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
1999
Rakennusvuoden lisätiedot
1999
Kerroksia
6