15 591 €59,5 m²

Markkinatie 14, Malmi, Helsinki2H+K+S

Velaton hinta
15 591 €
Asuinpinta-ala
59,5 m²
Huoneita
2
Kerros
2 / 4
Rakennusvuosi
1994
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Malmi
Kaupunki
Helsinki

Peruskorjattu kaksio Malmilla tarjoaa toimivaa asumista rauhallisessa pienkerrostalokohteessa lähellä palveluita. Asunnon 59,5 neliötä on jaettu selkeään 2h+k -pohjaan, ja arkea täydentävät oma sauna sekä parveke. Asunto sijaitsee toisessa kerroksessa ja on heti vapaa.

Vuonna 2024 peruskorjattu koti on hyväkuntoinen ja valmis uutta asukasta varten. Keittiössä ja oleskelutiloissa on tilaa sujuvaan arkeen, ja säilytysratkaisut tukevat käytännöllistä asumista. Lemmikit ovat tervetulleita!

Pienkerrostalokohde lähellä Malmin keskustaa. Kaikissa asunnoissa on oma sauna. Osassa asuntoja on parveke, osassa oma pieni piha.

Lähellä mm. Pukinmäen urheilupuisto sekä radan toisella puolella Longinojan varren ulkoilualueet. Lähellä Malmin juna-asemaa, josta pääsee nopeasti niin Helsingin keskustaan kuin Vantaan suuntaankin. Ruokaostokset pääsee hoitamaan aseman yhteydessä olevissa isoissa marketeissa. Alueella on koulut ammattikorkeakouluun saakka.

Tupakointi asunnoissamme: Kaikki uudet asuinkiinteistömme ovat olleet jo pitkään täysin savuttomia heti valmistumisestaan lähtien. Muutumme vähitellen savuttomiksi kaikkien asuntojemme osalta: uusien asukkaiden sopimukset kieltävät tupakoinnin huoneistoissa ja parvekkeilla 1.1.2021 alkaen. Kiinteistö ei ole välttämättä savuton muiden huoneistojen osalta, koska niissä voi olla vanhoja sopimuksia, joissa ei ole tupakointikieltoa.

Perustiedot

Sijainti
Markkinatie 14, 00700 Helsinki
Kaupunginosa
Malmi
Kerros
2 / 4
Asuinpinta-ala
59,5 m²
Huoneiston kokoonpano
2H+K+S
Huoneita
2

Velaton hinta
15 590,77 €
Myyntihinta
15 590,77 €
Neliöhinta
262,03 € / m²

Muut maksut

Vesimaksu
13 € / kk
Muut kustannukset
Asumisoikeusmaksu: 8151,56 €, Indeksikorotus: 7439,21 €, Muutostyöt: 0,00 €, Yhteensä: 15590,77 €.
Käyttövastike
983,72 € / kk

Talon ja tontin tiedot

Taloyhtiön nimi
Markkinatie 14
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
1994
Rakennusvuoden lisätiedot
1994
Kerroksia
4