37 803 €56,5 m²

Käsityöläisentie 21, Tapulikaupunki, Helsinki2H+K+S

Velaton hinta
37 803 €
Asuinpinta-ala
56,5 m²
Huoneita
2
Kerros
2 / 4
Rakennusvuosi
2012
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Tapulikaupunki
Kaupunki
Helsinki

Koska tämä koti on heti vapaa, ei sinun tarvitse odottaa tarjouskierrosta. Ole vain yhteydessä meihin ja tule tutustumaan.

Helppo ja viihtyisä kaksio Tapulikaupungissa – valmiina vastaanottamaan uudet asukkaat

Käsityöläisentie 21 B 8 tarjoaa rauhallisen ja mutkattoman kodin sinulle, joka arvostat helppoa arkea, hyvää sijaintia ja selkeästi suunniteltuja tiloja. Tapulikaupunki tunnetaan vehreistä kävelyreiteistään, palvelujen läheisyydestä ja miellyttävästä asumisympäristöstään – ja tämä koti asettuu niiden keskelle täydellisesti.

Kodin pohjaratkaisu on käytännöllinen ja lämminhenkinen. Isot ikkunat tuovat sisään runsaasti luonnonvaloa ja tekevät asunnosta viihtyisän kaikkina vuodenaikoina. Olohuone ja keittiö muodostavat sujuvan kokonaisuuden, jonka ansiosta arjen toiminnot hoituvat vaivattomasti ja tila tuntuu selkeältä ja toimivalta.

Asunnon lasitettu parveke tarjoaa mukavan lisätilan ja oman pienen rauhoittumispaikan – olipa kyse kahvihetkestä, lehden lukemisesta tai vain hiljaisesta omasta tuokiosta. Parveketta voi käyttää pitkälle syksyyn, mikä lisää asumismukavuutta huomattavasti.

Arkea helpottaa lisäksi kodin oma sauna, joka tarjoaa mahdollisuuden rentoutua silloin kun itselle parhaiten sopii. Myös talon yhteiset tilat, kuten pesutupa ja kuivaushuone, tekevät arjesta joustavaa ja stressitöntä.

Tapulikaupungin rauhallinen ympäristö, hyvät ulkoilumahdollisuudet, läheiset palvelut ja vaivattomat kulkuyhteydet muodostavat kokonaisuuden, jossa asuminen on levollista ja sujuvaa.

Tämä koti sopii erinomaisesti sinulle, joka arvostat selkeää tilaratkaisua, mukavuuksia ja mutkatonta arkea hyvin hoidetussa talossa.

Ole yhteydessä ja varaa näyttö – tästä voi tulla sinun seuraava helppo ja viihtyisä kotisi Tapulikaupungissa.

Tervetuloa Haso-kotiin Käsityöläisentielle!

Perustiedot

Kaupunginosa
Tapulikaupunki
Kerros
2 / 4
Asuinpinta-ala
56,5 m²
Huoneiston kokoonpano
2H+K+S
Huoneita
2
Tietoliikennepalvelut
100/100 Mbit/s
Linkit

Hinta

Velaton hinta
37 802,86 €
Myyntihinta
37 802,86 €
Neliöhinta
669,08 € / m²

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Vesimaksulaskutus kulutuksen mukaan.
Muut kustannukset
Asumisoikeusmaksu: 27838,00 €, Indeksikorotus: 8057,88 €, Muutostyöt: 1906,98 €, Yhteensä: 37802,86 €.
Käyttövastike
894,29 € / kk

Talon ja tontin tiedot

Taloyhtiön nimi
Käsityöläisentie 21
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
2012
Rakennusvuoden lisätiedot
2012
Kerroksia
4

Pysäköintitilan kuvaus
Autopaikkoja kohteessa: 24.