455 504 €78 m²

Peltisepänkuja 7 A93, Herttoniemi, Helsinki3-4h+kt+s

Velaton hinta
455 504 €
Asuinpinta-ala
78 m²
Huoneita
3
Kerros
12 / 16
Rakennusvuosi
2024
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Herttoniemi
Kaupunki
Helsinki

Hinnasto päivitetty! Tämän asunnon uusi myyntihinta 79 212 €, velaton hinta 455 504 € (norm. vh. 548 800 €).

Viimeinen vapaa 78m2 kolmio yhtiössä! Valoisa ja moderni koti korkealla kaupungin yläpuolella - tämä kulmahuoneisto sijaitsee 12. kerroksessa ja tarjoaa avarat näkymät sekä erinomaisen pohjaratkaisun, joka mukautuu elämäntilanteesi mukaan.

Asunnon parhaat puolet: • Tilava ja muunneltava pohja • Valoisa kulmahuoneisto, jossa luonnonvalo tulvii sisään useasta suunnasta • Oma sauna kylpyhuoneen yhteydessä – täydellinen rentoutumiseen • Lasitettu parveke, joka avautuu koilliseen ja tuo lisätilaa pitkälle syksyyn • Moderni saarekkeellinen keittotila täyskorkeine kylmälaitteineen • Erillinen WC eteisen yhteydessä • Hyvät säilytystilat makuuhuoneissa ja eteisessä • Mahdollisuus kolmannen makuuhuoneen luomiseen olohuoneesta

Asunnossa on laadukkaat ja ajattomat sisustusvalinnat • Keittotilan kalusteet Puustellilta – modernit ja kestävät materiaalit • Säilytysratkaisut Elfaa – toimivat ja monipuoliset • Kaunis tammiparketti koko asunnossa • Ikkunalaudat kvartsikiveä – elegantti viimeistely • Kokolasinen Profin-liukuovi parvekkeelle – lisää valoisuutta ja tilan tuntua

Asunto Oy Helsingin Vaskiseppä sijaitsee Herttoniemen uudessa Sohlberg-korttelissa, lähellä alueen monipuolisia palveluita ja metroasemaa. Yhtiö on omalla tontilla. Vaskisepässä asut aidosti ympäristöystävällisemmin, sillä yhtiö on rakennettu Joutsenmerkin kriteerien mukaisesti.

Olisiko täällä tuleva kotisi? Tutustu ja ihastu osoitteessa jmoy.fi/vaskiseppa

JM Suomi Oy rekisteröi ja käsittelee antamiasi henkilötietoja meidän Asiakas- ja sidosryhmärekisterin tietosuojaselosteen https://www.jmoy.fi/personal-details/ mukaisesti. Asiakirjassa on lisäksi tietoja siitä, miten voit selvittää, mitä henkilötietoja JM Suomi Oy käsittelee ja miten voit oikaista tietojasi tai peruuttaa suostumuksen.

Perustiedot

Kaupunginosa
Herttoniemi
Kohdenumero
10001358
Kerros
12 / 16
Asuinpinta-ala
78 m²
Huoneiston kokoonpano
3-4h+kt+s
Huoneita
3
Kunto
Uusi
Keittiön varusteet
Puustellin keittiökaapit ja –laatikot, vetimet, laminaattityötaso, keittiöallas ja keittiöhana. Kodinkoneet Electrolux: kalustepeitteinen astianpesukone, induktiokeittotaso, kalusteisiin sijoitettu uuni, liesikupu ulosvedettävällä lipalla, kalusteisiin sijoitettu mikroaaltouuni, täyskorkeat jääkaappi ja pakastin.
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Lasitettu parveke avautuu koilliseen
Kylpyhuoneen varusteet
Seinillä ja lattiassa keraaminen laatta, katossa kuusipaneeli. Tasoallas, allaslaatikosto, peilikaappi, kääntyvä suihkuseinä, termostaattihana suihkusetillä, wc-istuin, koukustot ja wc-paperiteline, varaus pesukoneelle ja kuivausrummulle.
Säilytystilat
Asuntokohtainen irtaimistovarasto
Asunnossa sauna
Kyllä
Saunan lisätiedot
Lattiassa keraaminen laatta, seinillä ja katossa kuusipaneeli. Lauteet haapaa. Kokolasiovi. Alalauteeseen upotettu kiuas ja saunavalaisin.
Asumistyyppi
Omistus
Palvelut
Ostos- ja lähipalvelukeskus Hertsi sijaitsee vain kivenheiton päässä. Hertsistä löytyvät päivittäispalvelut, ravintolat ja kirjasto sekä esimerkiksi terveyspalveluita.
Kohde on
Osakehuoneisto

Hinta

Velaton hinta
455 504 €
Myyntihinta
79 212 €
Neliöhinta
5 839,79 € / m²
Velkaosuus
376 292 €
Kohde on yhtiölainoitettu
Taloyhtiölainasta on vastuussa jokainen osakas. Jos lainaa koskevia pääomavastikkeita ei saada joidenkin asuntojen osalta muutoin perittyä, maksuvelvollisuus voi langeta viime kädessä muille osakkaille.

Vastikkeet

Hoitovastike
288,60 € / kk
Pääomavastike
2 614,31 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
2 902,91 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
20 € / kk, tasauslaskutus kulutuksen mukaan

Rakennusvuosi
2024
Huoneistojen lukumäärä
142
Kerroksia
16
Rakennusmateriaali
Betoni, pääosin paikallavalettu. Julkisivuverhous: 1.-8. krs osin paikallamuurattu, osin tiililaattapintainen betoniele-mentti, 9.-16. krs pääosin metalliverhoiltu
Kattotyyppi
Kumibitumikermi
Energialuokka
A
Liikenneyhteydet
Herttoniemen liikenneyhteydet ovat vertaansa vailla. Metro ja bussilinjat odottavat käyttäjäänsä, Itäväylää pitkin liittyy omalla autolla helposti muille pääteille.
Lämmitys
Kaukolämpö
Lisätietoja lämmityksestä
Kaukolämpö, lämmönjakelu asunnoissa vesikiertoisena patterilämmityksenä

Yhteiset tilat
Talopesula ja kuivaushuone, kerhohuone ja kaksi talosaunaa