38 593 €95,5 m²

Alankotie 5, Puistola, Helsinki4H+K+S

Velaton hinta
38 593 €
Asuinpinta-ala
95,5 m²
Huoneita
4
Rakennusvuosi
1998
Rakennuksen tyyppi
Paritalo
Kaupunginosa
Puistola
Kaupunki
Helsinki

Tervetuloa tutustumaan tähän kaksikerroksiseen perheasuntoon. Alakerta toimii kodin sydämenä: avara olohuone yhdistyy saumattomasti ruokailutilaan ja keittiöön. Olohuoneesta pääsee suoraan suojaiselle takapihalle. Alakerrasta löytyy myös erillinen wc, kodinhoitotila Yläkersrasta löytyy kolme tilavaa makuuhuonetta, joista päämakuuhuoneessa on oma vaatehuone. Lisäksi yläkerrassa sijaitsee sauna ja kylpyhuone Asuntoon kuuluu oma pieni piha.

Asunto on vaihtoehtoisesti mahdollisuus vuokrata, laitathan hakemuksen sivuiltamme www.asuntosaatio.fi

Viihtyisä erillistalokohde rauhallisella alueella. Asunnot ovat kahdessa tasossa. Vehreät omat pihat. Kaukolämpö eli lämmitys sisältyy vastikkeeseen.

Alueella on ruokakauppa ja koulut lukioon saakka sekä hyvät liikuntamahdollisuudet. Puistolan juna-asemalle kävelymatka. Helppo liikkua myös autolla moneen suuntaan. Alueella on nimensä mukaisesti paljon puistoja ja vehreää luontoa.

Tupakointi asunnoissamme: Kaikki uudet asuinkiinteistömme ovat olleet jo pitkään täysin savuttomia heti valmistumisestaan lähtien. Muutumme vähitellen savuttomiksi kaikkien asuntojemme osalta: uusien asukkaiden sopimukset kieltävät tupakoinnin huoneistoissa ja parvekkeilla 1.1.2021 alkaen. Kiinteistö ei ole välttämättä savuton muiden huoneistojen osalta, koska niissä voi olla vanhoja sopimuksia, joissa ei ole tupakointikieltoa.

Perustiedot

Sijainti
Alankotie 5, 00730 Helsinki
Kaupunginosa
Puistola
Asuinpinta-ala
95,5 m²
Huoneiston kokoonpano
4H+K+S
Huoneita
4

Velaton hinta
38 593,09 €
Myyntihinta
38 593,09 €
Neliöhinta
404,12 € / m²

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
0.00
Muut kustannukset
Asumisoikeusmaksu: 21427,14 €, Indeksikorotus: 17165,95 €, Muutostyöt: 0,00 €, Yhteensä: 38593,09 €.
Käyttövastike
1 615,16 € / kk

Talon ja tontin tiedot

Taloyhtiön nimi
Alankotie 5
Rakennuksen tyyppi
Paritalo
Rakennusvuosi
1998
Rakennusvuoden lisätiedot
1998