649 300 €74 m²

Radiokatu 20 a33, Pasila, Helsinki3h+kt+s

Velaton hinta
649 300 €
Asuinpinta-ala
74 m²
Huoneita
3
Kerros
7 / 7
Rakennusvuosi
2026
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Pasila
Kaupunki
Helsinki

Huippuunsa hiottu kulmakolmio Keskuspuiston kupeessa Pasilassa!

Tämän asunnon parhaat ominaisuudet • Kaksi makuuhuonetta erillään toisistaan, molemmissa hyvin säilytystilaa • Erillinen oleskelutila rauhoittaa asuntoa ja tuo mahdollisuuksia sisustukseen • Keittotila ja ruokailutila omassa kulmassaan on monelle mieluisa ratkaisu • Kylpyhuoneen yhteydessä oma sauna – tarjoaa rentouttavia hetkiä aina halutessasi • Erillinen WC tekee arjesta sujuvampaa perheelle ja vieraille • Uniikki, koko asunnon levyinen lasitettu parveke avautuu lounaaseen, nauti auringosta ja näkymistä Keskuspuistoon

Asunnossa on laadukkaat ja ajattomat sisustusvalinnat • Keittotilan kalusteet Puustellilta – modernit ja kestävät materiaalit • Säilytysratkaisut Elfaa – toimivat ja monipuoliset • Kaunis tammiparketti koko asunnossa • Ikkunalaudat kvartsikiveä – elegantti viimeistely • Kokolasinen liukuovi parvekkeelle tuo valoa ja avaruutta, ja lasitettu parveke toimii lisähuoneena pitkälle syksyyn

Käy tutustumassa asuntoon virtuaalisesti verkkosivuillamme www.jmoy.fi/asunnot/helsinki/pasila/asunto-oy-helsingin-fillaristi/a33/

Asunto Oy Helsingin Fillaristi nousee omalle tontille Keskuspuiston reunalle. Yhtiö rakennetaan Joutsenmerkin kriteerien mukaisesti ja asuntojen energialuokka on A. Lue lisää yhtiöstä jmoy.fi/fillaristi.

Modern two bedroom apartment next to Central Park! Take a virtual tour of the apartment: www.jmoy.fi/asunnot/helsinki/pasila/asunto-oy-helsingin-fillaristi/a33 The building is under construction and will be completed in summer 2026. Discover and fall in love at: jmoy.fi/fillaristi

JM Suomi Oy rekisteröi ja käsittelee antamiasi henkilötietoja meidän Asiakas- ja sidosryhmärekisterin tietosuojaselosteen https://www.jmoy.fi/personal-details/ mukaisesti. Asiakirjassa on lisäksi tietoja siitä, miten voit selvittää, mitä henkilötietoja JM Suomi Oy käsittelee ja miten voit oikaista tietojasi tai peruuttaa suostumuksen.

Perustiedot

Kaupunginosa
Pasila
Kohdenumero
10001920
Kerros
7 / 7
Asuinpinta-ala
74 m²
Huoneiston kokoonpano
3h+kt+s
Huoneita
3
Kunto
Uusi
Keittiön varusteet
Keittotilan kalusteet Puustellin valikoimista. Yläkaapin ovet ovat vetimettömiä ja alakaapeissa lippavetimet. Työtaso laminaattia, hana on vettä säästävä ja allas ruostumatonta terästä. Välitilassa on alumiinikomposiittilevy. Uuni ja mikro ovat mustia ja kylmälaite teräksen värinen. Lisäksi induktiokeittotaso ja kalustepeitteinen astianpesukone.
Kylpyhuoneen varusteet
Kylpyhuoneessa on eläväpintaiset laatat. Seinälaatan koko on 30x60 cm, asennus vaakaan. Katossa on valkolakattu kuusipaneeli ja kattoon upotetut led-valaisimet. Peili- ja allaskalusteet ovat samaa sävyä.
Asunnossa sauna
Kyllä
Saunan lisätiedot
Saunan lauteet ja kiukaan suojakaide ovat haapaa, seinä- ja kattopaneelit kuusta. Valaisin on alalauteen alapuolella. Lauteeseen upotettu kiuas toimii erillisellä ohjaimella. Saunan ovi on harmaata lasia, jossa nuppivedin harjattua terästä.
Asumistyyppi
Omistus
Palvelut
Pasilan
asema sekä Triplan monipuoliset palvelut, kuten kaupat ja kattava valikoima
ravintoloita sijaitsevat reilun kilometrin päässä kotoa.
Kohde on
Osakehuoneisto

Hinta

Velaton hinta
649 300 €
Myyntihinta
259 956 €
Neliöhinta
8 774,32 € / m²
Velkaosuus
389 344 €
Kohde on yhtiölainoitettu
Taloyhtiölainasta on vastuussa jokainen osakas. Jos lainaa koskevia pääomavastikkeita ei saada joidenkin asuntojen osalta muutoin perittyä, maksuvelvollisuus voi langeta viime kädessä muille osakkaille.

Vastikkeet

Hoitovastike
370 € / kk
Pääomavastike
2 205,93 € / kk
Tontin vuokravastike
/ kk
Yhtiövastike yhteensä
2 575,93 € / kk

Rakennusvuosi
2026
Huoneistojen lukumäärä
34
Kerroksia
7
Rakennusmateriaali
Betoni
Kattotyyppi
Katemateriaalina on osittain kumibitumikermi. Matalammalla osuudella on viherkatto.
Energialuokka
A
Liikenneyhteydet
Pasilan asema reilun kilometrin päässä. Bussi- ja raitiovaunupysäkki vieressä.
Lämmitys
Kaukolämpö
Lisätietoja lämmityksestä
Kaukolämpö, lämmönjakelu asunnoissa vesikiertoisena patterilämmityksenä, kylpyhuoneissa on sähköinen mukavuuslattialämmitys
Tontin omistus
Oma

Tilat ja materiaalit

Yhteiset tilat
Asuntokohtaiset irtaimistovarastot,talosauna, lastenvaunuvarasto, pienpesula, polkupyörien pesuja huoltopiste