Uusmerkintä - taloyhtiö myy vapaana putkiremontin kustannuksista ja varainsiirtoverosta!
Tervetuloa tutustumaan tähän tilavaan ja toimivapohjaiseen kaksioon! Asunto hurmaa heti ensisilmäyksellä valoisuudellaan ja läpitalon pohjaratkaisullaan, joka tarjoaa miellyttävät oleskelutilat ja kauniit näkymät kahteen ilmansuuntaan.
Olohuone on reilun kokoinen ja antaa mahdollisuuden monipuolisiin sisustusratkaisuihin ja sen yhteydessä on avokeittiö. Tilaan mahtuu vaivatta niin oleskeluryhmä kuin esimerkiksi piano tai työpistekin - tämän kodin muunneltavuus elää asukkaidensa tarpeiden mukaan. Olohuoneesta on suora käynti itään suuntautuvalle parvekkeelle, jossa voi nauttia vaikka aamuauringosta. Asunnon alkuperäiset pariovet tuovat kodikasta vanhan talon tunnelmaa.
Makuuhuone on tilava, säilytystilaa runsaasti ja lisää löytyy eteisen kiinteistä komeroista. Kylpyhuone on juuri uusittu LVIS-saneerauksen yhteydessä, ja sinne mahtuu kätevästi myös pesutorni.
Asunto Oy Tukholmankatu 13 on omalle tontillaan sijaitseva, vuonna 1942 rakennettu yhtiö, jota on pidetty kunnossa säännöllisin korjauksin. Yhtiössä on juuri valmistunut perinteinen linjasaneerausurakka, jonka yhteydessä kylpyhuoneet, käyttövesiputket, viemärit ja sähkönousut uusittiin. Lisäksi myös kunnostettiin kellarikerrosta, asennettiin Troax-häkkivarastot ja pesutupa kunnostettiin. Osakkaiden käytössä on irtainvarastot, urheiluvälinevarasto, pesutupa sekä taloyhtiölaajakaista (DNA Welho 10M).
Yhtiö on päättänyt muuttaa sen hallitsemat huoneistot (A4, A5, B16, B21, C35, C37 ja C38) osakkeilla hallittaviksi asuinhuoneistoiksi suunnatulla osakeannilla. Yhtiön hallintaa jää vielä neljä asuinhuoneistoa.
Meilahti on viihtyisä asuinalue lähellä keskustan sykettä. Rakennuskanta koostuu pitkälti viehättävistä 50-luvun taloista. Alueen arvoa nostavat hyvät liikenneyhteydet. Julkinen liikenne on sujuvaa, raitiovaunut ja bussit kuljettavat nopeasti mm. keskustan suuntaan. Päiväkodit, koulut, peruspalvelut ja harrastusmahdollisuudet löytyvät läheltä.
Keskeisestä sijainnista huolimatta alueelta löytyy myös luonnonrauhaa, ulkoilumahdollisuuksia, kivoja puistoja ja viljelypalsta. Lähellä merta on ihana huvila-alue, jossa sijaitsevat myös presidentin sekä pääministerin virka-asunnot. Rantaa pitkin voi jatkaa Seurasaareen, josta löytyy hyviä polkuja, kahviloita, kesäravintola sekä ympärivuotinen uintimahdollisuus. Humallahden kallioille voi kiivetä ihailemaan auringonlaskua. Meilahden toiselta puolelta taas pääsee keskuspuiston ihanille ulkoilureiteille ja metsäpoluille.
**Mikäli kiinnostuit asunnosta, olethan yhteydessä välittäjään sopiaksesi esittelyn. Jos et vielä tiennyt, palveluumme kuuluu myös mahdollisuus turvalliseen sähköiseen asuntokauppaan.**
***Oletko myymässä asuntoasi? Älä maksa liikaa välityspalkkiota. Myyntiturva myy asunnot edullisilla kiinteillä palkkioilla. Yksiöiden välityspalkkio on 3 300 euroa (sis. alv), kaksioiden 4 500 euroa (sis. alv), kolmioiden 5 700 euroa (sis. alv) ja sitä suurempien asuntojen 8 800 euroa (sis. alv). Palkkio on kiinteä neliömäärästä ja kauppahinnasta riippumatta. Soita ja kysy lisää tai katso www.myyntiturva.fi ***