25 653 €72,5 m²

Mustankivenaukio 3, Vuosaari, Helsinki2H+K+S

Velaton hinta
25 653 €
Asuinpinta-ala
72,5 m²
Huoneita
2
Kerros
6 / 7
Rakennusvuosi
1999
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Vuosaari
Kaupunki
Helsinki

Tervetuloa tutustumaan tähän viihtyisään ja avaraan kaksioon Helsingin Vuosaaressa.

Asunto sijaitsee hissitalon 6. kerroksessa, ja sen pohjaratkaisu on toimiva ja avara. Olohuoneesta on käynti omalle parvekkeelle, joka tarjoaa lisätilaa oleskeluun ja mahdollisuuden nauttia ulkoilmasta omassa rauhassa.

Makuuhuoneessa hyvin säilytystilaa. Kylpyhuoneessa on paikka pyykinpesukoneelle. Asunnossa on erillis-wc, sekä toinen kylpyhuoneen yhteydessä, mikä lisää asumismukavuutta. Asunnossa on myös oma sauna.

Asuntoa tarjotaan myös vuokralle. Täytäthän vuokrahakemuksen ja sovi esittelystä: bertta.gylden@asuntosaatio.fi .

Mustankivenaukio 3 on keskeisellä paikalla Vuosaaressa sijaitseva kerrostalokohde. Kohde koostuu 69 asunnosta, joiden koot vaihtelevat yksiöistä neljän huoneen asuntoihin, 36,5–114 m². Useissa huoneistoissa ja kohteen yläkerroksissa avautuvat näkymät Mustankivenpuistoon ja jopa merelle asti. Asukkailla on käytössään sauna, pyykkitupa, kuivaushuone sekä kerhotila. Koulut, päiväkodit ja palvelut ovat kohteessa lähellä. Kauppakeskus Columbuksen päivittäispalvelut sekä Vuosaaren metro sijaitsevat alle kilometrin päässä kohteesta. Alue tarjoaa myös mahdollisuudet ulkoiluun ja liikuntaan, sillä lähettyvillä on useita urheilukenttiä, liikuntahalleja sekä ulkoilureittejä.

Tupakointi asunnoissamme: Kaikki uudet asuinkiinteistömme ovat olleet jo pitkään täysin savuttomia heti valmistumisestaan lähtien. Muutumme vähitellen savuttomiksi kaikkien asuntojemme osalta: uusien asukkaiden sopimukset kieltävät tupakoinnin huoneistoissa ja parvekkeilla 1.1.2021 alkaen. Kiinteistö ei ole välttämättä savuton muiden huoneistojen osalta, koska niissä voi olla vanhoja sopimuksia, joissa ei ole tupakointikieltoa.

Perustiedot

Kaupunginosa
Vuosaari
Kerros
6 / 7
Asuinpinta-ala
72,5 m²
Huoneiston kokoonpano
2H+K+S
Huoneita
2

Velaton hinta
25 653,32 €
Myyntihinta
25 653,32 €
Neliöhinta
353,84 € / m²

Muut maksut

Vesimaksu
20 € / kk
Muut kustannukset
Asumisoikeusmaksu: 14580,04 €, Indeksikorotus: 11073,28 €, Muutostyöt: 0,00 €, Yhteensä: 25653,32 €.
Käyttövastike
1 130,48 € / kk

Talon ja tontin tiedot

Taloyhtiön nimi
Mustankivenaukio 3
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
1999
Rakennusvuoden lisätiedot
1999
Kerroksia
7