38 650 €113 m²

Ruutikuja 5 ja 8, Kivikko, Helsinki5H+K+S

Velaton hinta
38 650 €
Asuinpinta-ala
113 m²
Huoneita
5
Rakennusvuosi
2001
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Kaupunginosa
Kivikko
Kaupunki
Helsinki

HYÖDYNNÄ ETU: ILMAINEN MUUTTO! Kun muutat uuteen kotiin, haluamme tehdä siitä mahdollisimman helppoa. Siksi tarjoamme tähän asuntoon asumisoikeus- tai vuokrasopimuksen tehneille ilmaisen muuton. Etuun sisältyy kanto- ja kuljetustyö yhdestä osoitteesta Uudenmaan sisällä (muutettavat tavarat enintään 150 kg/kpl). Etu ei sisällä muuttolaatikoita. Saat tarkemmat pakkaus- ja toimintaohjeet sopimuksen yhteydessä. Etu on voimassa toistaiseksi.

Tervetuloa tutustumaan tähän valoisaan ja tilavaan 5h+k+s -asuntoon Helsingin suositulla Kivikon alueella! Tämä koti tarjoaa täydelliset puitteet suuremmallekin perheelle, joka arvostaa käytännöllisyyttä, viihtyisyyttä ja rauhallista ympäristöä.

Tilavassa keittiössä on tilaa kaikille perheenjäsenille tai esimerkiksi työ- ja harrastustilaa kotitoimistolle. Hyvin suunniteltu keittiö tarjoaa runsaasti kaappi- ja laskutilaa sekä erinomaiset puitteet ruoanlaittoon.

Kylpyhuone on vastikään remontoitu ja tuo kotiin ripauksen ylellisyyttä ja erillinen WC on käytännöllinen ratkaisu kiireisiin arkiaamuihin.

Oma sauna on täydellinen paikka rentoutua pitkän päivän päätteeksi.

Omalla terassilla voi nauttia aamukahvista, järjestää grillijuhlia tai viettää rentoa iltaa ulkoilmasta nauttien.

Asunto on heti vapaa, joten muuttamaan pääsee joustavasti.

Tässä asunnossa on myös vuokraus mahdollisuus (1645 €/kk). Asunto on tarkoitettu ensisijaisesti asumisoikeusasumiseen ja asuntoa tarjotaan aina ensisijaisesti asumisoikeuden hakijoille. Mikäli asuntoon ei ole asumisoikeushakijoita tulemme olemaan erikseen yhteydessä vuokrahakemuksen jättäneisiin hakijoihin joille asuntoa voidaan tarjota. Hakemus ei ole sitova eikä asuntoa myydä vuokrasopimuksen voimassaolon aikana. Vuokrasopimus on voimassa toistaiseksi eikä sido määräaikaisuuteen (irtisanomisaika vuokralaisella 1 kk) Kiinnostuitko vuokra-/asumisoikeusasumisesta? Täytä aso- tai vuokrahakemus sivuillamme: www.asuntosaatio.fi tai ota yhteyttä saana.hintsanen@asuntosaatio.fi

Rivitalokohde Helsingin Kivikossa, hyvien kulkuväylien äärellä. Kaikissa asunnoissa on oma sauna. Väljästi rakennettuja taloja, joiden väliin mahtuu puita ja pensaita.

Rauhallinen sijainti ulkoilualueen vieressä. Harrastamiseen lähellä on koirapuistoja, frisbeegolfrata, tekonurmi ja liikuntapuistoja. Lyhyt kävelymatka metrolle ja ruokakauppaan. Alueella on myös hyvin muita palveluita terveysasemasta hammashoitolaan ja päiväkodeista alakouluihin.

Tupakointi asunnoissamme: Kaikki uudet asuinkiinteistömme ovat olleet jo pitkään täysin savuttomia heti valmistumisestaan lähtien. Muutumme vähitellen savuttomiksi kaikkien asuntojemme osalta: uusien asukkaiden sopimukset kieltävät tupakoinnin huoneistoissa ja parvekkeilla 1.1.2021 alkaen. Kiinteistö ei ole välttämättä savuton muiden huoneistojen osalta, koska niissä voi olla vanhoja sopimuksia, joissa ei ole tupakointikieltoa.

Perustiedot

Kaupunginosa
Kivikko
Asuinpinta-ala
113 m²
Huoneiston kokoonpano
5H+K+S
Huoneita
5

Velaton hinta
38 650,12 €
Myyntihinta
38 650,12 €
Neliöhinta
342,04 € / m²

Muut maksut

Vesimaksu
20 € / kk
Muut kustannukset
Asumisoikeusmaksu: 23161,50 €, Indeksikorotus: 15488,62 €, Muutostyöt: 0,00 €, Yhteensä: 38650,12 €.
Käyttövastike
1 581,75 € / kk

Talon ja tontin tiedot

Taloyhtiön nimi
Ruutikuja 5 ja 8
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Rakennusvuosi
2001
Rakennusvuoden lisätiedot
2001