755 400 €86 m²

Horisontti 2 D 31, Kruunuvuorenranta, Helsinki3H+KT

Velaton hinta
755 400 €
Asuinpinta-ala
86 m²
Huoneita
3
Kerros
4 / 5
Rakennusvuosi
2024
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Kruunuvuorenranta
Kaupunki
Helsinki

Kaksikerroksinen kulmakolmio

Kodin sydän on keittiön, ruokailutilan ja olohuoneen muodostama avara tila, josta on käynti koko huoneiston levyiselle lasitetulle parvekkeelle. Olohuoneen yllä oleva tila on osittain avoin, minkä ansiosta huonekorkeus on jopa 5,7 metriä. Asunnon toinen lasitettu parveke sijaitsee toisessa kerroksessa, joka on yksiön kokoinen avoin tila. Säilytystilaa tuovat eteisen säilytysjärjestelmä sekä makuuhuoneen yhteydessä oleva komero.

Kruunuvuorenrantaan valmistunut As. Oy Helsingin Maininki sijaitsee upealla paikalla aivan meren rannalla. Maininki kuuluu parhaaseen A-energialuokkaan ja kohteelle on myönnetty Rakennustiedon ympäristöluokitus. Tontilta aukeavat hurmaavat näköalat aavalle merelle, Helsingin keskustaan ja Suomenlinnaan. Täällä saaristolais- ja kaupunkilaiselämä kohtaavat saumattomasti, kun raitiovaunu Kruunusiltojen valmistuttua kuljettaa vartissa Helsingin keskustaan. Laajasalosta löytyy palveluita kauppakeskus Saaresta (mm. vähittäiskauppa, parturi-kampaamot, kirjasto, ravintolat, pesula), Laajasalon terveysasema sekä peruskoulu. Mainingin huoneistotyypit vaihtelevat klassisista kerrostaloyksiöistä viiden huoneen asuntoihin sekä townhouse-tyyppisiin monikerroksisiin ratkaisuihin.

* Avaimet kesään – tee asuntokaupat nyt ja nauti kesästä uudessa kodissa *

Maksamme uuden Skanska-kodin ostajalle loppuvuoden 2026 hoito- ja pääomavastikkeet. Saat edun asuntokauppoihin, kun teet kaupat uudesta kodista 30.6.2026 mennessä. Kampanja on voimassa 29.4.–30.6.2026. Edun voi käyttää vain uuden asuntokaupan yhteydessä, eikä sitä voi yhdistää muihin mahdollisiin kampanjoihin. Osta uusi koti nyt ja muuta jo kesäksi.

Huomaathan, että visualisoinnit sekä mallisisustetun huoneiston kuvat eivät välttämättä ole tästä asunnosta. Kuvat ovat tästä kohteesta ja aina suuntaa antavia. Asunnon pohjakuvasta näet tämän huoneiston.

Toteuta merellinen kotiunelmasi: skanska.fi/maininki

Perustiedot

Kaupunginosa
Kruunuvuorenranta
Kerros
4 / 5
Asuinpinta-ala
86 m²
Huoneiston kokoonpano
3H+KT
Huoneita
3

Velaton hinta
755 400 €
Myyntihinta
302 160 €
Neliöhinta
8 783,72 € / m²

Vastikkeet

Hoitovastike
464,40 € / kk
Pääomavastike
2 906,02 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
3 370,42 € / kk

Talon ja tontin tiedot

Valmistumisaika
2025-02-12
Uudiskohde
Kyllä
Taloyhtiön nimi
As. Oy Helsingin Maininki
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
2024
Kerroksia
5