49 000 €74 m²

Marjatie 5 A, Mustikkahaka, Heinola3h,k

Velaton hinta
49 000 €
Hoitovastike
334,25 € / kk
Asuinpinta-ala
74 m²
Huoneita
3
Kerros
4 / 5
Rakennusvuosi
1969
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Mustikkahaka
Kaupunki
Heinola

Tervetuloa tutustumaan tähän remontoituun ja hyvin pidettyyn 74 m²:n kotiin! Asunnossa on kaksi makuuhuonetta, avara olohuone sekä toimiva keittiö, joka kutsuu viihtymään. Suuret ikkunat tuovat runsaasti luonnonvaloa ja tekevät kodista raikkaan ja valoisan.

Kylpyhuone on uusittu vuonna 2016 ja vastaa nykypäivän vaatimuksia. Tämä koti tarjoaa toimivan pohjaratkaisun arjen sujuvuuteen. Heinolan keskustan palvelut ovat vain noin 1,5 kilometrin päässä, joten sijainti on mitä mainioin.

Perustiedot

Sijainti
Marjatie 5 A, 18200 Heinola
Kaupunginosa
Mustikkahaka
Kohdenumero
616751
Kerros
4 / 5
Asuinpinta-ala
74 m²
Tontin pinta-ala
3 173 m²
Kokonaispinta-ala
74 m²
Huoneiston kokoonpano
3h,k
Huoneita
3
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
Heti
Keittiön varusteet
Jääkaappipakastin, keraaminen liesi, liesituuletin, astianpesukone, kiinteät valaisimet.
Parveke
Kyllä
Kylpyhuoneen varusteet
Kylpyhuone, suihku, suihkuseinä, peilikaappi, allaskaappi, pesukoneliitäntä, kiinteät valaisimet.
Säilytystilat
Kellari
Tulevat remontit
Suunnitellut: IV- kanavien nuohous ja säätö, on tulossa, taloyhtiö maksaa. lämmönjakokeskuksen uusiminen 5 vuoden Loimua sopimuksella, kun tarve on. huoneistokohtaisten etäluettavien vesimittareiden tarjoukset hallitukselle, työn alla.
Tehdyt remontit
1995 lämmönjakohuone (tekninen käyttöikä 20—25v (2015-2020) 2000 vesijohtojen saneeraus (+ KPH, keittiö, ilman hsto kohtaisi a mittareita) 2002 porrashuoneiden maalaus 2002 elementtien saumaus 2003 talon ulkomaalaus 2009 asfaltointi (piha) kalvopaisuntasäiliö 2010 lämmitys linjojen säätöventtiilit 2011 patteri termostaattien sekä säätötulppien vaihto 2012 alapohjan ilmanvaihdon/ tuuletuksen parantaminen 2013 peltikaton paikkamaalaus kesällä 2014 ilmastoinnin nuohous, päätetty 2013 2015 ikkunoiden ja parvekeovien uusimisesta toteutui 2015—2016, päätetty 2015 2016 katon kuntoarvio, Reima Laine 2017 pohjaviemärien (valurautaputket) , huuhtelu ja kuvaus 2019 katonmaalaus, urakoitsija Tie— ja kiinteistöhuolto Jouko Lehtinen, saunan paneeleita maalattu ja paikkasaumattu lattiaa 2019 kylpyhuoneiden ja keittiöiden tarkastuskierros 28.—29.3.2019, Arto Suomalainen 2020 yleistentilojen valaistus liiketunnistimella, hallituksen puheenj ohtaja hoitaa 2021 viemäri remontti sähköauton latauksen kaapelin riittävyyden selvitys 2023 pyörävarasto talon etupuoli, maalattu lattia ja seinät pyörävarasto talon takapuoli vaihdettu liiketunnistin valaisin saunakäytävälle asennettu liiketunnistin valaisin 2024 ulko-oven uusiminen Heinolan Keskuslukko Oy, päätös hallitus 2024, kylmiön käytön lopetus, halukkaille osakkaille hankittiin jääviileäkaapit, jotka laskutettiin osakkailta, kunnossapitovastuu on osakkaan. Päätös ylimääräinen yhtiökokous 2.9.2024. Asunnon remontit: Kylpyhuoneremontti 2016 Laminaattilattiat 2015
Asunnossa sauna
Ei
Asumistyyppi
Omistus
Palvelut
Palvelut: Heinolan keskustan palvelut noin 2,5 km.

Velaton hinta
49 000 €
Myyntihinta
40 435,95 €
Neliöhinta
662,16 € / m²
Velkaosuus
8 564,05 €

Vastikkeet

Hoitovastike
334,25 € / kk
Pääomavastike
184,02 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
518,27 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
20,00 € / hlö / kk Mittarin mukaan
Muut kustannukset
Hallitukselle annetaan valtuudet 1 – 2 kk vastikkeiden perimiseen tarvittaessa

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
As. Oy Marjatie 5
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
1969
Huoneistojen lukumäärä
25
Liiketilojen pinta-ala
0 m²
Liikehuoneistojen lukumäärä
0
Rakennuksen käyttöönottovuosi
1969
Kerroksia
5
Tontin koko
3 173 m²
Kiinteistönhoito
Huoltoyhtiö
Isännöinti
Mustikkahaan Huolto Oy / Maarit Teräväinen
Kunnan numero
111

Yhteiset tilat
Sauna, kellarikomerot, urheiluvälinevarasto, väestösuoja, kaapeli-TV
Pintamateriaalit
Lattiamateriaalit: laminaatti, laatta. Seinämateriaalit: maali, kaakeli.