19 000 €76 m²

Kyminkatu 71 B, Tommola, Heinola3h,k,lasit.p

Velaton hinta
19 000 €
Hoitovastike
334,40 € / kk
Asuinpinta-ala
76 m²
Huoneita
3
Kerros
3 / 4
Rakennusvuosi
1974
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Tommola
Kaupunki
Heinola

Kolmio Tommolassa!

Rauhallisella asuinalueella Heinolassa sijaitsee tämä kiva kolmio, joka tarjoaa mukavan kodin monenlaisille asukkaille. Tässä kodissa on kaksi makuuhuonetta, olohuone, keittiö sekä kylpyhuone. Lasitettu parveke tuo lisätilaa ja mahdollisuuden nauttia ulkoilmasta ympäri vuoden.

Heinolan keskustan palvelut ovat suht lähellä, lähikauppa on vain 600 metrin päässä ja uimaranta sekä venelaiturit ovat lyhyen kävelymatkan päässä.

Soita ja sovi yksityinen esittelyaika!

Etu tämän kohteen ostajalle

Tämän kohteen kauppoihin sisältyy täysin veloitukseton oikeusturvavakuutus, joka tuo mielenrauhaa ja turvaa uuden kodin hankintaan.

Lue lisää

Perustiedot

Sijainti
Kyminkatu 71 B, 18130 Heinola
Kaupunginosa
Tommola
Kohdenumero
80489968
Kerros
3 / 4
Asuinpinta-ala
76 m²
Tontin pinta-ala
6 342 m²
Kokonaispinta-ala
76 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Pinta-alan peruste: Isännöitsijäntodistuksen mukainen. Ei tarkistusmitattu. Pinta-alat saattavat tämän ikäisissä kohteissa (yhtiö rekisteröity ennen 01.01.1992) poiketa olennaisestikin asuinrakennusten nykyisten mittaustapojen ja standardien (SFS 5139) mukaan laskettavasta asuintilojen pinta-alasta. Pinta-ala voi siis olla edellä mainittua pienempi tai suurempi.
Huoneiston kokoonpano
3h,k,lasit.p
Huoneita
3
Kunto
Tyydyttävä
Lisätietoa vapautumisesta
Sopimuksen mukaan.
Keittiön varusteet
Keittiön varusteet: Jääkaappipakastin, uuni, liesi ja liesituuletin
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Parvekkeen tyyppi: Lasitettu
Kylpyhuoneen varusteet
Pesutilojen varusteet: WC-istuin, suihku, suihkuseinä, pesukoneliitäntä, pesuallas ja allaskaappi.
Säilytystilat
Vaatehuone, kellarikomero ja kaapistot
Näkymät
Puistomaiset
Tulevat remontit
Hallituksen kunnospitotarveselvitys seuraavien viiden vuoden aikana, esitetty yhtiökokoukselle 12.6 2025: Elementtisaumojen kunnon selvitys ja uusinta. Huopakatteen uusiminen. Huoneistojen märkätilojen puuttuvien tulvintalistojen asennus. Vesi- ja viemärijärjestelmä ei tiedossa korjaustarpeita, mutta selvitetään putkiston kunto. Ilmanvaihto nuohous ja säätö. Valokuitu harkinnassa.
Tehdyt remontit
Patteriventtiilit sekä linjasäätö 2002. Pesulan korjaus 2004. Parvekesaneeraus, sekä parvekelasitus talo 71/2004 ja talo 73/2006. Saunaremontti 2011 (lauteet ja seinäpanelointi). Lämmönsiirrin-paketin uusiminen 2015. Lukituksen uusinta 2017. Ikkunoiden ja parvekeovien vaihto taloon 71/2018. Kattokaivojen uusinta 2020. Parvekekaiteiden korjaus talo 73 sekä suojapellit 2023. Väestönsuojan tarkastus ja korjaukset 2024.
Asunnossa sauna
Ei
Asumistyyppi
Omistus
Vuokrattu
Ei
Palvelut
Heinolan keskusta n. 2 km, lähikauppa 600 m, uimaranta ja venelaiturit 500 m
Kohde on
Osakehuoneisto
Postitoimipaikka
Heinola

Hinta

Velaton hinta
19 000 €
Myyntihinta
18 404,44 €
Neliöhinta
250 € / m²
Velkaosuus
595,56 €

Vastikkeet

Hoitovastike
334,40 € / kk
Pääomavastike
22,80 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
357,20 € / kk

Muut maksut

Saunan kustannukset
10,00 € kuukaudessa
Vesimaksun lisätiedot
25 € / hlö / kk
Muut kustannukset
Taloyhtiön hallitukselle on annettu valtuutus periä (tai olla perimättä) ylimääräisiä vastikkeita yhtiön taloudellisen aseman tai maksuvalmiuden sitä vaatiessa Lisätietoja maksuista: Kaapeli-tv vastike 6,30 €/kk
Autopaikan kustannukset
12 € / kk

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
Asunto Oy Heinolan Kyminkatu 71-73
Lisätietoa taloyhtiöstä
Taloyhtiön kiinnitykset: 327 000 €.
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
1974
Huoneistojen lukumäärä
56
Rakennuksen käyttöönottovuosi
1976
Kerroksia
4
Energialuokka
Energialuokka: D2018, Energiatodistuksen voimassaoloaika: 28.07.2032
Energiatodistus
Kyllä
Ilmastointijärjestelmä
Koneellinen poisto
Kiinteistön antennijärjestelmä
Kaapeli-TV
Tontin koko
6 342 m²
Kiinteistönhoito
Huoltoyhtiö
Isännöinti
IsSari Oy, Sari Hutri-Lehtola, issari@issari.fi, 045 164 8255
Kaavoitustiedot
Heinolan Kaupunki 03 849 30
Kaavatilanne
Asemakaava
Liikenneyhteydet
Bussipysäkki lähellä, hyvä kulkuyhteys, hyvät pyöräilytiet ja sujuvat yhteydet omalla autolla
Lämmitys
Kaukolämpö
Lisätietoja lämmityksestä
Kaukolämpö
Tontin vuokra päättyy
31.12.2073
Tontin vuokra
9 125 € / vuosi

Pysäköintitilan kuvaus
Taloyhtiön autopaikat: Jonotusperiaatteella