22 000 €57 m²

Syvälahdentie 2-4, Heinola2h, k, kph, vh, lasp

Velaton hinta
22 000 €
Hoitovastike
247,68 € / kk
Asuinpinta-ala
57 m²
Huoneita
2
Kerros
5 / 5
Rakennusvuosi
1974
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunki
Heinola

Valoisa kaksio Heinolassa

Etsitkö fiksua sijoituskohdetta tai viihtyisää kotia? Tämä Syvälahdentiellä sijaitseva 57 m² kaksio tarjoaa molemmat! Viidennen kerroksen asunnosta avautuvat vehreät näkymät, ja lasitettu parveke tuo runsaasti lisätilaa keväästä pitkälle syksyyn.

Asunnossa on käytännöllinen pohjaratkaisu: makuuhuone, tilava olohuone, keittiö ja kylpyhuone. Kylpyhuone on remontoitu tyylikkäästi vuonna 2023.

Hyvin hoidetussa taloyhtiössä on tehty merkittäviä remontteja – käyttövesiputket, julkisivu ja parvekkeet on uusittu. Hissillä pääsee mukavasti kotiovelle, ja taloyhtiöstä löytyy lisäksi yhteissauna ja kellarikomerot.

👉 Tartu tilaisuuteen – sovi esittely ja tule tutustumaan! Vapautuminen n.1kk.

Myyntiä hoitaa Laura Virtanen p. 050 593 7380 ja Timo Kekkonen p. 045 353 4800 / toimisto@kodikaslkv.fi

Perustiedot

Sijainti
Syvälahdentie 2-4, 18130 Heinola
Kohdenumero
60106119
Kerros
5 / 5
Asuinpinta-ala
57 m²
Tontin pinta-ala
5 226 m²
Kokonaispinta-ala
57 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Yhtiöjärjestyksen mukainen, Isännöitsijäntodistuksen mukainen
Huoneiston kokoonpano
2h, k, kph, vh, lasp
Huoneita
2
Kunto
Tyydyttävä
Keittiön varusteet
Varusteet: jenkkikaappi. Työtaso: laminaattitaso. Liesi: sähköliesi
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Lasitettu parveke. Parvekkeen ilmansuunta: Koillinen, Itä
Kylpyhuoneen varusteet
Varusteet: WC, suihku, suihkuseinä, peilikaappi, pesukoneliitäntä, allaskaappi
Tulevat remontit
Julkisivusaumauksien uusiminen ja julkisivuelementtien korjaus v.2025, hissien sähkölaitteiden korjaus v.2027, porrasaulojen lattioiden uusiminen v.2028, lämmöntalteenottojärjestelmän hankkiminen 2-4 v, sähkö ryhmäkeskukset, johdatukset, pääkeskukset 3-5 v.
Tehdyt remontit
Kylpyhuone remontoitu v.2023. Lukkojärjestelmä uusittu v.2003, ikkunat ja parvekeovet uusittu v.2007, huopakate uusittu v.2009, uudet lämpökeskukset v.2011, julkisivu- ja parvekeremontti v.2012, saunaosastojen peruskorjaus v.2014-2015, kylpyhuoneremontit 34 kpl, käyttövesiputket v.2023. Lisäksi paljon pienempiä korjaus- ja kunnossapitotöitä. Tarkemmat tiedot kts. kunnossapitotarveselvitys (saa tarvittaessa välittäjältä)

Velaton hinta
22 000 €
Myyntihinta
11 547 €
Neliöhinta
385,96 € / m²
Velkaosuus
10 453 €

Vastikkeet

Hoitovastike
247,68 € / kk
Pääomavastike
139,35 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
399,93 € / kk

Muut maksut

Saunan kustannukset
12,00 € / kk
Vesimaksun lisätiedot
Kulutuksen mukaan, ennakkomaksu. 20 € / hlö / kk
Muut kustannukset
Erityisvastike: 12,90 € / kk
Autopaikan kustannukset
12 € / kk

Rakennusvuosi
1974
Kerroksia
5
Rakennusmateriaali
Pääasiallinen rakennusmateriaali: Elementti
Kattomateriaali
Huopakate
Kattotyyppi
Tasakatto
Energialuokka
E2018
Ilmastointijärjestelmä
Painovoimainen, Koneellinen poisto
Tontin koko
5 226 m²
Kiinteistönhoito
Huoltoyhtiö
Isännöinti
Isännöitsijä- ja Tilipalvelu I.Mällönen Kauppakatu 11, 2.krs 18100 Heinola p. 03-7142020
Kaavoitustiedot
Asemakaava. Heinolan kaupunki, tekninen toimi
Kuntotutkimus
Rakennusmateriaalit saattaa sisältää asbestia.
Lämmitys
Kaukolämpö
Lisätietoja lämmityksestä
Lämmitystapa: Kaukolämpö. Lämmönjakotapa: Vesikiertoinen patterilämmitys