705 000 €78,5 m²

Graniittikaari 8, Keskusta, Hanko3h+avok+terassi

Velaton hinta
705 000 €
Hoitovastike
298,30 € / kk
Asuinpinta-ala
78,5 m²
Huoneita
3
Kerros
2 / 3
Rakennusvuosi
2024
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Keskusta
Kaupunki
Hanko

MERI – HANKO – YHTEISET HETKET – RAUHA

Tämä 78,2 m²:n valoisa ja korkeatasoinen koti tarjoaa täydellisen ympäristön pariskunnalle, joka arvostaa merellistä tunnelmaa, modernia mukavuutta ja rauhallista elämänrytmiä.

Avaran olohuoneen ja avokeittiön yhdistelmä on kodin sydän – paikka, jossa on helppo viettää yhteisiä iltoja, kokata yhdessä ja nauttia ympäröivästä luonnonvalosta. Asunnossa on kaksi makuuhuonetta, joista molemmissa on oma kylpyhuone. Päämakuuhuoneen yhteydessä oleva kylpyhuone tarjoaa rentouttavan ammeen, kun taas toisen makuuhuoneen kylpyhuone tuo käytännöllisyyttä ja joustavuutta arkeen. Ratkaisu sopii erinomaisesti esimerkiksi silloin, kun toinen makuuhuone toimii työ- tai vierashuoneena. Lisäksi asunnossa on erillinen WC, mikä lisää arjen sujuvuutta.

Keittiön ja märkätilojen materiaalit on valittu huolella ja laadusta tinkimättä. Kokonaisuus on moderni, aikaa kestävä ja suunniteltu palvelemaan pariskunnan helppoa, huoletonta asumista.

Ulkotilat tekevät kodista erityisen: suojaisa terassi ja avoin parveke jatkavat oleskelutilaa ja kutsuvat nauttimaan Hangon merellisestä ympäristöstä – aamukahvista iltaviiniin.

Nykyaikainen talotekniikka ja hyvä äänieristys tuovat asumiseen mukavuutta ympäri vuoden, ja rauhallinen ympäristö viimeistelee kokonaisuuden.

Mahdollisuus ostaa autohallipaikka. 2 Regatta SPA:n käyttöoikeutta kuuluu asuntoon.

Tämä koti sopii pariskunnalle, joka etsii tyylikästä, toimivaa ja merellistä huoneistoa Hangosta – paikkaa, jossa elämä soljuu luontevasti ja viihtyisyys on aina läsnä.

Perustiedot

Sijainti
Graniittikaari 8, 10900 Hanko
Kaupunginosa
Keskusta
Kohdenumero
1410142
Kerros
2 / 3
Asuinpinta-ala
78,5 m²
Tontin pinta-ala
1 729 m²
Kokonaispinta-ala
119,5 m²
Pinta-alan lähde
Yhtiöjärjestyksenmukainen pinta-ala
Huoneiston kokoonpano
3h+avok+terassi
Huoneita
3
Kunto
Hyvä
Kunnon lisätiedot
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
Heti
Keittiön varusteet
Gaggenaun kodinkoneet: jääkaappi/pakastin, astianpesukone, yhdistelmä mikro, induktioliesi, liesituuletin/aktiivihiilisuodatin, saareke, Hansgrohe hana, kiinteä valaisimet. Scavolinin kaapistot
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
lasitettu
Kylpyhuoneen varusteet
Päämh kph: Villeroy Boch Collaro-amme, suihku, suihkuseinä, käsienpesuallas kaapisto, peili, kiinteät valaisimet. Kph: suihku, suihkuseinä, käsienpesuallas ja wc. Erillinen wc, peili, käsienpesuallas, kiinteät valaisimet, pesutorni kaapissa.
Näkymät
pihalle, merelle
Tulevat remontit
Taloyhtiössä suoritettavat takuukorjaukset jatkuvat tilikauden 2026 aikana. Isännöinti ja hallitus seuraavat asioiden etenemistä.
Tehdyt remontit
2025 Ilmanvaihtokanavien puhdistus sekä ilmamäärien mittaus ja säätö.
Asunnossa sauna
Ei
Asumistyyppi
Omistus
Vuokrattu
Ei
Palvelut
Hangon keskuskoulu (etäisyys n. 1.4 km), Hangö gymnasium (etäisyys n. 1.8 km), Päiväkoti Metsämaja (etäisyys n. 2.5 km), K-Supermarket Hanko-Hangö (etäisyys n. 1.4 km), S-market Hanko (etäisyys n. 1.2 km), Hangon Kylpylä (etäisyys n. 0.8 km), Hangö Farm Deli (etäisyys n. 0.3 km), Ravintola Origo (etäisyys n. 0.35 km), Ravintola Skiffer Hanko (etäisyys n. 0.4 km), Hangon uimaranta (etäisyys n. 2 km)
Lisätiedot
Ostaja ja myyjä vastaavat kumpikin oman pankkinsa kaupantekoon liittyvistä mahdollisista kustannuksista.. Oy Regatta SPA Ab:n A-lajin osakkeet ja niiden tuottama käyttöoikeus. Taloyhtiö omistaa 12 kappaletta Oy Regatta SPA Ab:n A-lajin osakkeita. Taloyhtiön omistamien osakkeiden tuottama Oy Regatta SPA Ab:n YHTIÖJÄRJESTYS: Asunto Oy Hangon Kuningatarvuori yhtiöjärjestyksen mukainen käyttöoikeus jaetaan vuosittain taloyhtiön osakkaiden kesken tasan, siten että kukin asuinhuoneisto saa käyttöönsä yhden Oy Regatta SPA Ab:n A-lajin osakkeen tuottaman käyttöoikeuden. Selvyyden vuoksi todetaan, että autopaikkojen hallintaan oikeuttavat osakkeet eivät tuota oikeutta saada käyttöön edellä mainittua Oy Regatta SPA Ab:n A-lajin osakkeen tuottamaa käyttöoikeutta. A-lajin osakkeen tuottama käyttöoikeus määräytyy Oy Regatta SPA Ab:n yhtiöjärjestyksen perusteella. Taloyhtiö ilmoittaa vuosittain Oy Regatta SPA Ab:lle ne henkilöt, joilla on taloyhtiön omistamien osakkeiden tuottama kylpylätilojen käyttöoikeus. Käyttöoikeus on nimetty ja henkilökohtainen..
Kohde on
Osakehuoneisto
Osakeluettelo on siirretty huoneistojärjestelmään
Kyllä
Sähköinen omistajamerkintä
Kyllä

Hinta

Velaton hinta
705 000 €
Myyntihinta
263 962,12 €
Neliöhinta
8 980,89 € / m²
Lainalaskuri

Vastikkeet

Hoitovastike
298,30 € / kk
Pääomavastike
1 885,48 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
2 183,78 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Vesivastike, kylmä 5,21 €/kk, vesivastike, lämmin 8,34 €/kk
Muut kustannukset
Mediavastike 15,00 €/kk, SPA vastike 83,33 €/kk.

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
Asunto Oy Hangon Kuningatarvuori
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
2024
Rakennusvuoden lisätiedot
2024
Huoneistojen lukumäärä
12
Liiketilojen pinta-ala
0 m²
Liikehuoneistojen lukumäärä
0
Kerroksia
3
Hissi
Kyllä
Taloyhtiössä on sauna
Ei
Rakennusmateriaali
Betoni, puu
Kattomateriaali
Huopa
Kattotyyppi
Harjakatto
Energialuokka
A2018
Kiinteistön antennijärjestelmä
Kaapeli-TV liittymä
Tontin koko
1 729 m²
Liikenneyhteydet
VR Hanko Rautatieasema (etäisyys n. 1.2 km)
Lämmitys
Maalämpö
Lisätietoja lämmityksestä
Maalämpö, vesikiertoinen lattialämmitys
Lisätietoja talosta
Siirry talosivulle
Tontin omistus
Oma

Tilat ja materiaalit

Pysäköintitilan kuvaus
autohallipaikkoja: 34
Yhteiset tilat
Hissi, kaapeli-TV, laajakaista, väestönsuoja, kellarikomero
Ominaisuudet
asuntokohtainen ilmanvaihto, kotona/poissa kytkin, terassilämmitin
Lainalaskuri