78 000 €63 m²

Riekontie 22, Poitsila, Hamina2h + k + s

Velaton hinta
78 000 €
Hoitovastike
190 € / kk
Asuinpinta-ala
63 m²
Huoneita
2
Rakennusvuosi
1985
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Kaupunginosa
Poitsila
Kaupunki
Hamina

Remontoitu päätyhuoneisto Poitsilassa, erinomainen myös sijoitukseen

Tilava ja hyväkuntoinen 2h + k + s (63 m²) rivitalon päätyhuoneisto rauhallisella Poitsilan alueella. Asunnossa on selkeä pohjaratkaisu, isot huoneet ja oma piha. Keittiö on uusittu 2016, pintaremontti tehty 2021 sekä sauna ja kylpyhuone remontoitu 2022, kokonaisuus on muuttovalmis ja siististi pidetty.

Asunnon tiedot - Huoneisto: 2h + k + s - Pinta-ala: 63 m² - Kerros: 1/1 (rivitalo) - Päätyhuoneisto - Oma piha - Keittiö uusittu 2016 - Pintaremontti 2021 - Sauna ja kylpyhuone remontoitu 2022 - Oma ulkovarasto ja autopaikka

Taloyhtiö - Hyvin hoidettu yhtiö - Maalämpö otettu käyttöön 2023 - Hoitovastike vain 190 €/kk - Vesimaksu kulutuksen mukaan - Ei tiedossa olevia remontteja

Sijainti ja alue Poitsila on rauhallinen ja viihtyisä asuinalue, jossa palvelut, ulkoilureitit ja hyvät kulkuyhteydet ovat lähellä. Rivitaloyhtiö sijaitsee omassa rauhassaan, mutta kuitenkin lyhyen matkan päässä Haminan keskustasta.

Sopii hyvin myös sijoittajalle. Alueella on tasainen vuokrakysyntä, ja tämän kokoluokan hyväkuntoiset rivitaloasunnot ovat vuokramarkkinoilla haluttuja. Kohteella on siten hyvä vuokratuottopotentiaali.

Hintapyyntö 78 000 €

Sijainti Hamina, Poitsila

Lisätiedot ja näyttöpyynnöt 045 6349169

Perustiedot

Sijainti
Riekontie 22, 49410 Hamina
Kaupunginosa
Poitsila
Kohdenumero
24437451
Asuinpinta-ala
63 m²
Huoneiston kokoonpano
2h + k + s
Huoneita
2
Kunto
Hyvä
Keittiö
Keittiö
Keittiön varusteet
Tilaa isolle ruokapöydälle, Suuri tiskipöytä, Paljon kaappitilaa, Lasikaapit, Paljon työskentelytilaa, Laminaattitasot, Astianpesukone, Pesukoneliitos, Keraaminen liesi, Liesituuletin, Jää-pakastinkaappi, Led-valot
Kylpyhuoneen varusteet
Suihku, Pesukonevalmius, Peilikaappi, Allaskaappi, Laattaseinä, Laattalattia, Avattava ikkuna, Led-valot
Säilytystilat
Säilytystilaa, Tilaa ulkoiluvälineille, Tilaa pyykeille
Ominaisuudet
Valoisa, Hyvä äänieristys, Paljon ikkunoita, Sälekaihtimet
Ikkunoiden suunta
Ikkunoita itään, Ikkunoita länteen, Olohuone ilta-aurinkoon, Makuuhuone aamuaurinkoon
Asunnossa sauna
Kyllä
Saunan lisätiedot
Sähkökäyttöinen kiuas, Ikkuna ulos, Leveät lauteet
Palvelut
Päiväkoti lähellä, Ala-aste lähellä, Yläaste lähellä, Kirjasto lähellä, Puisto lähellä
Kohde on
Osakehuoneisto
Tietoliikennepalvelut
5G antenni

Hinta

Velaton hinta
78 000 €
Neliöhinta
1 238,10 € / m²

Vastikkeet

Hoitovastike
190 € / kk

Talon ja tontin tiedot

Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Rakennusvuosi
1985
Ilmanvaihto
Koneellinen, poisto huippuimurilla
Harrastusmahdollisuudet
Ulkoilureittejä, Jäähalli lähellä, Kuntosali lähellä, Urheiluhalli lähellä, Jalkapallokenttä