15 721 €93 m²

Lemminkäisentie 2, Voutila, Hämeenlinna4H+K+S

Velaton hinta
15 721 €
Asuinpinta-ala
93 m²
Huoneita
4
Kerroksia
1
Rakennusvuosi
1992
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Kaupunginosa
Voutila
Kaupunki
Hämeenlinna

Vapautumassa hyvällä pohjaratkaisulla oleva ja vuonna 2020 peruskorjattu koti, jossa tilat palvelevat erinomaisesti arjen tarpeita. Avara olohuone ja keittiö muodostavat viihtyisän kokonaisuuden, joka tarjoaa toimivat puitteet niin yhdessäoloon kuin arkeen. Olohuoneesta on käynti ulos, mikä lisää asumismukavuutta. Asunnossa on kolme makuuhuonetta, jotka soveltuvat joustavasti perheen tarpeisiin, työtilaksi tai vierashuoneeksi. Kylpyhuoneen yhteydessä oleva sauna tuo arkeen ripauksen luksusta, ja selkeä eteinen sekä säilytysratkaisut tekevät kokonaisuudesta käytännöllisen. Erillinen varastorakennus pihalla tuo lisää säilytystilaa ja helpottaa arkea. Peruskorjattu vuonna 2020 – vapautuu sopimuksen mukaan kesäkuussa.

Lapsiperheiden suosimalla asuinalueella Voutilassa sijaitseva yksitasoinen rivitaloyhtiö. Asuntojen koot vaihtelevat 63 m2 kahden huoneen ja keittiön asunnoista 2- 3 huoneen ja keittiön asuntoihin, 77,5- 93 m2. Talo on kaukolämmössä, joten lämmitykset sisältyvät vastikkeeseen. Kohde on peruskorjattu 2020.

Rauhallinen sijainti pientaloalueella puiden katveessa. Lähellä ruokakauppa, päiväkoti, sairaala ja useampi koulu.

ASUMISOIKEUSKOTI ON KOHTUUHINTAINEN JA TURVALLINEN Asumisoikeusasunto on pysyvä ja kohtuuhintainen koti ilman suurta asuntolainaa. Maksat asumisoikeusmaksun ja kuukausittain käyttövastiketta. Voit asua niin pitkään kuin haluat, ja pois muuttaessasi saat asumisoikeusmaksun takaisin rakennuskustannusindeksillä tarkistettuna. Tutustu asuntoihimme ja jätä hakemus: asuntosaatio.fi

Perustiedot

Kaupunginosa
Voutila
Kerroksia
1
Asuinpinta-ala
93 m²
Huoneiston kokoonpano
4H+K+S
Huoneita
4

Velaton hinta
15 721,13 €
Myyntihinta
15 721,13 €
Neliöhinta
169,04 € / m²

Muut maksut

Muut kustannukset
Asumisoikeusmaksu: 8273,00 €, Indeksikorotus: 7448,13 €, Muutostyöt: 0,00 €, Yhteensä: 15721,13 €.
Käyttövastike
1 182,33 € / kk

Talon ja tontin tiedot

Taloyhtiön nimi
Lemminkäisentie 2
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Rakennusvuosi
1992
Rakennusvuoden lisätiedot
1992
Kerroksia
1