99 000 €31,5 m²

Aulangontie 1 B, Hätilä, Hämeenlinna1h,k,kph,ransk.parv (Yj:n mukaan 1h+kt)

Velaton hinta
99 000 €
Hoitovastike
138,60 € / kk
Asuinpinta-ala
31,5 m²
Huoneita
1
Kerros
4 / 5
Rakennusvuosi
2019
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Hätilä
Kaupunki
Hämeenlinna

Tyylikäs ja muuttovalmis yksiö loistosijainnilla!

Tervetuloa ihastumaan tähän valoisaan ja erinomaisesti pidettyyn yksiöön, jossa jokainen neliö on hyödynnetty fiksusti ja viihtyisästi. Uudehko, hyvin hoidettu taloyhtiö sijaitsee aivan rautatieaseman läheisyydessä, jossa kaikki arjen palvelut ovat kirjaimellisesti kivenheiton päässä.

Hissillä pääset vaivattomasti neljänteen kerrokseen, jossa tämä ihastuttava koti odottaa uutta omistajaansa. Eteinen tarjoaa toimivat säilytystilat ja kokonaisuus on suunniteltu arkea helpottavaksi. Tyylikäs kylpyhuone on käytännöllinen ja sinne on saatu sujuvasti mahtumaan myös pyykkihuolto.

Avara keittiö-olohuonetila hurmaa valoisuudellaan ja yhtenäisyydellään, täydellinen paikka rentoutumiseen ja yhdessäoloon. Ranskalainen parveke tuo tilaan lisää ilmavuutta ja tunnelmaa. Makuualkoviin sijoittuu mukavasti parisänky ilman, että oleskelutila kärsii.

Tämä koti on täydellinen valinta sinulle, joka arvostat helppoa asumista, hyvää sijaintia ja huoliteltua kokonaisuutta.

Ota yhteyttä ja tule paikan päälle kokemaan tämän kodin tunnelma. Tämä voi olla juuri sinun uusi kotisi.

Tämän kodin Teille myy: Noora Dahlgrén 050 308 0133 noora.dahlgren@bo.fi IG: @nooradahlgren

Perustiedot

Kaupunginosa
Hätilä
Kohdenumero
21992180
Kerros
4 / 5
Asuinpinta-ala
31,5 m²
Tontin pinta-ala
3 284 m²
Kokonaispinta-ala
31,5 m²
Pinta-alojen lisätiedot
yhtiöjärjestyksen mukainen, isännöitsijäntodistuksen mukainen, toimeksiantajan ilmoittama
Huoneiston kokoonpano
1h,k,kph,ransk.parv (Yj:n mukaan 1h+kt)
Huoneita
1
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
sopimuksen mukaan
Keittiön varusteet
Liesi: keraaminen, erillisuuni. Kylmäsäilytys: jääkaappi/pakastin. Varustus: liesituuletin, astianpesukone.
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Tyyppi: ranskalainen.
Kylpyhuoneen varusteet
Varustus: suihkuseinä, pesukoneliitäntä, lattialämmitys, wc-istuin, suihku, peili.
Tulevat remontit
• Normaalit huoltotoimenpiteet vuosittain 2025-2026. • 10-vuotistarkastus 2027-2028. • Ilmanvaihdon nuohous 2029. • Parvekelasituksien huolto ja tarkastus 2029.

Velaton hinta
99 000 €
Myyntihinta
99 000 €
Neliöhinta
3 142,86 € / m²

Vastikkeet

Hoitovastike
138,60 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
138,60 € / kk

Muut maksut

Vesimaksu
20 € / kk
Vesimaksun lisätiedot
oma mittari
Muut kustannukset
Muut maksut: Vesimaksuennakko on 20€/hlö/kk joka tullaan tasaamaan kerran vuodessa. Ostaja maksaa varainsiirtoveron 1,5%.

Rakennusvuosi
2019
Huoneistojen lukumäärä
41
Kerroksia
5
Energialuokka
B2018
Energiatodistus
Kyllä
Kiinteistön antennijärjestelmä
kaapeli-tv
Tontin koko
3 284 m²
Kiinteistönhoito
huoltoyhtiö
Isännöinti
Asuntopehtoori Isännöinti Oy Lauri Lyytinen Kauppakatu 14, 33210 Tampere lauri.lyytinen@asuntopehtoori.fi isannointi@asuntopehtoori.fi

Yhteiset tilat
sauna, talopesula, kuivaushuone, urheiluvälinevarasto, väestönsuoja.
Pintamateriaalit
Lattia: Keittiössä: laminaatti. Pesutiloissa: laatta. Olohuoneessa: laminaatti. Seinät: Keittiössä: maalattu. Pesutiloissa: kaakeli. Olohuoneessa: maalattu.