87 000 €45 m²

Linnaniemenkatu 6, Keskusta, Hämeenlinna2h,kk,s

Velaton hinta
87 000 €
Hoitovastike
153 € / kk
Asuinpinta-ala
45 m²
Huoneita
2
Kerros
2 / 3
Rakennusvuosi
1991
Rakennuksen tyyppi
Luhtitalo
Kaupunginosa
Keskusta
Kaupunki
Hämeenlinna

Aivan keskustan tuntumassa siisti luhtitalon saunallinen kaksio. Iso lasitettu parveke. Asunnossa ilmalämpöpumppu. Mainio ensiasunto tai sijoituskohde. Kannattaa tutustua. Sovi oma esittelyaikasi.

Perustiedot

Kaupunginosa
Keskusta
Kohdenumero
616678
Kerros
2 / 3
Asuinpinta-ala
45 m²
Tontin pinta-ala
1 186 m²
Kokonaispinta-ala
45 m²
Huoneiston kokoonpano
2h,kk,s
Huoneita
2
Lisätietoa vapautumisesta
Heti
Keittiön varusteet
Jenkkikaappi, sähköliesi (kaksi levyinen) ja uuni, liesituuletin, astianpesukone, kiinteät valaisimet. Kaapistot.
Parveke
Kyllä
Kylpyhuoneen varusteet
Sauna, sähkökiuas, suihku, peilit, pesukoneliitäntä, lattialämmitys pesuhuoneessa, kiinteät valaisimet. Pesuhuone, jossa kuumavesivaraaja.
Säilytystilat
kaapistoja
Näkymät
hulppeat näkymät suurelta lasitetulta parvekkeelta
Tulevat remontit
Suunnitellut: Vesikaton kuntotutkimus ja tarvittavat korjaukset Kylpyhuoneiden ja vesikalusteiden tarkastus ja huolto Lämminvesivaraajien uusinta niiden hajotessa
Tehdyt remontit
2013 Ikkunat, ovet ja sähköpatterit uusittu 2018 Talon reunan kunnostus ja täyttö sekä luhtikäytävän edustan sepelöinti 2020 Paloportaiden kunnostus 2020 Rakennuksen puu- ja metalliosien uusinta 2020 Betonipintojen korjaus ja huoltomaalaus 2020 Sokkelin huoltomaalaus 2021 Lukituksen uusiminen 2021-2023 Piha-alueen yleiskunnostus 2024 Pylväshaapojen kaato yhtiön pihasta. Asunnon remontit: 2024 vesivahingon korjaus keittiössä, taloyhtiö kuivatti ja korjasi vahingon / Kuivaus- ja kosteusraportti 1.11.2024 NOHEVA.
Asunnossa sauna
Kyllä
Asumistyyppi
Omistus
Palvelut
Palvelut: Kaikki keskustan palvelut alle 1km.

Velaton hinta
87 000 €
Myyntihinta
82 127,62 €
Neliöhinta
1 933,33 € / m²
Velkaosuus
4 872,38 €

Vastikkeet

Hoitovastike
153 € / kk
Pääomavastike
90 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
243 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
15,00 € / hlö / kk
Muut kustannukset
Vesimaksu 15,00 €/hlö/kk, autopaikka 15,00 €/kk. Arvio sähkölämmitys ja taloussähkö noin 6500 kWh/v. lainaosuus on maksettavissa pois ja isännöitsijä perii mahdollisesta lainantakaisinmaksusta kulut voimassa olevan hinnaston mukaisesti ja mahdollisesta lainantakaisinmaksusta vastaa ostaja.

Rakennusvuosi
1991
Huoneistojen lukumäärä
12
Liiketilojen pinta-ala
216 m²
Liikehuoneistojen lukumäärä
4
Rakennuksen käyttöönottovuosi
1991
Kerroksia
3
Tontin koko
1 186 m²
Kiinteistönhoito
Huoltoyhtiö
Isännöinti
Lauri Jarho
Kaavoitustiedot
Hämeenlinnan Kaupunki p. 03-6211
Kunnan numero
109

Tilat ja materiaalit

Pintamateriaalit
Keittiö: /kk: lattia muovia (uusittu 2024), välitila laattaa, seinillä maalia. Olohuone: lattia laminaattia, seinillä maalia. Makuuhuone 1: lattia laminaattia, seinillä maalia. Sauna: lattia laattaa, seinillä paneelia. Eteinen: lattia laattaa, seinillä maalia. Wc: seinät ja lattia laattaa. TK (tuulikaappi): lattia parkettia. Pesuhuone: lattia ja seinät laattaa, seinällä kuumavesivaraaja.