109 000 €58 m²

Mäntyläntie 3, Luolaja, Hämeenlinna2h, k, psh, s, wc, vh

Velaton hinta
109 000 €
Hoitovastike
146,70 € / kk
Asuinpinta-ala
58 m²
Huoneita
2
Kerroksia
1
Rakennusvuosi
1990
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Kaupunginosa
Luolaja
Kaupunki
Hämeenlinna

Näppärä rivari kaksio.

Rauhallisella sijainnilla oleva pikkukoti. Ilmalämpöpumppu kesän helteisiin ja lämmityskustannuksia helpottamaan. Bonuksena autolle katospaikka!

Katso virtuaaliesittely!

Harri Keskitalo 040 749 7171

Perustiedot

Kaupunginosa
Luolaja
Kohdenumero
21873344
Kerroksia
1
Asuinpinta-ala
58 m²
Tontin pinta-ala
5 119 m²
Kokonaispinta-ala
58 m²
Pinta-alojen lisätiedot
yhtiöjärjestyksen mukainen, isännöitsijäntodistuksen mukainen, toimeksiantajan ilmoittama
Huoneiston kokoonpano
2h, k, psh, s, wc, vh
Huoneita
2
Kunto
Tyydyttävä
Vapautuu
31.05.2026
Lisätietoa vapautumisesta
31.05.2026 mennessä
Keittiön varusteet
Liesi: sähköliesi. Kylmäsäilytys: jääkaappi/pakastin. Varustus: liesikupu, astianpesukone, kiinteät valaisimet.
Kylpyhuoneen varusteet
Varustus: suihkuseinä, pesukoneliitäntä, lattialämmitys, suihku, peili, kiinteät valaisimet. Varustus: peilikaappi, bidee-suihku.
Säilytystilat
ulkovarasto
Tulevat remontit
2026 nurmialueiden tarkastus / paikkaus, asfalttihalkeamien paikkaus, leikkivälineiden tarkastus, sääsuojat, alueopasteiden uusiminen, kirjaintarrojen uusiminen, 2027 sähköautojen latauspaikkojen tarvekartoitus, ulkoalueiden hoito, korjausvastike kartoitus, sadevesiviemärien puhdistus, korjausvastike kartoitus, 2028 ulkoalueiden hoito, sähköpattereiden tarkistus, sähköjärjestelmän kuntoarvio, 2029 sähköpattereiden tarkastus, 2030 märkätilojen kuntotarkastus, ulkoalueiden hoito, ikkunasaneeraus, 2032 sadevesiviemärien puhdistus, 2033 energiatodistus, 2034 puuverhouksen huoltomaalaus
Tehdyt remontit
Ilmalämpöpumpun asennus 2022 TALOYHTIÖSSÄ: Lämminvesivaraajat uusittu 2000-2010, Lukosto uusittu 2005, Jätekatos rakennettu 2007, Lisätty yläpohjan eristystä 2009, Parkkipaikat asfaltoitu 2012, Raja-aita uusittu 2012, Takapihojen väliaidat 2014, Takaovet uusittu 2015, Ilmanvaihdon nuohous 2016, Kivituhkaa pihoille 2019, Kattoremontti 2021, Sadevesikaivojen puhdistus 2021, Takaovien silikonitiivisteiden uusiminen 2021, Postilaatikoiden vaihto 2023, Hiekkalaatikon kehyslaudat uusittu 2023, Lukosto uusittu 2024, Ulko-ovien vaihto 2024, Puuverhouksen ja jätekatoksen huoltomaalaus 2024, Lisätty uusi pihavalaisin rakennuksen 1 seinustalle 2024, Valokuitu 2025, Kaikkien asuntojen kylpyhuoneiden tarkastus 2025,Keinu- ja taaperokeinu KBT uusittu. Täyttää normin EN 1176 (soveltuu julkiseen käyttöön ) Leikkialue kyltti asennettu paikalleen. Hiekkalaatikon hiekka vaihdettu. Kehyslaudat uusittu syksyllä 2024. Suojapeite tarkastettu. Keinukehikko maalattu. Leikkialueen pöytä- ja istuin ryhmän puunsuojaus tehty. Leikkihiekkaa lisätty keinujen alle 2025, Palovaroittimien testaus 2026, IV-kanavien nuohous 2026
Asunnossa sauna
Kyllä
Saunan lisätiedot
sähkökiuas
Asumistyyppi
Omistus
Lisätiedot
Kauppaan ei kuulu: Pesuhuoneen korkea kaappi
Kohde on
Osakehuoneisto
Tietoliikennepalvelut
valokuitu
Linkit

Hinta

Velaton hinta
109 000 €
Myyntihinta
105 692,56 €
Lainaosuuden maksu
Kyllä
Neliöhinta
1 879,31 € / m²
Velkaosuus
3 307,44 €
Lisätietoa velkaosuudesta
Mahdollisista lainaosuuden maksusta aiheutuvista kustannuksista vastaa ostaja

Vastikkeet

Hoitovastike
146,70 € / kk
Pääomavastike
68,70 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
215,40 € / kk

Muut maksut

Vesimaksu
11 € / kk
Vesimaksun lisätiedot
oma mittari
Pysäköintimaksu
5.00 e / kk
Muut kustannukset
Muut maksut: Vesimaksuennakko 11,00€/hlö/kk, tasataan kerran vuodessa.

Rakennusvuosi
1990
Huoneistojen lukumäärä
20
Kerroksia
1
Rakennusmateriaali
puu, tiili
Kattomateriaali
Pelti
Kattotyyppi
Harja
Energialuokka
E2018
Energiatodistus
Kyllä
Tontin koko
5 119 m²
Kiinteistönhoito
asukkaat
Isännöinti
Autiotalot Isännöinti Oy, Mirva Autio, Kasarmikatu 3, 13100 Hämeenlinna, 050 349 5097

Pysäköintitilan kuvaus
sähköpistokkeita: 20.
Yhteiset tilat
Huoneistokohtaiset varastot.
Pintamateriaalit
Lattia: Keittiössä: laminaatti. Pesutiloissa: muovi. Erillisessä WC:ssä: laatta. Olohuoneessa: laminaatti. Makuuhuoneessa: laminaatti. Saunassa: muovi. Seinät: Keittiössä: maalattu. Pesutiloissa: kaakeli. Erillisessä WC:ssä: kaakeli, maalattu. Olohuoneessa: maalattu, tapetti. Makuuhuoneessa: maalattu, tapetti. Saunassa: puu.