38 000 €13,5 m²

Wetterhoffinkatu 4 C30, Keskusta, HämeenlinnaLiiketila/majoitustila

Velaton hinta
38 000 €
Hoitovastike
69,70 € / kk
Asuinpinta-ala
13,5 m²
Huoneita
1
Kerros
1 / 3
Rakennusvuosi
1933
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Keskusta
Kaupunki
Hämeenlinna

Näppärä cityhuoneisto aivan Hämeenlinnan keskustasta.

13,5 m² puhdasta potentiaalia! Tässä kodissa et tarvitse askelmittaria, koska kahdella askeleella olet keittiössä ja kolmella sängyssä. Tämä tarjoaa kaiken oleellisen ja pakottaa pohtimaan, onko enempää oikeasti tarpeen. Ensimmäisen kerroksen huoneisto johon esteetön kulku ja sijainti on mitä parhain. Fiksu pohjaratkaisu jossa näppärä kylpyhuonetila. Lisäksi yritystoimintaan myös oikein passeli kokonaisuus.

Soita ja tule paikan päälle kokemaan.

Tämän majoitustilan teille myy: Noora Dahlgrén 050 308 0133 noora.dahlgren@bo.fi IG: @nooradahlgren

Perustiedot

Kaupunginosa
Keskusta
Kohdenumero
21269382
Kerros
1 / 3
Asuinpinta-ala
13,5 m²
Tontin pinta-ala
968 m²
Kokonaispinta-ala
13,5 m²
Pinta-alojen lisätiedot
yhtiöjärjestyksen mukainen, isännöitsijäntodistuksen mukainen, toimeksiantajan ilmoittama
Huoneiston kokoonpano
Liiketila/majoitustila
Huoneita
1
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
sopimuksen mukaan
Keittiön varusteet
Liesi: keittolevy. Kylmäsäilytys: jääkaappi/pakastin.
Kylpyhuoneen varusteet
Varustus: pesukoneliitäntä, wc-istuin, suihku.
Säilytystilat
kellarikomero
Tulevat remontit
- ikkunoiden huoltokäsittely v.2027-2028. - rännien sulatuskaapelit v.2026-2027. - sisäpihan julkisivun kunnostus (B-portaan nurkka) v.2026-2027. - lämmityksen tasapainoitus v.2026-2027. - vesikaton kunnostusmaalaus v.2026-2027. - lukituksen uusinta v.2026-2027
Tehdyt remontit
TALOYHTIÖSSÄ: - julkisivun peruskorjaus v.2009 - peruskorjaus, LVIS-tekniikka, hissi, rakennus asuinhuoneistokäyttöön v.2016-2018. - ikkunoiden tiivistys v.2023.

Velaton hinta
38 000 €
Myyntihinta
38 000 €
Neliöhinta
2 814,81 € / m²

Vastikkeet

Hoitovastike
69,70 € / kk
Pääomavastike
47,60 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
117,30 € / kk
Lisätietoa vastikkeista

Huoneiston lisävastike 47,60€ on hoitolainaa tontin lunastuksesta.

Muut maksut

Vesimaksu
25 € / kk

Rakennusvuosi
1933
Huoneistojen lukumäärä
29
Liiketilojen pinta-ala
202 m²
Liikehuoneistojen lukumäärä
6
Kerroksia
3
Energialuokka
F2018
Energiatodistus
Kyllä
Kiinteistön antennijärjestelmä
kaapeli-tv
Tontin koko
968 m²
Kiinteistönhoito
huoltoyhtiö. Kiinteistönhoidon lisätiedot: Y-Huolto Markku Yli-Malmi
Isännöinti
Kiinteistö-Tahkola Tampere Oy Aki Hangasmäki 020 748 8308

Pysäköintitilan kuvaus
piha-autopaikkoja: 12.
Yhteiset tilat
kaapeli-tv, Huoneistokohtaiset varastot. Taloyhtiössä muuta: Taloyhtiölaajakaista 25M.
Pintamateriaalit
Lattia: Keittiössä: laminaatti. Pesutiloissa: laatta. Olohuoneessa: laminaatti. Seinät: Keittiössä: maalattu. Pesutiloissa: kaakeli. Olohuoneessa: maalattu.