163 000 €49 m²

Suomen kasarmi 1, Myllymäki, Hämeenlinna2h+avokeittiö

Velaton hinta
163 000 €
Hoitovastike
225,40 € / kk
Asuinpinta-ala
49 m²
Huoneita
2
Kerros
2 / 3
Rakennusvuosi
1920
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Myllymäki
Kaupunki
Hämeenlinna

Suomen Kasarmi

Vuonna 2017 asuinkäyttöön saneerattu tilava 49m2 kaksio sijaitsee Suomen Kasarmin ainutlaatuisella suojelukohdealueella aivan Hämeenlinnan keskustan kupeessa. Asunto sijaitsee toisessa kerroksessa. Upea huonekorkeus, leveät ikkunalaudat ja paksut tiiliseinät tuovat ylellisyyttä asumiseen historiaa huokuvalla kasarmialueella. Huoneistoon kuuluu ullakolla sijaitseva vinttikomero. Myös talosauna ja pesutupa on käytettävissä. Hämeenlinnan keskustan sekä kauppakeskus Goodmanin palvelut ovat vain kivenheiton päässä.

Perustiedot

Kaupunginosa
Myllymäki
Kohdenumero
22226156
Kerros
2 / 3
Asuinpinta-ala
49 m²
Huoneiston kokoonpano
2h+avokeittiö
Huoneita
2
Osakehuoneisto
Osakeluettelo on siirretty huoneistojärjestelmään
Kyllä
Sähköinen omistajamerkintä
Kyllä

Hinta

Velaton hinta
163 000 €
Myyntihinta
69 575 €
Neliöhinta
3 326,53 € / m²
Velkaosuus
93 425 €

Vastikkeet

Hoitovastike
225,40 € / kk
Pääomavastike
725,20 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
950,60 € / kk

Muut maksut

Vesimaksu
20 € / kk
Vesimaksun lisätiedot
Vesimaksu kulutuksen mukaan.
Muut kustannukset
Telian taloyhtiönetti 10M 4,00 johon lisänopeutta on saatavilla lisämaksusta. Kaapeli-tv 3,20.

Talon ja tontin tiedot

Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
1920
Liikehuoneistojen lukumäärä
0
Liikehuoneistojen pinta-ala
0 m²
Kerroksia
3