54 000 €59 m²

Kartanonkatu 14 A, Keskusta, Forssa2h, k

Velaton hinta
54 000 €
Hoitovastike
236 € / kk
Asuinpinta-ala
59 m²
Huoneita
2
Kerros
1 / 6
Rakennusvuosi
1966
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Keskusta
Kaupunki
Forssa

Avaralla pohjalla läpitalon huoneisto Forssan keskustasta!

Ovesta sisään astuessa vastaan tulee avara eteisaula, josta on käynnit keittiöön, makuuhuoneeseen, kylpyhuoneeseen sekä tilavaan olohuoneeseen. Lasitettu parveke on erittäin siistissä kunnossa ja muuttuukin kelien lämmetessä viihtyisäksi kesäolohuoneeksi. Läpitalon huoneisto mahdollistaa kesähelteillä läpivedon sekä tuo valoisuutta asuntoon. Kylpyhuone on elinkaarensa päässä ja kaipaa remonttia, tässä onkin mahdollisuus remontoida itselleen mieleinen kylpyhuone ikkunalla varustettuna, joka on kerrostaloissa poikkeuksellista!

Taloyhtiössä on remonttia tehty kattavasti eikä viiden vuoden suunnitelmassa ole mitään suurempaa luvassa. Hissit, käyttövesiputkisto, viemärit ja julkisivu muun muassa ovat jo remontoitu yhtiössä kuntoon.

Sijainniltaan talo on ihan torin kupeessa, palveluiden ääressä. Lähikauppaan alle kilometri matkaa. Loistava kohde myös sijoitukseen sillä alueen koulut ovat helposti saavutettavissa ilman ajoneuvoakin.

Tule paikan päälle kokemaan asunnon pohjaratkaisun toimivuus ja suunnittele tästä itsellesi tai sijoitukseen kaupunkikoti.

Tervetuloa tutustumaan! Ota yhteyttä niin sovitaan esittelyaika.

Eetu Moberg 050 917 5706 / eetu.moberg@op.fi Hannu Pehkonen 050 061 1424 / hannu.pehkonen@op.fi Tero Rämö 050 364 5126 / tero.ramo@op.fi Kimmo Länsikylä 044 584 0934 / kimmo.lansikyla@op.fi

Haluatko lainatarjouksen OP Lounaismaalta? Saat kauttamme nopean yhteydenoton lainaneuvottelijalta, joka auttaa sinua hoitamaan laina-asiasi kuntoon. Lainalupaus valmiina olet etulyöntiasemassa ja pääset tekemään tarjouksen heti kun unelmien koti osuu kohdalle.

Onko asuntosi vielä myymättä? Ota yhteyttä, niin laitetaan sen myynti alulle.

Perustiedot

Sijainti
Kartanonkatu 14 A, 30100 Forssa
Kaupunginosa
Keskusta
Kohdenumero
614539
Kerros
1 / 6
Kerroksen lisätiedot
Alin kerros
Asuinpinta-ala
59 m²
Tontin pinta-ala
2 869 m²
Kokonaispinta-ala
59 m²
Huoneiston kokoonpano
2h, k
Huoneita
2
Lisätietoa vapautumisesta
Sopimuksen mukaan
Keittiön varusteet
Jenkkikaappi, lattialiesi keraaminen, liesituuletin suodattimella, kaapistot, kiinteät valaisimet.
Parveke
Kyllä
Kylpyhuoneen varusteet
Kylpyhuone, amme, peilit, pesukoneliitäntä, kiinteät valaisimet.
Säilytystilat
Vaatehuone, huoneistokohtainen varasto, jäähdytetty kellari (erikseen varattava lokero)
Tulevat remontit
Suunnitellut: Kunnossapitotarveselvitys 2025 - 2029 Roskakatos 2025 Kylpyhuoneet 2025-2029
Tehdyt remontit
2025 IV-kanavien puhdistus ja säätö 2022 Cool Center kylmiöt 2021 Valokuituliittymät 2021 AirTermico korvausilmaventtiilien asennus 2019 Piha-alueen kunnostus 2019 Lämmityksen perussäätö 2018 Julkisivuremontti, sisältäen oleskelu- ja siivousparvekkeet 2017 Julkisivun korjaussuunnittelu 2016 Liikesiiven katon ja takaseinän peruskorj 2015 Viemäriremontti 2014 Ilmastoinnin puhdistus 2012 Vesikatteen, hissikonehuoneiden ja ilmastointikopin uusinta 2010 Saunan peruskorjaus 2008 Talonmiehen as. kunnostus:kylpyhuone 2007 Kv-putkien uusinta 2006 Oleskeluparvekkeiden betoniosien korj 2005 Digi-antenniverkko 2004 Exec-avaimet 2003 Kellariluiskan betoniseinät ja siivousparvekkeet siivousparvekkeiden kaiteet 2001 Hissit 2001 Takapihan salaojat 2001 Katon sadevesijärjestelmä 1997 Piha-alueen asfaltointi 1996 Lukkorunkojen uusinta 1996 Oleskeluparvekkeet 1993 Ilmastoinnin puhdistus 1992 Vesikate 1992 Asuntojen ikkunat 3krs-lasit alu. 1992 Parvekeovet 1991 Tuuletusparv.maalaus 1990 Parvekkeiden maalaus. Asunnon remontit: Hellan uusinta 2015
Asunnossa sauna
Ei
Asumistyyppi
Omistus
Palvelut
Palvelut: Keskustan palvelut vieressä.
S-Market Forssa noin 700m päässä. Koulut: Keskuskoulu noin 600m. Päiväkoti: Päiväkoti Augustina noin 500m.

Velaton hinta
54 000 €
Myyntihinta
41 618,72 €
Neliöhinta
915,25 € / m²
Velkaosuus
12 381,28 €

Vastikkeet

Hoitovastike
236 € / kk
Pääomavastike
138,65 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
374,65 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Mittarin mukaan
Muut kustannukset
Asukas solmii oman sähkösopimuksen. Vesi laskutetaan huoneistokohtaisten kulutusmittareiden mukaan. Kaapeli-tv ja valokuitu sisältyy hoitovastikkeeseen.

Rakennusvuosi
1966
Huoneistojen lukumäärä
36
Liiketilojen pinta-ala
360 m²
Liikehuoneistojen lukumäärä
8
Rakennuksen käyttöönottovuosi
1966
Kerroksia
6
Tontin koko
2 869 m²
Kiinteistönhoito
Huoltoyhtiö
Isännöinti
Lounaismaan Isännöinti Oy / Toni Vainio 010 731 7922
Kunnan numero
61

Yhteiset tilat
Sauna, mankeli, urheiluvälinevarasto, askarteluhuone, kaapeli-TV, mahdollisuus autopaikkaan, huoneistokohtaiset varastot, valokuitu taloyhtiösopimus
Pintamateriaalit
Keittiö: maalattu/välitilalaatta, laminaatti. Olohuone: tapetti, laminaatti. Makuuhuone 1: tapetti, laminaatti. Kylpyhuone: maalattu/laatta, laatta.