194 000 €79 m²

Tohkantie 1 as, Keskusta, Eurajoki3h, k, s, parveke

Velaton hinta
194 000 €
Hoitovastike
292,30 € / kk
Asuinpinta-ala
79 m²
Huoneita
3
Kerros
2 / 3
Rakennusvuosi
2011
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Keskusta
Kaupunki
Eurajoki

Tyylikäs kerrostaloasunto Eurajoen keskustassa - kaikki mukavuudet lähelläsi

Etsitkö vaivatonta ja viihtyisää kotia palvelujen ääreltä? Eurajoen keskustassa sijaitseva tyylikäs kerrostaloasunto tarjoaa laadukasta asumista sinulle, joka arvostat helppoa arkea ja hyvää pohjaratkaisua.

Kolmen huoneen ja keittiön kokonaisuus on selkeä ja toimiva - tilava olohuone, kaksi makuuhuonetta sekä erillinen keittiö tekevät kodista käytännöllisen sekä yksin asuvalle, pariskunnalle että pienelle perheelle. Oman saunan löylyt kruunaavat päivän ja tuovat arkeen pientä ylellisyyttä.

Asunnon ehdoton valtti on tilava lasitettu parveke, joka toimii lisähuoneena aikaisesta keväästä pitkälle syksyyn.

Asunnon oston yhteydessä on mahdollisuus hankkia autotalliosake hintaan 13 000 €.

Yksityisen näyttöaikasi voit varata Susannalta, puh. 040 716 5299 tai susanna.okkonen@op.fi

Perustiedot

Kaupunginosa
Keskusta
Kohdenumero
618133
Kerros
2 / 3
Asuinpinta-ala
79 m²
Tontin pinta-ala
6 012 m²
Kokonaispinta-ala
79 m²
Huoneiston kokoonpano
3h, k, s, parveke
Huoneita
3
Lisätietoa vapautumisesta
Sopimuksen mukaan
Keittiön varusteet
Keittiön varusteina jääkaappipakastin, liesi, liesituuletin sekä astianpesukone.
Parveke
Kyllä
Kylpyhuoneen varusteet
Tilava, laatoitettu kylpyhuone. Pyykkihuollolle hyvät tilat. Oma sauna.
Tulevat remontit
Suunnitellut: 2025 hajulukkojen ja lattiakaivojen puhdistus, palovaroittimien pattereiden vaihto 4-vuoden välein, 2026 alakerran terassirappujen kunnostus, parvekelasien huolto, 2027 kaukolämpöyksikön huoltotarkastus, 2028 mahdollinen autokatoksen rakentaminen nykyisten autopaikkojen tilalle
Tehdyt remontit
2025 autotallien ovien huolto, 2024 pohjavesipumppu uusittu, autokatos/autotalli rakennuksen maalaus (yhteinen naapuriyhtiön kanssa), alimman kerroksen varastokoppien maalaus, pyörävaraston/autotallin maalaus ja molokkien puuosien kunnostus, 2023 alimman kerroksen terassiaitojen uusinta, 2022 suoritettu väestönsuojan painekoe, 2020 etuoven aukaisukoneisto asennus, 2019 hissin hälytyspuhelimen uusinta, sadevesikaivojen puhdistus, 2018 perusvesipumppaamon pumpun vaihto, 2017 parvekelasien huolto

Velaton hinta
194 000 €
Myyntihinta
194 000 €
Neliöhinta
2 455,70 € / m²

Vastikkeet

Hoitovastike
292,30 € / kk
Pääomavastike
/ kk
Yhtiövastike yhteensä
292,30 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Mittarin mukaan
Muut kustannukset
Vesimaksuennakko 15e/ hlö/ kk.

Rakennusvuosi
2011
Huoneistojen lukumäärä
17
Liiketilojen pinta-ala
0 m²
Liikehuoneistojen lukumäärä
0
Rakennuksen käyttöönottovuosi
2011
Kerroksia
3
Tontin koko
6 012 m²
Kiinteistönhoito
Huoltoyhtiö
Isännöinti
Retta Isännöinti Oy, Rauma Heidi Vehmanen
Kunnan numero
51

Yhteiset tilat
Väestönsuoja, kaapeli-TV, mahdollisuus autopaikkaan, kerhohuone