55 000 €73 m²

Mikolanmäentie 5, Kauttua, Eura2 h, k, ph

Velaton hinta
55 000 €
Hoitovastike
80,30 € / kk
Asuinpinta-ala
73 m²
Huoneita
2
Kerroksia
2
Rakennusvuosi
1921
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Kaupunginosa
Kauttua
Kaupunki
Eura

Idyllisellä Kauttuan Ruukin alueella kahdessa kerroksessa oleva puutalo-osake vuonna 1921 rakennetussa hirsitalossa. Tässä huoneistossa on ns. vanhan ajan henkeä. Pönttöuuni, puuliesi ja kamina antavat mahdollisuuden myös puilla lämmittämiseen ilmalämpöpumpun lisäksi. Yhtiövastike vain 80,30 €/k.

Perustiedot

Sijainti
Mikolanmäentie 5, 27500 Eura
Kaupunginosa
Kauttua
Kohdenumero
21779661
Kerroksia
2
Asuinpinta-ala
73 m²
Tontin pinta-ala
2,60 ha
Kokonaispinta-ala
73 m²
Pinta-alojen lisätiedot
yhtiöjärjestyksen mukainen, isännöitsijäntodistuksen mukainen Ei tarkistusmitattu
Huoneiston kokoonpano
2 h, k, ph
Huoneita
2
Lisätietoa vapautumisesta
sopimuksen mukaan
Keittiön varusteet
Liesi: sähköliesi, puuliesi. Kylmäsäilytys: jääkaappi/pakastin.
Kylpyhuoneen varusteet
Pesutilojen kuvaus: Pesuhuone remontoitu vuonna 2011. Varustus: pesukoneliitäntä, lattialämmitys, wc-istuin, suihku.
Säilytystilat
Kuvaus: Ullakolla ja kellarikerroksessa varastotilaa
Asumistyyppi
Omistus
Lisätiedot
Muuta kauppaan kuuluvaa: Yläkerrassa kamina.
Kohde on
Osakehuoneisto

Hinta

Velaton hinta
55 000 €
Myyntihinta
55 000 €
Neliöhinta
753,42 € / m²

Vastikkeet

Hoitovastike
80,30 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
80,30 € / kk

Rakennusvuosi
1921
Huoneistojen lukumäärä
30
Kerroksia
2
Tontin koko
2,60 ha
Kiinteistönhoito
asukkaat. Kiinteistönhoidon lisätiedot: Talkoilla. Yhtiössä kukin talo vastaa kyseisen rakennuksen korjaus- ja kunnossapidosta (kts. yhtiöjärjestys)
Isännöinti
Jaana Ketola jaana@jaanaketola.fi
Kaavoitustiedot
Lisätiedot Etelä-Satakunnan Ympäristötoimisto

Yhteiset tilat
Taloyhtiössä muuta: Joissakin taloissa käyttöullakko sekä kellaritilaa pohjakerroksessa.
Muut tilat
Ullakolla ja talon alla varastotilaa.
Pintamateriaalit
Lattia: Keittiössä: lauta. Pesutiloissa: laatta. Olohuoneessa: lauta. Makuuhuoneessa: lauta. Seinät: Pesutiloissa: kaakeli.
Olohuoneen varusteet
Olohuoneessa ns. pönttöuuni