51 380 €89 m²

Kappalaisenkuja 9, Lippajärvi, Espoo4h+k+s

Velaton hinta
51 380 €
Hoitovastike
1 433,96 € / kk
Asuinpinta-ala
89 m²
Huoneita
4
Kerroksia
2
Rakennusvuosi
2008
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Kaupunginosa
Lippajärvi
Kaupunki
Espoo

Kaksitasoinen huoneisto luonnon läheisyydessä

Tilava päätyasunto viihtyisällä alueella pienessä ja rauhallisessa asuntokohteessa. Kodin ensimmäisessä kerroksessa avokeittiö yhdistyy luontevasti olohuoneeseen muodostaen avaran ja yhtenäisen oleskelutilan. Alakerrassa arkea sujuvoittaa erillis-wc.

Yläkerrassa on kodin kolme makuuhuonetta sekä viihtyisä saunaosasto. Jokaisessa makuuhuoneessa on hyvin kaappitilaa, ja lisäksi portaiden juuresta löytyy erillinen säilytystila helpottamaan kodin järjestystä. Tämä koti tarjoaa toimivat tilaratkaisut isommankin perheen tarpeisiin.

Luonnonläheistä asumista Lippajärvellä

Kappalaisenkuja 9 on Espoon Lippajärvellä sijaitseva kahden rivitalon asumisoikeuskohde. Asuntoja on yhteensä 9. Lippajärvi on rauhallista pientaloaluetta Kauniaisten ja Espoon rajalla. Lähimmät koulut, päiväkodit sekä palvelut löytyvät noin kilometrin säteeltä. Alueella on hyvät ulkoilu- ja liikuntamahdollisuudet. Mm. jäähalli ja laskettelurinne ovat vain reilun puolen kilometrin päässä.

Kiinteistö on savuton. Savuttomuus tarkoittaa, että tupakointi on kielletty koko kiinteistössä, sen huoneistoissa, parvekkeilla, piha-alueilla ja yhteisissä tiloissa.

Perustiedot

Kaupunginosa
Lippajärvi
Kerroksien lukumäärä
2
Asuinpinta-ala
89 m²
Kokonaispinta-ala
89 m²
Huoneiston kokoonpano
4h+k+s
Huoneita
4
Vapautuu
17.07.2026
Parveke
Kyllä
Asunnossa sauna
Kyllä
Asumistyyppi
Asumisoikeus
Lemmikkieläimet sallittu
Kyllä
Lisätiedot
Alkup. asomaksu: 39 118,48 € indeksikorotus: 12 261,83 €
Postitoimipaikka
ESPOO

Hinta

Velaton hinta
51 380,31 €
Neliöhinta
577,31 € / m²

Vastikkeet

Hoitovastike
1 433,96 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Vesimaksu 20,00 €/kk/hlö
Muut kustannukset
Vakuus: 250,00 €

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Rakennusvuosi
2008
Kerroksia
2
Taloyhtiössä on sauna
Ei
Energialuokka
E2007
Lämmitys
Kaukolämpö
Lisätietoja lämmityksestä
Kaukolämpö
Lisätietoja talosta
Siirry talosivulle