198 000 €48 m²

Parrukuja 7, Laaksolahti, Espoo2h + avok + s + ter

Velaton hinta
198 000 €
Hoitovastike
259,20 € / kk
Asuinpinta-ala
48 m²
Huoneita
2
Kerros
1 / 4
Rakennusvuosi
2011
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Laaksolahti
Kaupunki
Espoo

Valoisa ja toimivapohjainen saunallinen kaksio rauhallisessa Laaksolahdessa!

Vuonna 2011 valmistuneen talon ensimmäisen kerroksen 48 m²:n koti tarjoaa sujuvaa arkea ja viihtyisää asumista: oma sauna, hyvät säilytystilat sekä pieni terassi istutusalueineen. Harvinainen toinen sisäänkäynti suoraan ulos tuo kotiin rivitalomaista tunnelmaa ja käytännöllisyyttä. Erittäin valoisa kerrostaloasunnoksi; ikkunat keittiöön, olohuoneessa kahteen suuntaa, makuhuoneessa sekä saunassa.

Taloyhtiö sijaitsee omalla tontilla, vastike on kohtuullinen eikä tiedossa ole tulevia remontteja. Erikseen ostettavissa oleva autopaikka tuo lisää asumismukavuutta.

Vehreä ja arvostettu Laaksolahti hurmaa rauhallisuudellaan, upeilla ulkoilumaastoillaan sekä sujuvilla julkisilla yhteyksillään – täällä yhdistyvät luonnonläheisyys ja helppo arki.

Mahdollisuus ostaa erikseen autopaikka hintaan 6 500 €, jossa sähköauton latausmahdollisuus sekä sähköpistoke auton lämmitystä varten.

Täydellinen koti ihanalla alueella.

Asunto mahdollista ostaa myös valmiiksi vuokrattuna sijoituskohteena, mikäli vuokralaiset ja ostaja sopivat vuokrasuhteen jatkumisesta.

Perustiedot

Sijainti
Parrukuja 7, 02620 Espoo
Kaupunginosa
Laaksolahti
Kohdenumero
24487122
Kerros
1 / 4
Asuinpinta-ala
48 m²
Huoneiston kokoonpano
2h + avok + s + ter
Huoneita
2
Kunto
Hyvä
Keittiö
Avokeittiö
Keittiön varusteet
Laminaattitasot, Astianpesukone, Keraaminen liesi, Jääkaappi, Pakastin
Parveke
Ei
Parvekkeen lisätiedot
Terassi omalla sisäänkäynnillä ja pienellä istutusalueella
Kylpyhuoneen varusteet
Suihku, Suihkuseinä, Pesukonevalmius, Peilikaappi, Allaskaappi, Laattalattia, Laattaseinä, Rättipatteri, Lattialämmitys
Osakehuoneisto
Osakeluettelo on siirretty huoneistojärjestelmään
Kyllä
Sähköinen omistajamerkintä
Ei

Hinta

Velaton hinta
198 000 €
Myyntihinta
198 000 €
Neliöhinta
4 125 € / m²

Vastikkeet

Hoitovastike
259,20 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
259,20 € / kk

Talon ja tontin tiedot

Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
2011
Liikehuoneistojen lukumäärä
0
Liikehuoneistojen pinta-ala
0 m²
Kerroksia
4
Energialuokka
D2013