44 106 €95,5 m²

Viherpeiponkuja 2, Lintuvaara, Espoo4H+K+S

Velaton hinta
44 106 €
Asuinpinta-ala
95,5 m²
Huoneita
4
Rakennusvuosi
2000
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Kaupunginosa
Lintuvaara
Kaupunki
Espoo

Kolmen makuuhuoneen, ison olohuoneen, saunan ja viihtyisän pihan omaava asunto kaipaa uusia asukkaita.Liikenneyhteydet ovat hyvät ,kuljit sitten omalla autolla, julkisilla tai pyöräillä.

Viihtyisä erillistalo pientaloalueella Lintuvaarassa. Osa asunnoista on kahdessa tasossa. Kaikissa asunnoissa on sauna ja osassa myös oma piha. Kohteessa on sähkölämmitys.

Lähellä on päiväkoti, koulu, ruokakauppa ja puistoja. Sellon ostoskeskuksen kattavat palvelut noin kilometrin päässä. Hyvät liikenneyhteydet: Bussi kulkee lähes vierestä ja Kehä ykköselle noin puolen kilometrin matka.

ASUMISOIKEUSKOTI ON KOHTUUHINTAINEN JA TURVALLINEN Asumisoikeusasunto on pysyvä ja kohtuuhintainen koti ilman suurta asuntolainaa. Maksat asumisoikeusmaksun ja kuukausittain käyttövastiketta. Voit asua niin pitkään kuin haluat, ja pois muuttaessasi saat asumisoikeusmaksun takaisin rakennuskustannusindeksillä tarkistettuna. Tutustu asuntoihimme ja jätä hakemus: asuntosaatio.fi

Perustiedot

Kaupunginosa
Lintuvaara
Asuinpinta-ala
95,5 m²
Huoneiston kokoonpano
4H+K+S
Huoneita
4
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
sopimuksen mukaan
Parveke
Ei
Asunnossa sauna
Kyllä
Asumistyyppi
Asumisoikeus
Lisätiedot
Tupakointi sallittu: Ei.

Hinta

Velaton hinta
44 106,48 €
Myyntihinta
44 106,48 €
Neliöhinta
461,85 € / m²

Muut maksut

Vesimaksu
20 € / kk
Muut kustannukset
Asumisoikeusmaksu: 25509,06 €, Indeksikorotus: 18414,42 €, Muutostyöt: 183,00 €, Yhteensä: 44106,48 €.
Käyttövastike
1 408,63 € / kk

Talon ja tontin tiedot

Taloyhtiön nimi
Viherpeiponkuja 2
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Rakennusvuosi
2000
Rakennusvuoden lisätiedot
2000
Taloyhtiössä on sauna
Ei
Rakennusmateriaali
Betoni
Energialuokka
D2007
Energiatodistus
Kyllä
Kiinteistönhoito
Kotikatu Espoo
Isännöinti
Asuntosäätiö - Isännöinti
Lämmitys
Sähkö
Lisätietoja lämmityksestä
Sähkö