43 901 €107,5 m²

Malminmäentie 5, Malminmäki, Espoo5H+K+S

Velaton hinta
43 901 €
Asuinpinta-ala
107,5 m²
Huoneita
5
Rakennusvuosi
1999
Rakennuksen tyyppi
Paritalo
Kaupunginosa
Malminmäki
Kaupunki
Espoo

Siistikuntoinen paritaloasunto rauhallisella paikalla Espoon Malminmäellä.

Malminmäentie 5 on Espoon Malminmäessä sijaitseva päättyvän tien päässä sijaitseva 12 asunnon paritalokohde. Kuudesta asuinrakennuksesta koostuvan kohteen huoneistojen koot vaihtelevat kolmioista viisiöihin, 77 – 107,5 m2. Huoneistoissa on saunat. Kohteessa on omatoimiviherhoito.

Malminmäen alueelta on hyvät kulkuyhteydet muualle Espooseen sekä Helsinkiin. Lähimmät ruokakaupat löytyvät 400 metrin päästä. Kohde sijaitsee metsän läheisyydessä, ja kohteen kupeessa on myös ulkoiluun erinomaisesti sopiva Espoon keskuspuisto.

Tupakointi asunnoissamme: Kaikki uudet asuinkiinteistömme ovat olleet jo pitkään täysin savuttomia heti valmistumisestaan lähtien. Muutumme vähitellen savuttomiksi kaikkien asuntojemme osalta: uusien asukkaiden sopimukset kieltävät tupakoinnin huoneistoissa ja parvekkeilla 1.1.2021 alkaen. Kiinteistö ei ole välttämättä savuton muiden huoneistojen osalta, koska niissä voi olla vanhoja sopimuksia, joissa ei ole tupakointikieltoa.

Perustiedot

Sijainti
Malminmäentie 5, 02280 Espoo
Kaupunginosa
Malminmäki
Asuinpinta-ala
107,5 m²
Huoneiston kokoonpano
5H+K+S
Huoneita
5

Velaton hinta
43 900,81 €
Myyntihinta
43 900,81 €
Neliöhinta
408,38 € / m²

Muut maksut

Vesimaksu
15 € / kk
Muut kustannukset
Asumisoikeusmaksu: 24518,10 €, Indeksikorotus: 19382,71 €, Muutostyöt: 0,00 €, Yhteensä: 43900,81 €.
Käyttövastike
1 647,30 € / kk

Talon ja tontin tiedot

Taloyhtiön nimi
Malminmäentie 5
Rakennuksen tyyppi
Paritalo
Rakennusvuosi
1999
Rakennusvuoden lisätiedot
1999