454 500 €102 m²

Laidunmaanraitti 1 H, Nöykkiö, Espoo4h, k, kph, s, wc, khh, terassi, var

Velaton hinta
454 500 €
Asuinpinta-ala
102 m²
Huoneita
4
Rakennusvuosi
2027
Rakennuksen tyyppi
Erillistalo
Kaupunginosa
Nöykkiö
Kaupunki
Espoo

RAKENTAMINEN ON ALKANUT - ENÄÄ TÄMÄ KOTI VAPAANA KAHDEKSASTA UPEASTA TALOSTA

Espoon Linea on kahdeksan arkkitehtonisesti puhdaspiirteisen erillistalon kokonaisuus Nöykkiössä, Latokaskenniityn peltomaisemien äärellä, koulun, päiväkodin ja kaupan läheisyydessä. Koti on suunniteltu tilantuntuun ja valoon: kaksikerroksinen ruokailutila avautuu ylös saakka, nurkista alkavat ikkunat tuovat luonnonvalon sisään useasta suunnasta, ja katettu terassi jatkaa luontevasti oleskelutiloja ulos. Koska rakentaminen on juuri käynnistynyt, viimeisen vapaan kodin ostajalla on vielä täysi mahdollisuus vaikuttaa sisustusarkkitehtimme kanssa kaikkiin sisustusvalintoihin — pinnoista kalusteisiin.

Tutustu kohteeseen ja ota yhteyttä: lineaespoo.fi

Esittelen mielelläni pian valmistuvaa kohdettamme, pääsette näkemään tyylikkäät ratkaisut ja viimeistellyn laatumme.

Petri Kuutti Head of Sales 050 339 8682

Perustiedot

Sijainti
Laidunmaanraitti 1 H, 02330 Espoo
Kaupunginosa
Nöykkiö
Kohdenumero
42604763
Asuinpinta-ala
102 m²
Kokonaispinta-ala
109,5 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Yhtiöjärjestyksen mukainen
Huoneiston kokoonpano
4h, k, kph, s, wc, khh, terassi, var
Huoneita
4
Kunto
Uusi
Lisätietoa vapautumisesta
Muu ehto. Kohde valmistuu alkuvuodesta 2027
Keittiön varusteet
Varusteet: jääkaappi, pakastin, astianpesukone, integroidut kodinkoneet, integroitu astianpesukone. Työtaso: laminaattitaso. Liesi: induktioliesi. Tyylikäs Ilona-keittiöiden saarekekeittiö integroituu talon keskelle. Ruokailutila: Ruokailutila on avoin ylös saakka, mikä tekee tilasta todella avaran ja juhlavan.
Parveke
Ei
Parvekkeen lisätiedot
Parvekkeen ilmansuunta: Lounas
Terassin kuvaus
Asunnossa on terassi. Terassin ilmansuunta: Lounas
Kylpyhuoneen varusteet
Varusteet: lattialämmitys
Asunnossa sauna
Kyllä
Saunan lisätiedot
Varusteet: sähkökiuas, LED-valaistus. lämpökäsitelty haapa. Seinämateriaali: paneeliseinä, lasiseinä. Lattiamateriaali: laattalattia

Velaton hinta
454 500 €
Myyntihinta
180 324 €
Neliöhinta
4 455,88 € / m²
Velkaosuus
274 176 €
Valinnaisen vuokratontin lunastusosuus
128 415 €
Kohde on yhtiölainoitettu
Taloyhtiölainasta on vastuussa jokainen osakas. Jos lainaa koskevia pääomavastikkeita ei saada joidenkin asuntojen osalta muutoin perittyä, maksuvelvollisuus voi langeta viime kädessä muille osakkaille.

Valinnainen vuokratontti

Vuokratontin lunastusosuus
128 415 €
Kohde sijaitsee valinnaisella vuokratontilla
Osakkaalla on oikeus lunastaa asunto-osakkeisiin kohdistuva tontin osuus taloyhtiölle.

Vastikkeet

Hoitovastike
255 € / kk
Pääomavastike
744,60 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
1 451,46 € / kk

Muut maksut

Muut kustannukset
Tontin vuokravastike: 451,86 € / kk. Lisätietoa velkaosuudesta: RS-Pankki on Länsi-Uudenmaan Säästöpankki. Yhtiölainan korko on laskettu arvioidulla todellisella vuosikorolla 12 kk euribor (tarkasteluhetkellä 23.12.2025 – 12kk euribor 2,265 %) + 0,95 %:n marginaalilla. Laina-aika on 25 vuotta, joista rakennusaika + 1 vuosi ovat lyhennysvapaita. Lyhennykset tapahtuvat annuiteettilyhenteisesti kuukauden välein..

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Kyllä
Rakennuksen tyyppi
Erillistalo
Rakennusvuosi
2027
Rakennuksen käyttöönottovuosi
2027
Rakennusmateriaali
Pääasiallinen rakennusmateriaali: Puu
Kattomateriaali
Peltikate
Kattotyyppi
Harjakatto
Energialuokka
B2018
Ilmastointijärjestelmä
Lämmöntalteenotto
Pihan kuvaus
Asunnossa on piha. nurmikko
Lämmitys
Poistoilmalämpöpumppu
Lisätietoja lämmityksestä
Lämmitystapa: Poistoilmalämpöpumppu. Lämmönjakotapa: Vesikiertoinen lattialämmitys. Lattialämmitys: vesikiertoinen lattialämmitys. Lisätietoa asunnon lämmityksestä: Nibe F735 + Sam42
Maanvuokraaja
Fokus Tonttirahasto Ky
Tontin omistus
Valinnainen vuokratontti
Kohde sijaitsee valinnaisella vuokratontilla

Tilat ja materiaalit

Pysäköintitilan kuvaus
Ulkoautopaikka sähköpistokkeella. Kaksi autopaikkaa sähköautonlatausvarauksella.
Muut tilat
Kodinhoitohuone: pesukoneliitäntä, pyykkikaapit, lattialämmitys, pöytätaso, pesuallas
Keittiön lattia
parkettilattia
Keittiön seinä
maalattu seinä
Makuuhuoneen lattia
parkettilattia
Makuuhuoneen seinät