189 000 €83 m²

Niittylaakso 2, Suna, Espoo4 h + k + kph + s + eril.wc + terassi

Velaton hinta
189 000 €
Hoitovastike
489,70 € / kk
Asuinpinta-ala
83 m²
Huoneita
4
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Kaupunginosa
Suna
Kaupunki
Espoo

Kodikas rivitalokoti odottaa uusia asukkaita Espoon Niittylaaksossa. Itse asunnossa on 83 m2 + 17 m2 ulkovarasto.

Tervetuloa tutustumaan tähän viihtyisään rivitalokotiin, joka sijaitsee rauhallisella ja arvostetulla alueella Espoossa. Osoitteessa Niittylaakso 2 sijaitseva koti tarjoaa erinomaiset puitteet arkeen, jossa yhdistyvät luonnonläheisyys ja sujuvat kulkuyhteydet.

Tämä koti on suunniteltu palvelemaan asukkaidensa tarpeita ja tarjoamaan kodikasta tunnelmaa. Rivitaloasuminen mahdollistaa oman rauhan ja viihtyisän elinympäristön, jossa jokainen neliö on käytetty harkiten. Pohjaratkaisu on suunniteltu huomioimaan arjen sujuvuus ja viihtyisyys.

Sijainti Espoossa takaa, että lähellä ovat niin palvelut kuin vehreät ulkoilumahdollisuudetkin. Alue on tunnettu rauhallisesta ilmapiiristään, mikä tekee tästä kohteesta erinomaisen vaihtoehdon niin pariskunnille kuin yksinasuvillekin, jotka arvostavat tasokasta asumista.

Tämä koti on myynnissä velattomaan hintaan 189 000 euroa. Kyseessä on huolella valittu kokonaisuus, joka on valmis toivottamaan uudet omistajansa tervetulleeksi.

Tule kokemaan tämän kodin ainutlaatuinen tunnelma paikan päälle. Ota yhteyttä ja varaa oma esittelyaikasi jo tänään – tämä koti on nähtävä itse!

Perustiedot

Sijainti
Niittylaakso 2, 02760 Espoo
Kaupunginosa
Suna
Kohdenumero
64476989
Asuinpinta-ala
83 m²
Kokonaispinta-ala
83 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Yhtiöjärjestyksen mukainen, Isännöitsijäntodistuksen mukainen. 83 m2 asuinpinta-ala + 17 m2 varasto
Huoneiston kokoonpano
4 h + k + kph + s + eril.wc + terassi
Huoneita
4
Lisätietoa vapautumisesta
Sopimuksen mukaan. Sopimuksen mukaan
Keittiön varusteet
Varusteet: jääkaappipakastin, astianpesukone. Työtaso: laminaattitaso. Liesi: induktioliesi, erillisuuni, liesituuletin hormilla
Parveke
Ei
Terassin kuvaus
Asunnossa on terassi.
Kylpyhuoneen varusteet
Varusteet: suihku, suihkuseinä, peilikaappi, pesuallas, allaskaappi, kiinteät valaisimet, kylpyhuonekaapistot, pesukoneliitäntä, WC. Kylpyhuoneessa myös bidee. WC: Toinen wc kylpyhuoneen yhteydessä. Varusteet: lattiaan asennettu WC, bidee, peili, pesuallas, allaskaappi
Säilytystilat
Ulkovarasto. Huoneiston yhteydessä.
Tulevat remontit
- PTS-10 v. Korjaustarveselvitys 2029 - Kulkuteiden pinnoitteiden ja pintavesienohjaus 2029 - Sähköautonlatauspisteitä 2029. - Putkien sukitus 2026
Tehdyt remontit
- Makuuhuoneen jakaminen ja vaatehuoneen laajennus 2014. - Huoneistoremontti 2011. 2025 Kattoremontti 2025 Kph remontti (7 kpl) 2025 Viemäriremontti 2025 Putkien sukitus 2025 Sähkökaappien lukkojen uusinta: 2025 Kylpyhuoneiden saneerausurakka asunnot (6, 12, 16, 26, 34, 40 ja 44) 2025 viemärikorjaus asunnot (38 ja as 40) 2025 Palovaroittimien asennus 2024 Remontoimattomien kylpyhuoneiden kuntotarkastus (6, 12, 16, 26 ja 40) 2021-2022 kahden asunnon kph-remontti perustasoon 2021 Julkisivuremontti 2019 Yhtiökokouksen päätöksen mukaisesti remontoitu 6. huoneiston kylpyhuoneet perustasoon 2020 Kylpyhuoneremontin toteutus 2019 Putkiston remontin suunnittelun kilpailutus 2019 Putkiston urakoitsijoiden kilpailutus 3019 Lämpövaihtimien uusiminen 2018 Lämmönvaihtimien vaihtaminen 2018 Julkisivuremontin urakoitsijoiden kilpailutus/toteutus 2018 Julkisivuremontin suunnittelun kilpailutus / toteutus 2018-2019 Julkisivun korjausta ajalla 2018 Julkisivuremontin suunnittelun kilpailutus/toteutus 2017 Varastokorjauksia 2017 Patteriventtiilien uusiminen huoneistojen 2016 Varastojen korjaaminen 2015 Putkistojen kuntotutkimus asunto (huoneisto 30) 2014 Pihavarastojen korjaus 2012 Rännikourujen korjaukset ja syöksytorvet 2012 Laudoituksen uusimisia 2011 Yläpohjan tuuletusventtiilit 2011 Kuntoarvio 2011 Kattokorjauksia 2010 Kokoojaviemäriripustuksen korjaus: 3 huoneistoa 2003 Patteritermostaattien vaihto 2002 Kuntoarvio 2000 Kylpyhuonekorjauksia 1997 Ulkovaippalaudoituksen uusimisia 1997 Asuntojen katot 1996 Varastojen katot 1996 Ulkomaalaus 1993 Parkkipaikka ja autotallit 1992 Lämmönvaihdin uusittu 1987 Ulkomaalaus 1984 Kaukolämpöputkistot
Asunnossa sauna
Kyllä
Saunan lisätiedot
Varusteet: sähkökiuas. Seinämateriaali: paneeliseinä. Lattiamateriaali: laattalattia

Velaton hinta
189 000 €
Myyntihinta
189 000 €
Neliöhinta
2 277,11 € / m²

Vastikkeet

Hoitovastike
489,70 € / kk
Pääomavastike
298,80 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
788,50 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Perusmaksu. 25 € / hlö / kk
Muut kustannukset
Taloyhtiöllä on avattu luotollinen limiittitili 1 300 000 €, josta katetaan kattoremontti, kph remontti (7 huoneistoa), viemäriputkien korjaus ja sukitus. Limiitistä käytetty 502 480,56 € (31.11.2025). Mikäli koko limiitti käytetään niin nyt myytävän huoneiston tulevaksi velkaosuudeksi tulee 54 799.39 €. Itse ko. remontin keskeneräisyys ei vaikuta enää tähän huoneistoon. Rahoitusvastike koostuu 3:sta eri lainasta: - Pääomavastike 5 / 70,55 € / kk. - Pääomavastike 6 / 62,25 € / kk. - Pääomavastike 7 / 166,00 € / kk. Lainaosuudet voi maksaa pois.
Autopaikan kustannukset
12,50 € / kk

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
Asunto Oy Tarja-Kirsti
Lisätietoa taloyhtiöstä
Onko yhtiössä tekninen valmius sähköauton latauspisteen asentamiseen?: Ei
Isännöinti
Braleva Kiinteistöpalvelut Oy kari.rossi@braleva.fi 010 3276 424
Liikenneyhteydet
bussipysäkki, sujuvat yhteydet omalla autolla
Pihan kuvaus
Asunnossa on piha.
Lisätietoja talosta
Siirry talosivulle

Tilat ja materiaalit

Pysäköintitilan kuvaus
Ulkoautopaikka sähköpistokkeella. Jokaisella huoneistolla 1 pistokkeellinen autopaikka
Muut tilat
Kodinhoitohuone: lattiakaivo, pesukoneliitäntä. Kylpyhuoneen yhteydessä
Keittiön lattia
vinyylilattia
Keittiön seinä
maalattu seinä, kaakeliseinä
Makuuhuoneen lattia