66 618 €102,5 m²

Kauklahdentie 1, Kauklahti, Espoo4h+k+s

Velaton hinta
66 618 €
Hoitovastike
1 519,98 € / kk
Asuinpinta-ala
102,5 m²
Huoneita
4
Kerroksia
2
Rakennusvuosi
2013
Rakennuksen tyyppi
Paritalo
Kaupunginosa
Kauklahti
Kaupunki
Espoo

Viihtyisä kaksikerroksinen paritalokoti Kauklahdessa

Tämä valoisa 4H+K+S-paritaloasunto sijaitsee Espoon Kauklahdessa rauhallisella ja arkeen sopivalla alueella. Kahteen kerrokseen sijoittuva koti tarjoaa 102,5 m² selkeää ja toimivaa asuintilaa.

Alakerrassa olohuone, ruokailutila ja keittiö muodostavat avaran kokonaisuuden, jossa on helppo viettää aikaa yhdessä tai rauhoittua päivän päätteeksi. Suuret ikkunat tuovat tilaan luonnonvaloa, ja olohuoneesta on käynti omalle terassille, joka sopii hyvin esimerkiksi aamukahville tai vapaa-ajan oleskeluun. Alakerrassa on lisäksi eteinen, erillinen wc sekä käytännöllinen varastotila ulko-oven läheisyydessä.

Yläkerrassa sijaitsevat kolme makuuhuonetta, kylpyhuone ja oma sauna. Sauna tuo asumiseen mukavaa lisäarvoa ja tarjoaa paikan rentoutumiseen arjen keskellä. Keittiön varustukseen kuuluu astianpesukone (asennettu TA:n toimesta).

Kauklahti on viihtyisä ja kehittyvä alue, jossa arjen palvelut ja kulkuyhteydet ovat hyvin saavutettavissa. Tämä koti sopii hyvin asumiseen, jossa arvostetaan tilaa, selkeää pohjaratkaisua ja rauhallista ympäristöä.

Kohteessa on 50 Mbit/s kiinteistölaajakaista, joka sisältyy vastikkeeseen.

SÄILYTYS JA YHTEISTLAT

Kiinteistössä on kaksi ulkoiluvälinevarastoa, jotka ovat yhteiskäytössä. Jokaisen asunnon yhteydessä on asuntokohtainen ulkovarasto. Lisäksi osalla asunnoista on irtaimistovarasto B-rakennuksen kellarissa (1,5m2), lukuunottamatta asuntoja D22, D23, E26, E27, E28 ja E29, näillä on oma varasto asunnon sisällä. Väestönsuoja sijaitsee rakennuksen B kellarissa.

Kiinteistöllä on 51 autopaikkaa, joista 43 on varustettu lämpöpistokkeella.

ILMANVAIHTO, LÄMMITYS

Kiinteistö liitetty kaukolämpöverkkoon. Asunnoissa on vesikiertoinen lattialämmitys, vakiotyyppiset vesikalusteet sekä koneellinen, huoneistokohtainen tulo- ja poistoilmanvaihtojärjestelmä lämmöntalteenotolla.

Kauklahdentie 1:n asumisoikeusasunnot sijaitsevat viihtyisän Kauklahden kylän keskustan välittömässä läheisyydessä. Kävelymatkan päässä sijaitsevat mm. päivittäistavarakaupat, päiväkoti, asukaspuisto, kampaajat, leipomo-kahvila ja apteekki. Peruskouluihin on matkaa muutama sata metriä, samoin juna-asemalle. Kauklahden asemalta pääsee 30 minuutissa Helsingin keskustaan.

Kiinteistö on savuton. Savuttomuus tarkoittaa, että tupakointi on kielletty koko kiinteistössä, sen huoneistoissa, parvekkeilla, piha-alueilla ja yhteisissä tiloissa.

Perustiedot

Sijainti
Kauklahdentie 1, 02780 Espoo
Kaupunginosa
Kauklahti
Kerroksien lukumäärä
2
Asuinpinta-ala
102,5 m²
Kokonaispinta-ala
102,5 m²
Huoneiston kokoonpano
4h+k+s
Huoneita
4
Vapautuu
04.08.2026
Lisätiedot
Alkup. asomaksu: 52 636,41 € indeksikorotus: 13 981,55 €
Postitoimipaikka
ESPOO

Hinta

Velaton hinta
66 617,96 €
Neliöhinta
649,93 € / m²

Vastikkeet

Hoitovastike
1 519,98 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Vesimaksu 19,00 €/kk/hlö
Muut kustannukset
Vakuus: 250,00 €

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Rakennuksen tyyppi
Paritalo
Rakennusvuosi
2013
Kerroksia
2
Taloyhtiössä on sauna
Ei
Energialuokka
C2018
Lämmitys
Kaukolämpö
Lisätietoja lämmityksestä
Kaukolämpö