50 636 €117,5 m²

Joupinlaaksonkuja 4, Espoon keskus, Espoo5h+k+s

Velaton hinta
50 636 €
Hoitovastike
1 511,76 € / kk
Asuinpinta-ala
117,5 m²
Huoneita
5
Kerroksia
2
Rakennusvuosi
2001
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Kaupunginosa
Espoon keskus
Kaupunki
Espoo

Koe asumisen ilo tässä kahteen tasoon suunnitellussa kodissa, jossa valo ja tilan tuntu tekevät jokaisesta hetkestä nautinnollisen. Alakerrassa sijaitsee kaksi tilavaa makuuhuonetta, molemmissa oma vaatehuone, sekä kätevä kodinhoitohuone, joka helpottaa arjen askareita. Sauna ja kylpyhuone tarjoavat täydellisen pakopaikan rentoutumiseen.

Yläkerrassa yhtenäinen keittiö-, ruokailu- ja olohuonetila on valoisa, avara ja kutsuva – sydän kodille, jossa arki ja yhdessäolo sulautuvat yhteen. Suurelta parvekkeelta avautuu mukava lisäoleskelutila, ja keittiön erillinen uloskäynti tuo käytännöllisyyttä arkeen.

Tämä koti sijaitsee rauhallisella ja viihtyisällä alueella, ja kahden mahdollisen autopaikan ansiosta liikkuminen on vaivatonta. Tule ja tunne, kuinka tämä koti voi olla juuri sinun perheesi uusi unelmien koti.

Asunnossa on ilmalämpöpumppu. Sähkölämmitteisissä kohteissa ilmalämpöpumpulla voidaan säästää jopa 30–50 % vuosittaisista lämmityskustannuksista. Lämmityksen lisäksi ilmalämpöpumppu toimii myös ilmastointilaitteena. Lämpimillä ilmoilla sillä voidaan viilentää rakennuksen sisäilmaa. Ilmalämpöpumppu alentaa myös sisäilman kosteutta, mikä parantaa asumismukavuutta.

Asumisoikeustalo hyvällä sijainnilla

Joupinlaaksonkuja 4 on lähellä Espoon keskustaa sijaitseva neljän asumisoikeusasunnon rivitalo. Alueelta on hyvät julkiset liikenneyhteydet eri puolille kaupunkia. Useat bussilinjat kulkevat läheltä ja Tuomarilan juna-asemalle on vain n. 600 metrin kävelymatka.

Lapsiperheille alue sopii erinomaisesti, sillä Tuomarilan koulu on n. 300 metrin päässä ja Hösmärin puiston kouluun ja päiväkotiin on matkaa vain noin 200 metriä. Lähin ruokakauppa on n. 500 metrin päässä. Alueella on myös hyvät liikunta- ja ulkoilumahdollisuudet; sekä Espoon keskuspuisto että uimahalli sijaitsevat noin kilometrin päässä.

Kiinteistö on savuton. Savuttomuus tarkoittaa, että tupakointi on kielletty koko kiinteistössä, sen huoneistoissa, parvekkeilla, piha-alueilla ja yhteisissä tiloissa.

Perustiedot

Kaupunginosa
Espoon keskus
Kerroksien lukumäärä
2
Asuinpinta-ala
117,5 m²
Kokonaispinta-ala
117,5 m²
Huoneiston kokoonpano
5h+k+s
Huoneita
5
Lisätiedot
Alkup. asomaksu: 29 734,95 € indeksikorotus: 20 901,22 €
Postitoimipaikka
ESPOO

Hinta

Velaton hinta
50 636,17 €
Neliöhinta
430,95 € / m²

Vastikkeet

Hoitovastike
1 511,76 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Vesimaksu 15,00 €/kk/hlö
Muut kustannukset
Vakuus: 250,00 €

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Rakennusvuosi
2001
Kerroksia
2
Taloyhtiössä on sauna
Ei
Energialuokka
E2013
Lämmitys
Sähkö
Lisätietoja lämmityksestä
Sähkölämmitys
Lisätietoja talosta
Siirry talosivulle