47 764 €73 m²

Kirjanpitäjänkuja 3, Espoon keskus, Espoo3h+k+s

Velaton hinta
47 764 €
Hoitovastike
1 005,31 € / kk
Asuinpinta-ala
73 m²
Huoneita
3
Kerros
3 / 5
Rakennusvuosi
2012
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Espoon keskus
Kaupunki
Espoo

Valoisuutta ja avaraa tilaa

Avara ja valoisa kolmannen kerroksen kulmahuoneisto. Tilavassa avokeittiössä on paljon säilytystilaa. Parveke on lasitettu. Oma sauna tuo lisämukavuutta arkeen.

Viihtyisää kaupunkiasumista Espoon keskuksessa hyvien liikenneyhteyksien varrella

Koulut, päiväkodit, kirjasto, terveysasema ja uimahalli ovat alle kilometrin päässä Kirjanpitäjänkujalta. Kauppakeskus Entressen kauppojen ja palvelujen äärelle on matkaa noin 700 m. Hyvät liikenneyhteydet: niin Espoon sisäinen liikenne kuin junayhteys Helsingin keskustaan. Kohde sijaitsee rauhallisella alueella junaradan varrella, Espoon keskuksen ja Tuomarilan asemien välissä.

Tutustu alueeseen: https://www.youtube.com/shorts/br9SIdgfS30

Kiinteistö on savuton. Savuttomuus tarkoittaa, että tupakointi on kielletty koko kiinteistössä, sen huoneistoissa, parvekkeilla, piha-alueilla ja yhteisissä tiloissa.

Perustiedot

Kaupunginosa
Espoon keskus
Kerros
3 / 5
Asuinpinta-ala
73 m²
Kokonaispinta-ala
73 m²
Huoneiston kokoonpano
3h+k+s
Huoneita
3
Vapautuu
01.06.2026
Lisätiedot
Alkup. asomaksu: 37 152,48 € indeksikorotus: 10 611,41 €
Postitoimipaikka
ESPOO

Hinta

Velaton hinta
47 763,89 €
Neliöhinta
654,30 € / m²

Vastikkeet

Hoitovastike
1 005,31 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Vesimaksu 20,00 €/kk/hlö
Muut kustannukset
Vakuus: 250,00 €

Rakennusvuosi
2012
Kerroksia
5