249 000 €50 m²

Ylismäenkuja 12 A21, Olari, Espoo2h+kt

Velaton hinta
249 000 €
Hoitovastike
200 € / kk
Asuinpinta-ala
50 m²
Huoneita
2
Kerros
4 / 6
Rakennusvuosi
2023
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Olari
Kaupunki
Espoo

Muuttamaan pääset het tähän ihastuttavaan kaksioon!

Tässä uusi kotisi – nyt upeaan KAMPANJAHINTAAN! Tilaisuus, jota ei kannata ohittaa! Velattomasta myyntihinnasta nyt huikea –35 900 € alennus.

Kampanjahinta näkyy suoraan netissä.

OVH: 284 900 € Kampanjahinta: reilusti edullisempi Säästö: 35 900 €

Kampanja voimassa 8.5.–18.6.2026 välisenä aikana sovittuihin kauppoihin.

Ei koske aiemmin sovittuja kauppoja. xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Tämä upea kaksio sijaitsee Espoon Olarissa, modernissa Asunto Oy Espoon Olarin Lystissä. Vuonna 2023 valmistunut asunto on erinomaisessa kunnossa ja tarjoaa valoisan ja avaran asuinympäristön neljännessä kerroksessa. Suuret ikkunat tuovat runsaasti luonnonvaloa ja tarjoavat upeat näkymät ympäristöön.

Huoneistossa on laadukkaat materiaalit, kuten parkettilattiat ja kauniit kaakelit kylpyhuoneessa. Keittiö on varusteltu nykyaikaisilla laitteilla, kuten astianpesukoneella ja mikroaaltouunilla, viilennystä tuovalla ilmalämpöpumpulla jotka tekevät arjesta sujuvaa. Kylpyhuoneessa on tilaa pesukoneelle, mikä lisää asumismukavuutta.

Taloyhtiö tarjoaa asukkailleen monipuoliset palvelut, kuten saunan ja pesutuvan. Autopaikat sijaitsevat kätevästi pysäköintihallissa ja vieressä olevassa pysäköintitalossa Alueella on hyvät liikenneyhteydet jotka tekevät tästä asunnosta ihanteellisen valinnan erityisesti ensiasunnon ostajille.

Tartu tilaisuuteen ja tee tästä valoisasta ja modernista asunnosta oma kotisi Espoon sydämessä! Kysy lisää Sari Lähde Myyntipäällikkö, KiAT, LKV, LVV, RAKI P 050 535 0205

Etu tämän kohteen ostajalle

Tämän kohteen kauppoihin sisältyy täysin veloitukseton oikeusturvavakuutus, joka tuo mielenrauhaa ja turvaa uuden kodin hankintaan.

Lue lisää

Perustiedot

Kaupunginosa
Olari
Kohdenumero
80504051
Kerros
4 / 6
Asuinpinta-ala
50 m²
Kokonaispinta-ala
50 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Pinta-alan peruste: Yhtiöjärjestyksen mukainen ja isännöitsijäntodistuksen mukainen. Ei tarkistusmitattu. Pinta-ala voi siis olla edellä mainittua pienempi tai suurempi.
Huoneiston kokoonpano
2h+kt
Huoneita
2
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
Heti.
Keittiön varusteet
Keittiön varusteet: Liesituuletin, astianpesukone, mikroaaltouuni, jääkaappipakastin, liesi ja uuni. Liesi: Keraaminen liesi. Työtason materiaali: Laminaatti.
Kylpyhuoneen varusteet
Pesutilojen varusteet: Peilikaappi, allaskaappi, pesuallas, pyykkikaappi, suihku, pesukoneliitäntä, suihkuseinä ja wc-istuin.
Säilytystilat
Kaapistot
Tulevat remontit
Talo on valmistunut elokuussa 2023 ja hallitus katsoo, ettei yhtiöllä ole normaalin vuosittaisen kunnossapidon lisäksi sellaisia tarpeita yhtiön rakennusten ja kiinteistön kunnossapitoon yhtiökokousta seuraavien viiden vuoden aikana, jotka vaikuttaisivat olennaisesti osakehuoneistojen käyttämiseen, yhtiövastikkeeseen tai muihin osakehuoneiston käytöstä aiheutuviin kustannuksiin.
Tietoliikennepalvelut
DNA, 10M/10M, Laajakaista, Asukas tekee oman sopimuksen

Hinta

Velaton hinta
249 000 €
Myyntihinta
69 499,53 €
Neliöhinta
4 980 € / m²
Velkaosuus
179 500,47 €
Lunastuspykälä
Taloyhtiöllä ei lunastusoikeutta. Osakkailla ei lunastusoikeutta.

Vastikkeet

Hoitovastike
200 € / kk
Pääomavastike
1 095,94 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
1 295,94 € / kk

Muut maksut

Saunan kustannukset
20,00 € kuukaudessa
Vesimaksun lisätiedot
Vesimaksuennakko 22 € / kk / hlö, tasaus kulutuksen mukaan
Muut kustannukset
Lisätietoja maksuista: Pesutupamaksu 5 €/pesukerta Yhtiössä on huoneistokohtaiset vesimittarit. Vedenkulutuksen tasauslaskutus tehdään vuosittain. Mahdollisten ylimääräisten tasauslaskujen osalta mm. osakasmuutosten yhteydessä, tulee osakkaan pyytää isännöitsijää tekemään tasauslasku.

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
Asunto Oy Espoon Olarin Lysti
Lisätietoa taloyhtiöstä
Taloyhtiön lisätiedot: Yhtiötä sitoo tonttien 49-21-46-1, 49-423-1-169-L5, 49-21-46-3, 49-21-46-6, 49-423-1-169-L4 sekä 49-21-46-7 ja 49-21-46-8 kanssa solmitut yhteisjärjestely- ja maanalaisten alueiden vuokra- ja hallinnonjakosopimukset. Huoneiston PT:n toimiessa päiväkotina sillä on yksinoikeus käyttää tontille 49-21-46-7 rakennettua aidattua päiväkotipihaa käyttötarkoituksensa mukaisesti päiväkodin aukioloaikoina. Päiväkodin ollessa suljettuna on päiväkotipiha kaikkien yleisessä käytössä sen käyttötarkoituksen mukaisesti. Yhtiöjärjestys 5 §: Asunnoissa olevien parvekelasitusten ja asuntojen parvekkeilla mahdollisesti olevien puutrallien ja muiden vastaavien materiaalien kunnossapitovastuu ja parvekkeiden puhtaanapito kuuluu osakkeenomistajalle. Huoneistojen, joihin kuuluu asuntopiha tai pihaterassit kunnossapitovastuu ja puhtaanapito kuuluu osakkeenomistajalle. Yhtiön asuinhuoneistojen ja osakashallinnassa olevien muiden tilojen rakentamisvaiheen aikaisten ja rakentamisvaiheen jälkeisten rakennussuunnitelmiin kuulumattomien osakkeenomistajien asentamien tai asennuttamien rakenteiden ja rakennelmien taikka muiden muutostöiden osalta on kunnossapitovastuu kyseisen huoneiston tai tilan hallintaan oikeuttavien osakkeiden omistajalla. Osakkeenomistajat ovat velvollisia sallimaan hallinnassaan olevissa huoneistoissa osakashallinnassa olevissa tiloissa, sekä huoneistoparvekkeilla ja huoneistoterasseilla sellaiset toimenpiteet, jotka ovat tarpeellisia yhtiön kiinteistön ja rakennuksen huollon, kunnossapidon ja muiden vastaavien toimenpiteiden suorittamiseksi. Osakkeenomistajat eivät ole oikeutettuja tekemään hallinnassaan olevilla parvekkeilla ja terasseilla sellaisia muutostöitä, jotka vaikuttavat rakennusten julkisivuun esim. rakenteisiin Yhtiöjärjestys 20 § Tupakointi on kielletty yhtiön omistamien ja hallitsemien asuinrakennusten sisätiloissa mukaan lukien asuinhuoneistot, terassit ja huoneistoparvekkeet. Tupakointi on lisäksi kielletty yhtiön piha-alueella sekä pysäköintihallissa. Taloyhtiön kiinnitykset: 10 115 000 €.